11/2019 Ivan Kraus: Slovní ping-pong Ivana Krause
V jedenáctém čísle Týdeníku Rozhlas si čtenáři přečtou rozhovor se spisovatelem, hercem a loutkohercem Ivanem Krausem, který oslavil 1. března své osmdesáté narozeniny. Připomenou si knihu Iny Píšové Transsibiřská odysea, kterou na sklonku loňského roku vydal Radioservis.
Vybíráme z Týdeníku
-
Pohled do zákulisí královského dvora
Řecký režisér Yorgos Lanthimosod něhož si pamatujeme dvojici podobenství Humr a Zabití posvátného jelena, stvořil Favoritkou svůj asi nejpřitažlivější film.
-
Bílá nosí smrt
Vloni na podzim jsem odjel do Ghany, abych mapoval osudy Ghaňanů, kteří vystudovali v Československu. Oslovil jsem jednu albínskou organizaci s žádostí o rozhovor.
-
Ivan Kraus: Našeho otce označili za Žida němečtí úředníci. On byl přesvědčen, že je Čech
Rozhovor se spisovatelem a hercem Ivanem Krausem se odehrával ve stylu sportovní hry ping-pong. Ivan Kraus je silný hráč, takže jsem musela být neustále ve střehu.
-
Nad Prahu přiletěla velká černá vrána...
,,Odkudsi zdaleka přiletěla nad Prahu také velká černá vrána, která se spustila od Muzea nad jedoucími světlomety německé armády dolů k Můstku."
-
Příběhy, které nás dovedou domů
Kniha Iny Píšové Transsibiřská odysea, kterou na sklonku loňského roku vydal Radioservis, získala nedávno titul Cestopis roku v rámci nové Ceny Hanzelky a Zikmunda.
-
Řekneme Benešovi, že jsme dělali, co jsme mohli
Je to jeden z nejvypjatějších okamžiků našich dějin: prezident Emil Hácha odjíždí 14. března 1939 do Berlína, aby s Adolfem Hitlerem hovořil o budoucnosti Česko-Slovenska.
Stránky
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.