37/2019 Neeme Järvi: Nechte se překvapit!

Ve třicátém sedmém čísle Týdeníku Rozhlas si přečtete rozhovor s estonským dirigentem Neeme Järvi, se kterým jste se mohli setkat během hudebního festivalu v estonském Pärnu. Seznámíte se s fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Filip Nerad je bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Belgii a v rozhovoru provede čtenáře belgickou pivní kulturou. To vše a mnoho dalšího najdete v novém čísle Týdeníku Rozhlas 37/2019.

Vybíráme z Týdeníku

 • Neeme Järvi | foto: Simon van Boxtel
  Rozhovor

  Nechte se překvapit!

  S Neemem Järvim, dvaaosmdesátiletým estonským dirigentem, který žije od roku 1980 v USA, jsme se setkali v červenci během hudebního festivalu v estonském Pärnu.

 • Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni je moderní umělecká škola, která vznikla v září 2013 | foto: ZČU
  Zpráva

  Továrna na umění Sutnarka

  Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara - zvaná Sutnarka - je součástí Západočeské univerzity v Plzni. Sídlí v moderní hale a nese jméno světově proslulého designéra.

 • Pro Filipa Nerada je belgické pivo koníčkem - z dvou tisícovek různých tamních piv jich zatím ochutnal zhruba čtvrtinu | foto: Archiv Filipa Nerada
  Rozhovor

  Belgie: země tisíců piv

  Filipa Nerada znají posluchači coby bývalého zpravodaje Českého rozhlasu v Belgii. Nyní mu vychází v Radioservisu kniha Pivní království Belgie.

 • Z natáčení Liliové přikrývky - zleva herci Tomáš David a Alžběta Mahdalová, nzvukový mistr Lukáš Dolejší a režisér Radim Nejedlý. | foto: Hana Hložková
  Zpráva

  Psycholožka a vrah na erotické lince

  Napsat kvalitní žánrovou hru, která ctí zákonitosti žánru a zároveň posluchače překvapí, může být někdy náročnější než vytvořit uměleckou výpověď mimo žánrové kategorie.

 • Jakub Szántó ve své knize popisuje dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků, státních převratů a revolucí | foto: Argo
  Zpráva

  Jakub Szántó: Co naučí válka

  ,,Narození mých synů ze mě udělalo lepšího reportéra. Zbavilo mě cynismu," píše Jakub Szántó ve své knize Za oponou války: Zpravodajem nejen na Blízkém východě.

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.