33/2019 Olga Sommerová: Měla jsem v životě kliku
Ve třicátém třetím čísle Týdeníku Rozhlas si přečtete rozhovor s dokumentaristkou a režisérkou Olgou Sommerovou, jejíž snímek s názvem Jiří Suchý - Lehce s životem se prát opět vyhrál v divácké anketě na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Dočtete se také, jaké to je žít na moři a také to, že sucho začíná být i v České republice problém číslo jedna. To vše a mnoho dalšího najdete v novém čísle Týdeníku Rozhlas 33/2019.
Vybíráme z Týdeníku
-
Měla jsem v životě kliku
Téměř všechny filmy dokumentaristky Olgy Sommerové sklízejí úspěch. Na portálu Česko-Slovenské filmové databáze zpravidla dostávají velmi kladná hodnocení.
-
Moře je nejbezpečnější místo na Zemi
,,Mým prvním velikým štěstím v životě bylo, že jsem měl dědečka, který měl na svého vnuka nekonečně času, což radím všem dědečkům." říká mořeplavec Rudolf Krautschneider.
-
Proč digitální rádio nešumí
Pozemní digitální vysílání, označované zkratkou DAB+, vyvolává řadu otázek. Často se náš čtenáři a posluchači rozhlasu v dopisech ptají, o co vlastně jde.
-
Dokud sucho nezasáhne víc obyvatel, nebude společnost tlačit, aby se něco dělalo, varuje klimatolog
Podle bioklimatologa a zakladatele webu intersucho.cz Miroslava Trnky máme několik možností, jak situaci zlepšit – třeba zvýšit zásobní kapacity i recyklaci.
-
O cestě za tvůrčí svobodou
Na dokument Forman vs. Forman možná půjde leckdo s nedůvěrou - co nového je ještě možné říct o slavném oscarovém režisérovi?
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://program.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://program.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.