18/2020 Katarzia: Samota je odjakživa moje téma
Titulní tváří nového čísla je slovenská zpěvačka a skladatelka Katarzia, již posluchači znají i z vysílání Radia Wave. Na stránkách časopisu se můžete vydat také na rozhlasové toulky Brnem spisovatele Milana Kundery a přečtete si i o tom, jak se naše vědecká pracoviště zapojují do testování pacientů s podezřením na koronavirus a jaké nové látky a metody vyvíjejí.
Vybíráme z Týdeníku
-
Katarzia: Samota je odjakživa moje téma
Titulní tváří nového čísla je slovenská zpěvačka a skladatelka Katarzia, již posluchači znají i z vysílání Radia Wave.
-
Deset dní na útěku s Josefem Čapkem
V dubnu před 75 lety se v koncentračním táboře Bergen-Belsen uzavřel život Josefa Čapka. Stanice Vltava malíře a spisovatele připomene četbou z novely Stín kapradiny.
-
Po brněnských stopách Milana Kundery
Na toulky Brnem spisovatele Milana Kundery pozve 2. května Víkendová příloha stanice Vltava.
-
Pearl Jam: Gigaton na rozhraní stylů
Pearl Jam jsou po sedmi letech zpátky s novou deskou. Gigaton je už jedenáctým řadovým albem této americké legendy.
-
Před čtyřiceti lety zemřel mistr napětí Alfred Hitchcock
Psycho, Ptáci, Vertigo... Na konci dubna si připomeneme, že režisér Alfred Hitchcock tu s námi není už čtyřicet let.
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.