Rádio Junior

  00:00 Ušounův snář Písničky. (360 min)
  06:00 Ušounův start Dobrý den s Rádiem Junior. (120 min)
  08:00 Velká pohádka Král Kamenné srdce. Příběh vypráví o králi, kterého kvůli jeho kamennému srdci potkalo neštěstí, o vládcích čtyř světových stran a o čem ještě? To se dozvíte v pohádce Král Kamenné srdce Karla Šiktance. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Věra Hučínová, Jaroslav Konečný, Vlastimil Zavřel a další. Natočeno v roce 1992. (60 min)
  08:00 Ušounoviště Vítá vás Ušounoviště čili Ušounovo hřiště. (240 min)
  09:00 Všechno nás baví Medicína nás baví (1). Patologie - za doktory a zdravotníky se vydává Petra Lazáková a Tomášem a Matyášem. (15 min)
  10:00 Rozhlasová hra Ocelové město. Hru o Ocelovém městě, jakési obří továrně na výrobu ušlechtilé oceli, ale i tajných zbraní, napsal na motivy Julese Vernea Jiří Horčička. V režii Jiřího Horčičky účinkují: Jana Drbohlavová, Vladimír Čech, Vladimír Krška a další. Natočeno v roce 1998. (50 min)
  12:00 Ušounovo po "O" Dobré odpoledne s Rádiem Junior. (180 min)
  12:00 Velká pohádka Marjánka. Příběh o dívce, kterou popadlo vdávadlo, a tak jí její rázná teta chtěla namluvit knížete Hejhulu. Bude svatba? O tom všem nám bude vyprávět pohádka Marjánka, kterou pro nás napsala Markéta Zinnerová. V režii Karla Weinlicha účinkují: Libuše Havelková, Miroslava Hozová, Miroslav Masopust a další. Natočeno v roce 1975. (60 min)
  13:00 Říkej si a hraj Povídání a veršování Pomněnky se Zvonkem. Premiéra. (30 min)
  14:00 Rozhlasová hra Pan Posleda, přítel študáků. Komedie ze školního prostředí o studentském životě terciánů jednoho pražského gymnázia. Na motivy Jaroslava Žáka a Vlastimila Rady ji napsala Marta Kussová. V režii Marii Křepelkové účinkují: Pavel Soukup, Libor Bouček, Vlastimil Zavřel a další. Natočeno v roce 1995. (60 min)
  15:00 Ušounova herna Dobrý den s Rádiem Junior. (300 min)
  15:00 Kouzelná kniha Káji Kučery Číslovky. Napsal Tomáš Vacek. V režii Tomáše Vacka účinkují: Vít Říha, Ivana Andrlová a Eliška Boušková. (15 min)
  16:00 Velká pohádka Dáma s bílou kočkou. Příběh, ve kterém se bílá sudička pokusí změnit zlou sudbu své černé sestry a rozplést pocuchané nitky několika lidských osudů. Jestlipak se jí to povede? To uslyšíme v pohádce Melity Denkové Dáma s bílou kočkou. Režie Maria Křepelková.

Účinkují: Petr Svoboda, Magdalena Reifová, Blanka Bohdanová a další. Natočeno v roce 1997. (60 min)
  18:00 Rozhlasová hra Historka šumaře Willieho. Příběh plný otázek, tajemství, rozmařilosti a taky slabosti. Volně na motivy Waltera Scotta napsal Ivan Hejna. V režii Karla Weinlicha účinkují: Josef Somr, Simona Stašová, Lukáš Hlavica a další. Natočeno v roce 1998. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Bludištěm sem a tam. V nedělním Klubu Rádia Junior budeme bloudit a hledat cestu ... v podtitulu totiž máme napsáno Bludištěm sem a tam. Dozvíme se, jak vznikala bludiště v zámeckém parku Loučeň, vypravíme se i do zrcadlového bludiště a jestli nám cestu z bludiště pomůže najít ozvěna, to zjistíme z minutové Pohádky o ozvěně. Nesmíme v bludišti ztratit cestu k pravidelné soutěži a taky za Hajajou, který má pro vás pohádku Jak se všichni radovali. Těší se na vás a snad do té doby nezabloudí Romana Růžičková. (60 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (240 min)
  20:00 Velká pohádka Zázračný brokát. Příběh o tom, že vydat se do hor plných démonů vyžaduje velkou odvahu. Najde se nebojsa, který se jich nezalekne? Možná, že se mu podaří vrátit vesnici vodu, získat zpět matčin zázračný brokát a dokonce si i přivést nevěstu! Nevěříte? Poslouchejte pohádku Zázračný brokát, kterou na motivy asijských pověstí napsal Vladimír Lukeš. Režie Jaroslav Kodeš.

Účinkují: Kamila Šmejkalová, Marta Sovová, Kateřina Fixová a další. Natočeno v roce 2006. (55 min)
  20:55 Kolíbanky Ukolébavka z Francie. Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička. Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (5 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas