ČRo Radio Wave

  00:00 Night Air S půlnocí neupadáme do limbu, naopak: každá noc patří nepřerušené selekci našich hitů. Čekejte nejchytlavější skladby interpretů spojených s playlistem Radia Wave. (180 min)
  03:00 Scéna s Banánem Pustíme si kapely, které vycházejí z undergroundových a punk-rockových kořenů. Nahlédneme do podzemního světa s bohatou historií a velmi zajímavou a velmi zajímavou současností, který má co říct. Moderuje Banán. (120 min)
  05:00 Liberatura Po všem novém v české literatuře pátrá dvojice detektivů - Karolína Demelová a Jonáš Zbořil. Osvobozujeme literaturu od všeho, od čeho je třeba. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (120 min)
  08:00 On Air s Anitou Krausovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Anita Krausová (240 min)
  12:00 Casablanca Tři měsíce v divočině. Martin Lipina a Ondřej Kubát se vydali na Yukon a Aljašku. Strávili léto na severu Ameriky a cestovali pěšky, stopem, autem a přes 1000 km na kánoi. Navštívili Klondike River, národní park Denali, poloostrov Kenai a národní park Kluane. Mají v Casablance o čem vyprávět. Moderuje Pavel Sladký. (60 min)
  13:00 Factory Radia Wave O událost uplynulého týdne se postarala sama královna Beyoncé, která nejdřív nečekaným klipem a singlem Formation rozbourala internet a poté si jej ještě vyzkoušela naživo při Super Bowlu. Do našich novinek ale putují i o něco méně bombastické skladby: ostravská písničkářka Moin Moin pomocí skladby Sun And Moon dokazuje, že i křehká hudba může být intenzivní, britský producent MssingNo zase prostřednictvím nového EP Fones sebejistě přebírá štafetu nejlepšího ostrovního beatového melancholika. Newyorský kytarový projekt Porches, za kterým stojí Aaron Maine, má momentálně na kontě skvěle hodnocenoudesku Pool a my si z ní vybíráme skladbu Car. Nový release vydala i písničkářka Frankie Cosmos, která je shodou okolností přítelkyní Aarona Mainea. Hudba zkrátka tzv. hory přenáší. Dobrý večer. Moderuje Jiří Špičák a Miloš Hroch. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Jardou Petříkem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík (240 min)
  18:00 Hergot! Islám je už několik let oblíbeným mediálním strašákem. Šikovně vykrácené zprávy o nepokojích tuhle nebo bombových útocích jinde, přestřelená přirovnání, bagatelizace i házení do jednoho pytle. Moderují Petr Wagner, Dominik Čejka, Jan Škrob, Jakub Ort (60 min)
  19:00 On Air s Bárou Šichanovou Pozoruhodnou prózu, ale také skvělé komiksové knihy nabídnou v příštích týdnech česká knihkupectví. Na jaké konkrétní tituly si můžete brousit zuby, vám prozradí Jonáš Zbořil. Spisovatelka Petra Hůlová se naopak bude zabývat otázkou, co je češství. Jak jej definovat a je pro nás podstatné? Moderuje Bára Šichanová. (60 min)
  20:00 Drop Out Jeden z nejlepších techno živáků, který skromě tu a tam přesahuje i hranice republiky a Evropy, předvádí již řadu let Elektrabel. Nedělní Drop Out s projektem Elektrabel ve studiu bude stát za to! Moderuje Mike Corner (120 min)
  22:00 Grundfunk Do studia tentokrát dorazí zahrát DJka RebyReb, která se dýdžejingu věnuje od roku 2003 a v jejích vinylových setech nechybí pořádná dávka funku, soulu, groovu a boogie. Budeme se věnovat i novým interpretům, pozveme na koncerty a představíme i nové desky. Bubeník, skladatel a producent Martin Linhart dává dohromady svůj vlastní projekt, který staví od loňského léta. Jeho první vlašťovkou je Martinova skladba Stop Cheatin' On Me, jejíhož textu se ujal David Vostrý. Moderuje DJ Maceo a Viktor Mašát. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas