ČRo Vltava

  00:00 Hudební fórum speciál - pokračování z minulého dne. (58 min)
  00:58 Minutová hra Markéta Pizúrová: Proč někomu nezavoláš? (3 min)
  01:01 Jazzová noc
  01:01 Jazz & World Live Dva koncerty ze Švédska. Thomas Gustafson s combem Entra na Umea Jazz Festivalu 25. října 2014. Jacob Karlzon 3 ve stockholmském klubu Fashing 2. dubna 2015. Připravil a uvádí Martin Starý. Pořad vysíláme v rámci Mezinárodní rozhlasové výměny. (120 min)
  03:01 Mezi drakem a hadem Magická předjitřní hodinka s world music k meditaci. Druhá tráva a Robert Křesťan - In Concert. Připravila Ivana Radechovská. (60 min)
  04:01 ČRo Jazz vysílá na vlnách ČRo Vltavy Simultánní vysílání. Modern Mainstream. (59 min)
  05:00 Oáza Jiřího Mazánka Hudba pro povzbuzení i uklidnění. Festival Flamenco Gitano (1/2). (45 min)
  05:45 Partitury Camille Saint-Saëns: Koncert č. 1 a moll op. 33 pro violoncello a orchestr. Hrají Miroslav Petráš a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, řídí Tomáš Koutník. - Georges Bizet: Arlézanka. Svita pro orchestr. Hraje Státní filharmonie Brno, řídí Karl Kaspar Trikolidis. (Brno) (44 min)
  06:30 Káva u Kische Hovory o lidech, věcech a událostech poslouchané s odstupem čtvrt století. Hostem Oty Nutze a Jiřího Vejvody byl Jaroslav Pavlíček, osobitý literát a člověk, polárník, cestovatel, kterého zajímá svět jak kolem nás, tak v nás. (1994) (59 min)
  07:30 Ranní koncert J. L. Dusík: Duo pro harfu a klavír F dur op. 73 (27 min). Hrají Kyung-Hee Kim a Laure Colladant. (29 min)
  08:00 Víkendová příloha stanice Vltava Kulturně-publicistický týdeník. 210 minut reportáží, rozhovorů, glos, fejetonů, dokumentů, literárních ukázek a hudby jazzové i vážné připravil a uvádí Tomáš Černý. 8.00 Pozvánka na dnešní vydání Přílohy. (210 min)
  08:03 Tip pro jazzofily Desku týdne vybírá Otakar Svoboda - Pavel Hrubý, Michal Nejtek, Jaromír Honzák, Daniel Šoltis: Phoenix. (30 min)
  08:33 Z Čech až na konec světa a zpět Kulturní události a zajímavosti. - Knižní pól - Zdenko Pavelka o knihách, které právě vyšly. (12 min)
  08:45 Gourmet klub Magazín o tom, že vychutnávat život je umění. (45 min)
  09:30 Na dálku a bez drátů Tematické pásmo ke Světovému dni rádia, který se připomíná na počest zahájení rozhlasové činnosti OSN 13. února 1946. Radiofonie jako prostředek k dorozumění lidí v příbězích, obrázcích a reportážních záběrech. O prvním českém radioamatérovi vyprávěl kdysi Ota Nutz, na vesnické Rádio Sejcká Lhota vzpomíná Jaromír Dragoun, literární zmínky o rádiu vyhledal Milan Pokorný. (90 min)
  11:00 "Opravdová cesta nikdy nekončí" Nový svět a jeho obyvatelé na výpravách do Evropy, do světa "starého". (1/12). Připravila a uvádí Eliška Závodná. (29 min)
  11:31 Povídka Maria Jotuni: Láska. Tři povídky finské spisovatelky a dramatičky. Z překladu Violy Parente-Čapkové připravila Vladimíra Bezdíčková. Účinkují Helena Dvořáková a Dana Černá. Režie Lukáš Hlavica. (29 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Hudební galerie Gioacchino Rossini: Předehra k opeře Straka zlodějka (9 min). Hraje The Chamber Orchestra Of Europe, řídí Claudio Abbado. - Recitativ a árie z 2. dějství opery Turek v Itálii (6 min). Zpívá Juan Diego Flórez. Hraje Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia, řídí Roberto Abbado. - Árie z 1. dějství opery Hrabě Ory (10 min). Zpívá Natalie Dessay. Hraje Orchestre National du Capitole, Toulouse, řídí Michel Plasson. - Hříchy stáří (10 min). Zpívá Jennifer Larmore. Hraje Frederic Chiu (klavír). - W. A. Mozart: Kavatina z 2. dějství opery Figarova svatba (5 min). Zpívá Kathleen Battle. Hraje Orchestr Metropolitní opery, řídí James Levine. - Gioacchino Rossini: Kavatina z 1. dějství opery Lazebník sevillský (5 min). Zpívá Hermann Prey. Hraje Londýnský symfonický orchestr, řídí Claudio Abbado. (49 min)
  13:00 Euphonia Zámecká hudební centra ve Slezsku (1/4). Bílá Voda. S muzikologem Karlem Boženkem o hudebním dění ve Slezsku 18. století. Citace z memoárů čte Emanuel Křenek. Ve skladbách Karla Ditterse z Dittersdorfu, Antonína Mašáta, J. A. N. Brosmanna a J. A. Hasseho účinkuje Kubínovo kvarteto, Sbor Církevní konzervatoře v Opavě, The Czech Ensemble Baroque s Romanem Válkem, Philippe Jaroussky (kontratenor) a Le Concert d'Astrée. Připravili Renáta Spisarová a mistr zvuku Aleš Huber. (Ostrava) (59 min)
  14:00 Rozhlasové jeviště Theodore Dreiser: Americká tragédie (1/2). Láska a smrt. Hlavní hrdina ve své cestě za životním úspěchem doslova obětuje svoji první lásku. Dvoudílné zpracování klasického díla americké literatury. Přeložili Jiří Valja a Zdeněk Urbánek. Dramatizace Jan Strejček. Hudba Vladimír Popelka. Dramaturg Pavel Minks. Režie Jiří Horčička. Osoby a obsazení: Clydův průvodce (Viktor Preiss), Clyde Griffiths (Svatopluk Skopal), Roberta Aldenová (Helena Friedrichová), Sondra Finchleyová (Jarmila Švehlová), Samuel Griffiths (Rudolf Hrušínský), paní Griffithsová (Jiřina Petrovická), Gilbert Griffiths (Pavel Soukup), Bella Griffithsová (Milena Steinmasslová), Squires (Oldřich Janovský), poslíček (Marcel Rošetzký), Whiggam (Bohumil Švarc), Kemerer (Zdeněk Ornest), lékař (Petr Pelzer) a hostinský (Oldřich Vlach). Natočeno v roce 1986 (61 min). (63 min)
  15:03 Concerto & Concertino G. Ph. Telemann: Sonáta pro fagot a basso continuo f moll. Ze sbírky Der getreue Music-Meister (11 min). Hrají Luka Mitev a Helena Koser Kotar (klavír). - Cécile Chaminade: Koncertino pro flétnu a klavír D dur op. 107. Úprava (9 min). Hrají Maria Filippova a Ekaterina Mirzaeva. - Juraj Filas: Sonáta pro trubku a klavír č. 2 Sladké hořkosti (11 min). Hrají László Kunkli a Katalin Sarkady. - Malcolm Arnold: Sonatina pro klarinet a klavír op. 29 (9 min). Hrají Adam Riethof a Hana Louženská. - Witold Lutoslawski: Taneční preludia pro klarinet a klavír na motivy lidových písní (11 min). Hrají Seraphin Maurice Lutz a Eugen Burger-Jonow. - Émile Pessard: Andalouse op. 20 č. 8. Úprava pro flétnu a klavír (4 min). Hrají Dóra Anna Kovács a Ana Granik. (55 min)
  16:00 Fortissimo Koncert ze skladeb, které zatřásly hudebním světem. Hraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, řídí Tomáš Koutník. Bohuslav Martinů: Kytice. Cyklus skladeb pro smíšený a dětský sbor, sóla a malý orchestr (52 min). Zpívají Zdena Kloubová, Karla Bytnarová, Jaroslav Březina, Roman Janál, Kühnův smíšený sbor a Dětský sbor Českého rozhlasu Praha, sbormistři Blanka Kulínská a Pavel Kühn. Připravil a uvádí Otomar Kvěch. (59 min)
  17:00 Slovo o divadle Magazín o aktuálním dění na českých, moravských a slezských činoherních scénách. Reportáže z premiér, rozhovory s tvůrci, recenze kritiků a posluchačské soutěže. Připravil Karel Kratochvíl. (30 min)
  17:30 Výročí týdne Miloš Kopecký (22.8.1922 - 16.2.1996) Připravil Robert Tamchyna. Dramaturgie Renata Venclová. (14 min)
  17:45 Jazzový podvečer Sladké je žít Jazz doprovází poezii, poezie doprovází jazz. Potkal Einstein Mickey Mouse. Jiří Suchý recituje své verše, doprovázené vlastní hudbou a rovněž hudbou Jiřího Šlitra, George Gershwina, Jaroslava Ježka, Benny Goodmana a Andrewa Lloyda Webera. Připravila Pavla Milcová. Režie Markéta Jahodová (43 min). (44 min)
  18:30 Četba na pokračování Thomas Wolfe: K domovu se dívej, anděle (10/10). Četbu pro Český rozhlas připravil Jiří Langer, v režii Luboše Koníře účinkuje Jan Vlasák. (České Budějovice) (US) (30 min)
  19:00 On Air Radia Wave Někdejší hvězdy Massive Attack a Tricky mají aktuálně na kontě nové releasy. Přinášejí něco radikálně nového, nebo se pohybují ve známých a osvědčených kolejích? Málokterá nově vzniklá divadelní odborná literatura je otevřená někomu, kdo se divadlu nevěnuje nebo ho moc nezajímá. Martin Macháček přesto objevil příklad, který se dotýká daleko většího okruhu témat než pouze divadla - a natáčel s autory knihy Recyklované divadlo. Hodinou vás provede Anita Krausová. (57 min)
  20:00 Operní večer Gioacchino Rossini: Lazebník sevillský. Komická opera o dvou dějstvích, libreto Cesaro Sterbini. Osoby a obsazení: Hrabě Almaviva (Lopardo Frank), Bartolo (Lucio Gallo), Rosina (Kathleen Battle), Figaro (Plácido Domingo), Basilio (Ruggero Raimondi), Fiorello (Carlos Chausson), Ambrogio (Ronald Schneider), Berta (Gabriele Sima) a policejní úředník (Goran Simic). Sbor Gran Teatro La Fenice a Evropský komorní orchestr řídí Claudio Abbado. U příležitosti 200. výročí premiéry připravil a uvádí Jindřich Bálek. (164 min)
  22:45 Svět poezie Pavel Rajchman: Jinak a jinam. Listování ve stejnojmenné sbírce. Připravil Igor Fic. Účinkují Martin Myšička a Miroslav Táborský. Režie Lukáš Hlavica (13 min). (15 min)
  23:00 Stránky na dobrou noc Karel Tůma: Volupsie. Z několikasvazkových humoresek Z českých mlýnů připravil Karel Sochor. Účinkují Eva Wimmerová a Tomáš Šolc. Režie Miroslav Buriánek. (15 min)
  23:15 Noční Čajovna Kateřiny Rathouské. Hosté: studenti DAMU Kristýna Kosová a Adam Svozil. (45 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas