ČRo Radio Wave

  00:00 Night Air S půlnocí neupadáme do limbu, naopak: každá noc patří nepřerušené selekci našich hitů. Čekejte nejchytlavější skladby interpretů spojených s playlistem Radia Wave. (180 min)
  03:00 Scéna s MaryC Představuje hudbu, která mluví jazykem rapu, především tedy hip hop, jeho kořeny, současné proměny a nové směry. Důležitou roli hraje text, komunikujeme tedy nejen hudbou, ale i slovem. Moderuje Mary C. (120 min)
  05:00 Čelisti 60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálních filmových událostí. To vše uvízne každý týden v Čelistech. Moderují Aleš Stuchlý, Vít Schmarc a Daniel Řehák. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (120 min)
  08:00 On Air s Jakubem Kaifoszem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jakub Kaifosz (240 min)
  12:00 World Music Box Když se ve 40. letech začaly v senegalském Dakaru objevovat první LP desky z Havany, kubánská muzika se záhy stala velice populární v celé západní Africe. Je to logické. Afričané v ní nacházeli vlastní DNA, která se na Kubu dostávala už od 16. století na otrokářských lodích. Afro-kubánská hudba je tak silný živel, že zpětně silně ovlivnila, co se dělo na africké hudební scéně v následujících několika desetiletích. Petr Koláček vás provede hudebními kulturami celého světa. (60 min)
  13:00 Startér Dneska večer vás čeká hitparáda Startér a v ní další dávka neobjevených hudebních talentů z Česka. Podívejte se na wave.cz/starter, zahlasujte pro svůj oblíbený song a jestli sami tvoříte, vytáhněte mp3ky z šuplíku a pošlete je na starter@rozhlas.cz odborné a lehce pubertální porotě ve složení Jakub Johánek a Jonáš Zbořil. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Jardou Petříkem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík (240 min)
  18:00 Deska týdne Brooklynské kytarové trio Sunflower Bean může dnes znít jako cover band, protože obléká žánrové kabáty odnošené jejich velkými vzory jako Black Sabbath nebo mladšími Tame Impalla. Jejich fanouškovské odhodlání a nadšení tento nedostatek vlastní nápadů tak trochu vyvažuje. V dnešní záplavě indierockových kytarovek alespoň proto lehce vybočují. Shodli se na tom oba recenzenti, Jiří Špičák i Miloš Hroch. Co dalšího si o nahrávce myslí, se dozvíte v rekapitulaci naší Desky týdne - jako vždy uslyšíte obě recenze, ale také celé album. To proto, abyste si mohli udělat názor především vy sami. (60 min)
  19:00 On Air s Anitou Krausovou Někdejší hvězdy Massive Attack a Tricky mají aktuálně na kontě nové releasy. Přinášejí něco radikálně nového, nebo se pohybují ve známých a osvědčených kolejích? Málokterá nově vzniklá divadelní odborná literatura je otevřená někomu, kdo se divadlu nevěnuje nebo ho moc nezajímá. Martin Macháček přesto objevil příklad, který se dotýká daleko většího okruhu témat než pouze divadla - a natáčel s autory knihy Recyklované divadlo. Hodinou vás provede Anita Krausová. (60 min)
  20:00 Selector DJ Goldierocks připravuje nabitý mix toho nejlepšího z nejnovější muziky na britských ostrovech. The Guardian o pořadu napsal, že je "radikálnější než kterákoli jiná rádio show v Británii." Od indie, hip hopu, UKG, jazzu, roots, kytarovek, punku až po jejich kombinace. (120 min)
  22:00 Kvér Brooklynské kytarové trio Sunflower Bean může dnes znít jako cover band, protože obléká žánrové kabáty odnošené jejich velkými vzory jako Black Sabbath nebo mladšími Tame Impala. Jejich fanouškovské odhodlání a nadšení tento nedostatek vlastní nápadů tak trochu vyvažuje. V dnešní záplavě indierockových kytarovek alespoň proto lehce vybočují. Shodli se na tom oba recenzenti, Jiří Špičák i Miloš Hroch. Co dalšího si o nahrávce myslí, se dozvíte v rekapitulaci naší Desky týdne - jako vždy uslyšíte obě recenze, ale také celé album. To proto, abyste si mohli udělat názor především vy sami. Moderuje Bára Šichanová a Josef Rabara. (repríza) (60 min)
  23:00 Stage Každý čtvrtek a sobotu večer uslyšíte záznam koncertu světové nebo domácí hudební hvězdy. Půjde o různé hudební styly, nejen kytary, ale i funk, hip hop hop a také některé alternativní lahůdky. (60 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas