ČRo Radio Wave

  18:00 Deska týdne Brooklynské kytarové trio Sunflower Bean může dnes znít jako cover band, protože obléká žánrové kabáty odnošené jejich velkými vzory jako Black Sabbath nebo mladšími Tame Impalla. Jejich fanouškovské odhodlání a nadšení tento nedostatek vlastní nápadů tak trochu vyvažuje. V dnešní záplavě indierockových kytarovek alespoň proto lehce vybočují. Shodli se na tom oba recenzenti, Jiří Špičák i Miloš Hroch. Co dalšího si o nahrávce myslí, se dozvíte v rekapitulaci naší Desky týdne - jako vždy uslyšíte obě recenze, ale také celé album. To proto, abyste si mohli udělat názor především vy sami. (60 min)
  19:00 On Air s Anitou Krausovou Někdejší hvězdy Massive Attack a Tricky mají aktuálně na kontě nové releasy. Přinášejí něco radikálně nového, nebo se pohybují ve známých a osvědčených kolejích? Málokterá nově vzniklá divadelní odborná literatura je otevřená někomu, kdo se divadlu nevěnuje nebo ho moc nezajímá. Martin Macháček přesto objevil příklad, který se dotýká daleko většího okruhu témat než pouze divadla - a natáčel s autory knihy Recyklované divadlo. Hodinou vás provede Anita Krausová. (60 min)
  20:00 Selector DJ Goldierocks připravuje nabitý mix toho nejlepšího z nejnovější muziky na britských ostrovech. The Guardian o pořadu napsal, že je "radikálnější než kterákoli jiná rádio show v Británii." Od indie, hip hopu, UKG, jazzu, roots, kytarovek, punku až po jejich kombinace. (120 min)
  22:00 Kvér Brooklynské kytarové trio Sunflower Bean může dnes znít jako cover band, protože obléká žánrové kabáty odnošené jejich velkými vzory jako Black Sabbath nebo mladšími Tame Impala. Jejich fanouškovské odhodlání a nadšení tento nedostatek vlastní nápadů tak trochu vyvažuje. V dnešní záplavě indierockových kytarovek alespoň proto lehce vybočují. Shodli se na tom oba recenzenti, Jiří Špičák i Miloš Hroch. Co dalšího si o nahrávce myslí, se dozvíte v rekapitulaci naší Desky týdne - jako vždy uslyšíte obě recenze, ale také celé album. To proto, abyste si mohli udělat názor především vy sami. Moderuje Bára Šichanová a Josef Rabara. (repríza) (60 min)
  23:00 Stage Každý čtvrtek a sobotu večer uslyšíte záznam koncertu světové nebo domácí hudební hvězdy. Půjde o různé hudební styly, nejen kytary, ale i funk, hip hop hop a také některé alternativní lahůdky. (60 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas