ČRo Plus

  21:05 Den v 60 minutách Pomáháme vysvětlovat svět, ve kterém žijeme. (55 min)
  22:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  22:05 Hovory Jak se projevovala normalizace po roce 1970 v Československu, mnozí pamětníci zažili na vlastní kůži. Jiní tohle období pamatujeme díky zkušenosti svých rodičů. A ti docela nejmladší si mohou udělat obrázek třeba z filmového Pupenda. Co normalizace přinesla právě v socialistickém sochařství? O tom jsou dnešní Hovory. David Šťáhlavský si pozval Pavla Karouse, sochaře a autora mezinárodně uznané knihy na toto téma Vetřelci a volavky. (25 min)
  22:30 Zprávy v půl
  22:35 Zprávy v angličtině/News in English Stručný přehled o dění v České republice v oblasti politiky, ekonomiky a kultury v anglickém jazyce. News in English offers a concise, English-language overview of events in the Czech Republic in the areas of politics, the economy and culture. (5 min)
  22:40 Zaostřeno Na rezistenci antibiotik upozorňují lékaři už několik let. V poslední době ale stále intenzivněji. Odolnost bakterií vůči lékům začíná být velkým problémem a někteří z odborníků dokonce mluví o tom, že by se mohly vrátit některé nebezpečné choroby, které už lidstvo dávno vymýtilo. Vědci proto intenzivně pracují na odolnějších lécích. Před lety s tím začali také na olomoucké univerzitě. A mají první výsledky. Zaostřeno se zaměří na vývoj nových léků a rezistenci antibiotik obecně. Připravila Petra Benešová. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  23:05 Názory a argumenty Stranické primárky v symbolickém státě New Hampshire zřejmě vyhráli Donald Trump a Bernard Sanders. Turecko a Německo kritizují Rusko za nálety, které podle nich situaci nepomáhají, naopak vyhánějí ze země další utečence, kteří míří do Evropy. Podle premiéra Bohuslava Sobotky bude Národní bezpečnostní úřad vyšetřovat únik informací z Bezpečnostní rady státu ohledně placení výkupného za unesené dívky v Pákistánu. To jsou témata pro naše komentátory v pořadu Názory a argumenty. Moderuje Petr Schwarz. (Repríza) (25 min)
  23:30 Zprávy v půl
  23:33 Radiokniha Pošesté v Radioknize otevíráme vzpomínky Františka Bašíka "Vyučil jsem se u Kafků". Příručí, který začínal v obchodě Hermanna Kafky, otce slavného spisovatele, nám předkládá autentické svědectví o životě a práci obyčejných lidí, učňů, prodavaček, příručích a podomků v Praze a později i v Mladé Boleslavi na konci 19-tého století. Pořad v Českém rozhlase Plzeň připravila Petra Hynčíková. V režii Miroslava Buriánka účinkuje Martin Stránský. (27 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas