ČRo Plus

  17:10 Den podle... Události dnešního dne očima odborníků a analytiků. (50 min)
  18:00 Hlavní zprávy Zpravodajský souhrn. (10 min)
  18:10 Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře Informace v souvislostech - výstižné zpravodajské šoty reportérů, telefonáty zahraničních i regionálních zpravodajů. (20 min)
  18:30 Zprávy v půl
  18:33 Názory a argumenty Ve Spojených státech amerických pokračuje prezidentská volební kampaň. O víkendu žila Praha několika demonstracemi, při kterých došlo i násilnostem. Pražští taxikáři protestují proti radnici. Vražda v Polné 1899 a její současné konotace. Proč přes sto let stará vražda ožívá i v politice. Vládní koalice chce definitivní hlasování o elektronické evidenci tržeb. Jaké jsou vztahy Francie a Kuby, po návštěvě francouzského prezidenta Francoise Hollanda. Před 90 lety poprvé spolu hráli Jiří Voskovec a Jan Werich v divadle na Slupi. To byl zárodek pozdějšího superpopulárního Osvobozeného divadla. Moderuje Petr Hartman. (27 min)
  19:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (10 min)
  19:10 Svět ve 20 minutách Severní Korea vypustila dopředu hlášenou raketu dlouhého doletu. Ze severosyrského města Aleppo prchají kvůli silné ofenzivě armády Bašára Asada desetitisíce lidí. Britská vláda se snaží nově uspořádat základy svého členství v Evropské unii. Zakladatel organizace WikiLeaks Julian Assange je podle komise OSN ve Velké Británii zadržován neoprávněně. A je lepší chovat psy nebo kočky? Psy, tvrdí vědci. A mají pro to hned několik argumentů. Výběr z komentářů, analýz a reportáží zahraničních médií připravila Šárka Daňková. (20 min)
  19:30 Zprávy v půl
  19:35 Pro a proti Agrární komora navrhuje, aby měli nájemci hospodařící na zemědělské půdě přednostní právo k jejímu nákupu. Je to návrat do 50.let, nebo cesta k šetrnějšímu nakládání se zemědělskou půdou a ochrana před spekulanty? Tomáš Pavlíček se na to zeptá v Pro a proti bývalého předsedy Agrární komory a senátora za Stranu práv občanů Jana Veleby a senátorky ODS Veroniky Vrecionové. (Repríza) (25 min)
  20:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  20:05 Jak to bylo doopravdy I po několika destiletích může dojít k tomu, že je třeba přepsat dějiny. A tak se stalo i v případě historie zcela nedávné a toto "přepsání" se týkalo roku úmrtí spisovatele Karla Poláčka. Dnešní pořad začínáme v roce 1936, ocitneme se v pražské redakci proslulých Lidových novin. Připravila Ivana Denčevová. (25 min)
  20:30 Zprávy v půl
  20:35 Zprávy v angličtině/News in English Stručný přehled o dění v České republice v oblasti politiky, ekonomiky a kultury v anglickém jazyce. News in English offers a concise, English-language overview of events in the Czech Republic in the areas of politics, the economy and culture. (5 min)
  20:40 Magazín Leonardo Nejsilnější laser na světě najdeme v Česku, v Dolních Břežanech. Jmenuje se Krakatit. Stavba a provoz tak silného zařízení obnáší celou řadu úskalí a problémů. Investice má však smysl, protože supervýkonné lasery nám pomáhají pochopit třeba to, co se děje v nitru hvězd. Další typy laserů naopak zase umí vrtat díry o tloušťce lidského vlasu. Více se o dolnobřežanských laserových centrech dozvíte z příspěvku, který připravil Ondřej Novák. (20 min)
  21:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  21:05 Den v 60 minutách Pomáháme vysvětlovat svět, ve kterém žijeme. (55 min)
  22:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  22:05 Hovory Proč nemá Libeňský most z architektonického pohledu ve světě srovnání? Přišli Češi o vkus, když tu vzniká spousta nehezkých staveb? A jak líp pečovat o veřejný prostor? I o tom bude řeč v dnešních Hovorech s architektkou a historičkou Lenkou Burgerovou. Připravila Naděžda Hávová. (25 min)
  22:30 Zprávy v půl
  22:35 Zprávy v angličtině/News in English Stručný přehled o dění v České republice v oblasti politiky, ekonomiky a kultury v anglickém jazyce. News in English offers a concise, English-language overview of events in the Czech Republic in the areas of politics, the economy and culture. (5 min)
  22:40 Zaostřeno Co bude dál s nevyužívaným Dolem Frenštát? To je otázka, která už desítky let trápí obyvatele Pobeskydí a teď se dostala znova do popředí. Měl by stát tuto zakonzervovanou šachtu převzít, aby pomohl těžební společnosti OKD a oddálil propouštění horníků? Dění kolem dolu, který nikdy nebyl funkční, je pro obyvatele v okolí jednou velkou nejistotou. Připravil Martin Knitl. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy Nejdůležitější události doma i ve světě. (5 min)
  23:05 Názory a argumenty Ve Spojených státech amerických pokračuje prezidentská volební kampaň. O víkendu žila Praha několika demonstracemi, při kterých došlo i násilnostem. Pražští taxikáři protestují proti radnici. Vražda v Polné 1899 a její současné konotace. Proč přes sto let stará vražda ožívá i v politice. Vládní koalice chce definitivní hlasování o elektronické evidenci tržeb. Jaké jsou vztahy Francie a Kuby, po návštěvě francouzského prezidenta Francoise Hollanda. Před 90 lety poprvé spolu hráli Jiří Voskovec a Jan Werich v divadle na Slupi. To byl zárodek pozdějšího superpopulárního Osvobozeného divadla. Moderuje Petr Hartman.(Repríza) (25 min)
  23:30 Zprávy v půl
  23:33 Radiokniha V Radioknize dnes po páté otvíráme vzpomínky Františka Xavera Bašíka. Autentický dokument příručího z obchodu, který patřil otci Franze Kafky - Hermannu Kafkovi. Bystrý pozorovatel Bašík svůj text nijak nepřibarvuje, na rozdíl od jiných, kteří se dožili Kafkovy slávy. Pořad v Českém rozhlase připravila Petra Hynčíková. V režii Miroslava Buriánka účinkuje Martin Stránský. (27 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas