Rádio Junior

  00:00 Ušounův snář Písničky. (360 min)
  06:00 Ušounův start Dobrý den s Rádiem Junior. (120 min)
  08:00 Ušounoviště Vítá vás Ušounoviště čili Ušounovo hřiště. (240 min)
  08:00 Velká pohádka Stříbrný potok a zářivá hvězda. Příběh z daleké Kamčatky, kde mráz, vítr a strach přivanou na rty lidí leckdy i hodně zvláštní slova. Jaká? To se dozvíme z pohádky Stříbrný potok a zářivá hvězda, kterou na sibiřské motivy napsala Drahomíra Měsková. V režii Jana Bergera účinkují: Vladimír Brabec, Petr Svojtka, Miroslava Špánková-Hozová a další. Natočeno v roce 1975. (60 min)
  09:00 Všechno nás baví Sport nás baví (5). - Atletika s Rychlýma holkama - Denisou Rosolovou a trenérkou Martinou Blažkovou. Na Rádiu Junior si zasportujeme společně s Šárkou Fenykovou a Jirkou Kohoutem. (15 min)
  10:00 Rozhlasová hra Rytíř Perceval a svatý grál (1). - Prosťáček Perceval. Volné pokračování o rytířích kulatého stolu krále Artuše. Napsal Michal Lázňovský. Režie Dimitrij Dudík.

Účinkují: Vlastimil Bedrna, Ivan Trojan, Josef Somr a další. Natočeno v roce 2001. (50 min)
  12:00 Ušounovo po "O" Dobré odpoledne s Rádiem Junior. (180 min)
  12:00 Velká pohádka Kalif - čáp. Příběh o poťouchlém čaroději, který se chce zmocnit vlády nad zemí. Na motivy Wilhelma Hauffa ho napsala Věra Provazníková. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Pavel Soukup, František Němec, Věra Hučínová a další. Natočeno v roce 1996. (60 min)
  13:00 Říkej si a hraj Povídání a veršování Pomněnky se Zvonkem - 1.část. (30 min)
  14:00 Rozhlasová hra Rytíř Perceval a svatý grál (2). - Perceval a svatý grál. Volné pokračování o rytířích kulatého stolu krále Artuše. Napsal Michal Lázňovský. Režie Dimitrij Dudík.

Účinkují: Valérie Zawadská, Ivan Trojan, Josef Somr a další. Natočeno v roce 2001. (60 min)
  15:00 Ušounova herna Dobrý den s Rádiem Junior. (300 min)
  15:00 Kouzelná kniha Káji Kučery Zájmena. Napsal Tomáš Vacek. V režii Tomáše Vacka účinkují: Vít Říha, Ivana Andrlová a Eliška Boušková. (15 min)
  16:00 Velká pohádka O Vikýřníkovi. O tajemném obyvateli půdy, který se rozhodl potrestat lidské zlo, vypráví detektivní příběh O Vikýřníkovi. Na motivy Karla Michala ho napsala Alena Riegerová. V režii Ivana Holečka účinkují: Ladislav Mrkvička, Oldřich Kaiser, Vladimír Dlouhý a další. Natočeno v roce 1991. (60 min)
  18:00 Rozhlasová hra Kocourkov. V městečku Kocourkově se právě chystá stavba radnice. Jenže při ní kocourkovští zapomenou na okna. Pomůže jim jejich problém vyřešit světem protřelý Všudybyl? To se dozvíme v rozhlasové hře Kocourkov, kterou na lidové motivy napsala Jana Dvořáková. V režii Ladislava Rybišara účinkovali: Václav Knop, Ilja Prachař, Miriam Kantorková a další. Natočeno v roce 1988. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Smysly a nesmysly. Myslíte si, že je nesmysl všechno prodat a odjet neznámo kam za neznámo čím? V minulosti se to skutečně stalo obyvatelům jedné české vesnice. Jejich příběh můžete prožít na výstavě Dobrodruzi v Galerii Sladovna v Písku, anebo když si poslechnete nedělní Klub Rádia Junior s podtitulem "Smysly a nesmysly". Taky si pustíme nesmyslnou pohádku, zamyslíme se nad tím, jestli má smysl sbírat obaly od čokolád a jaký hlavní smysl používají žraloci. Klub bez Hajaji by byl pěkný nesmysl, takže se těšte na pohádku Zpátky domů. V neděli večer se na vás těší Šárka Fenyková. (60 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (240 min)
  20:00 Velká pohádka Větrný Hrádek. Příběh Melity Denkové nás zavede za čarodějnicí Albertýnou. A kam půjdeme? Na Větrný Hrádek. Strašidelnou pohádku pro všechny, kdo se nebojí zrežírovala Maria Křepelková.

Účinkují: Jaroslava Adamová, Petr Štěpánek, David Prachař a další. Natočeno v roce 1995. (55 min)
  20:55 Kolíbanky Ukolébavka ze Švédska. Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička. Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (5 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas