ČRo Radio Wave

  03:00 Scéna s Banánem Pustíme si kapely, které vycházejí z undergroundových a punk-rockových kořenů. Nahlédneme do podzemního světa s bohatou historií a velmi zajímavou a velmi zajímavou současností, který má co říct. Moderuje Banán. (120 min)
  05:00 Liberatura Po všem novém v české literatuře pátrá dvojice detektivů - Karolína Demelová a Jonáš Zbořil. Osvobozujeme literaturu od všeho, od čeho je třeba. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (120 min)
  08:00 On Air s Jardou Petříkem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík (240 min)
  12:00 Casablanca Japonsko škodovkou. Dva skauti se ve staré škodovce vydali na cestu do Japonska na Jamboree. Moderuje Pavel Sladký. (60 min)
  13:00 Factory Radia Wave V aktuálních novinkách Radia Wave budeme překračovat hranice s rapperkou M.I.A. - úplně všechno nám k tomu pak řekne ještě Kanaďanka Bossie. Yacht zazpívají něco o tom, že Vánoce je dobré trávit o samotě, zatímco domácí kytarovka GITS zdůrazní, že ke všemu je dobré přistupovat s otevřenou myslí. T.I.W.Y.G! Moderuje Aleš Stuchlý a Jiří Špičák. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Jakubem Kaifoszem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jakub Kaifosz (240 min)
  18:00 Hergot! Předseda Českého klubu skeptiků Sisyfos Leoš Kyša je mimo jiné publicista a autor sci-fi literatury. V Hergot!u s ním ovšem budeme mluvit především o jeho skeptické specializaci, kterou jsou konspirační teorie a paranormální jevy. Právě Kyša totiž stojí za českou Paranormální výzvou, která podle zahraničních vzorů nabízí finanční odměnou lidem, kterým by se podařilo prokázat, že mají paranormální schopnosti. O tom i lecčems jiném již tuto neděli! Moderují Petr Wagner, Dominik Čejka, Jan Škrob (60 min)
  19:00 On Air na Vltavě Od ledna 2007 představuje Český rozhlas v cyklu Hry a dokumenty nové generace tvorbu začínajících rozhlasových autorů, na Radiu Wave cyklus slýcháte každou poslední neděli v měsíci mezi sedmou a osmou večerní. Tentokrát se ve vysílání zaměříme na rozhlasový dokument. Jaká témata přitahují nové tvůrce, jak se jim daří "pouhým zvukem" vyprávět příběh a postihnout atmosféru nebo prchavý pocit? Součástí pořadu jsou konkrétní ukázky z tvorby debutujících autorů, které reprezentují hned několik rozdílných tvůrčích přístupů a možných pohledů na rozhlasový dokument, a taky rozhovor s nekonformní dánsko-českou dokumentaristkou Brit Jensen, která v současné době pracuje mimo jiné jako dramaturgyně rozhlasových dokumentů v Českém rozhlase. (60 min)
  20:00 Drop Out V nedělním Drop Outu vám ušní bubínky namasíruje nadžánrový klubový DJ a majitel labelu Neo Violence dMIT.RY. Moderuje Mike Corner (120 min)
  22:00 Grundfunk Britští Mamas Gun chystají na leden nové EP. My s nimi mluvili koncem srpna tohoto roku a mimo jiné jsme se dozvěděli, které skladby z jejich poslední desky Cheap Hotel je baví nejvíce a proč. Nejenom o tom bude naše aktuální vysílání. Moderuje DJ Maceo a Viktor Mašát. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas