Rádio Junior

  00:00 Ušounův snář Písničky. (360 min)
  06:00 Ušounův start Dobrý den s Rádiem Junior. Celý tento týden si povídáme na téma Relativní? A co to je? A těšit se můžete i na moderátorku Janu Rychterovou. (120 min)
  06:30 Minutová hra Rádia Junior Ticho a linduška. Minutovou hru napsala Daisy Mrázková. V režii Petra Mančala účinkuje Lucie Trmíková. (5 min)
  06:40 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku tentokrát na týdenní téma Relativní... A co to je? připravili Tomáš Haimann a Jana Rychterová. (5 min)
  07:17 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Počítač. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (3 min)
  07:30 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O chápanech nám bude vyprávět Vít Lukáš kurátor primátů Zoo Praha. Uslyšíte i Šárku Fenykovou, která pravidelnou rubriku připravuje. (2 min)
  08:00 Ušounoviště Vítá vás Ušounoviště čili Ušounovo hřiště. (240 min)
  08:07 Pohádky a nepohádky Pohádky stříbrného delfína (3). O létajících pošťácích. Pohádky pro nejmenší napsala Jana Neumannová-Moravcová. V režii Yvony Žertové účinkuje Drahomíra Kočová. (8 min)
  08:37 Pohádky a nepohádky Pošta v zoo. Náš tygr napsal příbuzným. I zvířata v zoologické zahradě mají svou vlastní poštu. Taky chtějí vědět, jak se daří jejich příbuzným v divočině. Hlavním listonošem je holub, který létá po celém světě, aby potěšil své zvířecí kamarády. Zaletí až do Afriky, do Austrálie a do Ameriky. A nosí dopisy klokanům, mravenečníkům i pumám. Příběhy pohádkové zvířecí pošty napsal Ondřej Sekora.

Účinkují: Marek Eben, Jiří Lábus a Jan Jiráň. (8 min)
  09:07 Notováníčko Když jsem já ty koně pásal (4). Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (8 min)
  10:00 Pohádky a nepohádky Když je někdo kocour (4). Příběh pro nejmenší ze seriálu Když je někdo kocour o životě a díle jednoho chlupáče napsala na motivy Jana Jíchy Milena Lukavská. V režii Vladimíra Gromova účinkuje Martin Dejdar. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O chápanech nám bude vyprávět Vít Lukáš kurátor primátů Zoo Praha. Uslyšíte i Šárku Fenykovou, která pravidelnou rubriku připravuje. (2 min)
  11:00 Notováníčko Když jsem já ty koně pásal (4). Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  11:30 Pohádky a nepohádky Pohádky stříbrného delfína (3). O létajících pošťácích. Pohádky pro nejmenší napsala Jana Neumannová-Moravcová. V režii Yvony Žertové účinkuje Drahomíra Kočová. (10 min)
  12:00 Ušounovo po "O" Dobré odpoledne s Rádiem Junior. (120 min)
  12:00 Pohádky a nepohádky Pošta v zoo. Náš tygr napsal příbuzným. I zvířata v zoologické zahradě mají svou vlastní poštu. Taky chtějí vědět, jak se daří jejich příbuzným v divočině. Hlavním listonošem je holub, který létá po celém světě, aby potěšil své zvířecí kamarády. Zaletí až do Afriky, do Austrálie a do Ameriky. A nosí dopisy klokanům, mravenečníkům i pumám. Příběhy pohádkové zvířecí pošty napsal Ondřej Sekora.

Účinkují: Marek Eben, Jiří Lábus a Jan Jiráň. (10 min)
  12:30 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  13:00 Velká pohádka Zapomenutý čert. Pohádka o polidštěném čertovi, bábě Plajznerce a tvarohových buchtách. Na motivy Jana Drdy ji napsala Helena Sýkorová. V režii Dimitrije Dudíka účinkují: Dana Syslová, Ilja Racek, Viktor Preiss a další. Natočeno v roce 2005. (60 min)
  14:00 Ušounova herna Odpolední vysílání Rádia Junior si užijete společně s moderátorem Petrem Ševčíkem. (239 min)
  14:15 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  14:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O chápanech nám bude vyprávět Vít Lukáš kurátor primátů Zoo Praha. Uslyšíte i Šárku Fenykovou, která pravidelnou rubriku připravuje. (2 min)
  15:17 Nebojte se klasiky Bohuslav Martinů - Otvírání studánek. Svět vážné hudby otevírají Vanda Hybnerová a Saša Rašilov v hudební škole pro žáky, jejich učitele i zvídavé rodiče. (10 min)
  15:40 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku tentokrát na týdenní téma Relativní... A co to je? připravují Tomáš Haimann a Jana Rychterová. (10 min)
  16:07 Příběhy, fantazie, dobrodružství Jak Hlaváčkovi snídali s větrem v zádech (9). - Dobrodružství jedné české rodiny nad Atlantikem v běhu století. Napsal Jan Dvořák. V režii Jaroslava Kodeše účinkují: Otakar Brousek a Taťjana Medvecká. Premiéra. (18 min)
  17:40 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Počítač. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (3 min)
  18:00 Děsdějepis S podtitulem: Robinson. - Nejstrašnější loupežníci, staří alchymisté, krutí vládci, ... Ti všichni na vás čekají v rubrice Rádia Junior Děsdějepis. Ale pozor! Autorka Jitka Škápíková varuje. Tohle není nic pro poseroutky. Takže, kdo se nebojí, pro toho tu je Děsdějepis. V pořadu uslyšíte: Jana Hergeta, Jitku Škápíkovou a Daniela Moravce. (5 min)
  18:30 Minutová hra Rádia Junior Ticho a linduška. Minutovou hru napsala Daisy Mrázková. V režii Petra Mančala účinkuje Lucie Trmíková. (5 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Sova je symbol moudrosti a taky je to pták pohádkový. Kde by bez moudré Rozárky byla naše milá Popelka, že ano? Proto sova přiletí do Klubu Rádia Junior ve čtvrtek 26. listopadu. O sovách žijících v české republice se dozvíme všechno od chovatele pana Františka Kunce. Povídání o sovách připravila a moderuje Veronika Hájková. (60 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (240 min)
  20:00 Pohádka nepohádka Pohádku Boženy Němcové ze sto let staré knihy s překvapením čte Zora Jandová. (Živě čtená a komentovaná pohádka.) (55 min)
  20:55 Kolíbanky Ukolébavka z Rakouska. Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička.Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (5 min)
  21:15 Atrium: Škola Prostor pro všechny dospělé, kteří se chtějí lépe orientovat ve světě dětí. Na téma Sexuální výchova ve školách si bude povídat moderátorka Monika Valentová s ředitelkou Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Mgr. Zuzanou Prouzovou. Kontaktní e-mail: atrium@rozhlas.cz. (30 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas