ČRo Plus

  06:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Michael Rozsypal. (50 min)
  07:00 Zprávy
  07:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Michael Rozsypal. (50 min)
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Michael Rozsypal. (50 min)
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Michael Rozsypal. (20 min)
  09:30 Pro a proti Bylo vyvěšení rudých trenek nad Hradem výtržnictvím nebo skupina Ztohoven vyjádřila legitimním způsobem svůj názor na prezidenta Miloše Zemana? Otázkou, kterou už druhý týden řeší policie, se dnes budou ve studiu Pro a proti zabývat místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD a ředitel Občanského institutu Roman Joch. Do studia je pozvala Renata Kalenská. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Prezident Miloš Zeman kvůli kauze dětí Michalákových zrušil pozvání norské velvyslankyně na oslavy státního svátku 28. října. Znepřátelené strany v syrském konfliktu proti sobě bojují i prostřednictvím informační války. Stane se válka na východě Ukrajiny dalším světovým zamrzlým konfliktem? Němečtí ekologové zvolili pozoruhodnou taktiku. Chtějí kupovat doly a elektrárny a zavírat je. Moderuje Ondřej Konrád. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Bude na mapě Evropy za pár let další stát? Může dojít až k tomu, že se od Španělska oddělí jeho bohatý region Katalánsko? Nedávné volby do místního parlamentu vyhrála koalice separatistických stran. Má sice většinu v poslaneckém sboru, ale pro zastánce nezávislosti nehlasovala většina Katalánců. Zdaleka ne všichni vidí rozchod se Španělskem jako nejlepší cestu. Co bude s Barcelonou a Katalánci dál? Odpoví pořad Zaostřeno, který připravil Pavel Novák. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Petr Baxant je pravděpodobně jediným rakouským politikem, který se narodil v Československu. Jaký je jeho pohled do historie a také na aktuální politická témata? To je téma Hovorů s Ivanou Denčevovou. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Rusko pokračuje v bombardování Sýrie a koordinuje svůj postup s prezidentem Asadem. Uprchlická krize stmeluje i rozkmotřuje evropské politiky. Evropská unie zahájila hon na pašeráky lidí. Ukrajinské kadeře se vyvažují zlatem. Dnešní vydání pořadu pro vás připravila Jana Šmídová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Situaci se závislostmi v ČR a srovnání s podobnými evropskými zeměmi nabídne čtvrteční vědecké interview. Pozvání přijal národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Jak důležité jsou současné kontroly konzumace alkoholu mladistvých např. na diskotékách? Jak naše společnost vnímá návykové látky a v čem jsou nebezpečné zvláště pro dospívající a mladé lidi? A co se děje v hlavě závislého člověka? Zeptá se Jan Burda. (30 min)
  12:40 Trendy 3D tisk pronikl do většiny oblastí lidského konání a ušetřena nezůstala ani móda. Jak lze 3D tiskárny využít v oděvním návrhářství a kdo zde patří k průkopníkům? Co 3D tisk umožňuje a co nikdy nenahradí? Téma pro pořad Trendy s Veronikou Ruppert. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Portréty Jan Zahradníček - básník, který si získal přízeň nejobávanějšího českého literárního kritika, člověk, který se nebál a který za svou nebojácnost zaplatil vysokou cenu - takový osud skrývají dnešní Portréty s Janem Sedmidubským a Milošem Doležalem. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Bylo vyvěšení rudých trenek nad Hradem výtržnictvím nebo skupina Ztohoven vyjádřila legitimním způsobem svůj názor na prezidenta Miloše Zemana? Otázkou, kterou už druhý týden řeší policie, se dnes budou ve studiu Pro a proti zabývat místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD a ředitel Občanského institutu Roman Joch. Do studia je pozvala Renata Kalenská. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Dostihoví koně pádí po závodních drahách rok od roku vyšší rychlostí. Průměrný koňský sprinter z roku 2012 by soupeři z roku 1997 utekl na krátké trati šesti furlongů (zhruba 1200 metrů) o 17 metrů. Přestože jsou dostihoví koně stále rychlejší, zlepšení je čím dál méně výrazné. Ocitli se dostihoví koně na hranici svých možností? Podle vědců jednou zákonitě narazíme na fyziologické a mechanické bariéry, které už nedovolí další zlepšení. Magazín Leonardo připravila Tamara Urválková. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Prezident Miloš Zeman kvůli kauze dětí Michalákových zrušil pozvání norské velvyslankyně na oslavy státního svátku 28. října. Znepřátelené strany v syrském konfliktu proti sobě bojují i prostřednictvím informační války. Stane se válka na východě Ukrajiny dalším světovým zamrzlým konfliktem? Němečtí ekologové zvolili pozoruhodnou taktiku. Chtějí kupovat doly a elektrárny a zavírat je. Moderuje Ondřej Konrád. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Bude na mapě Evropy za pár let další stát? Může dojít až k tomu, že se od Španělska oddělí jeho bohatý region Katalánsko? Nedávné volby do místního parlamentu vyhrála koalice separatistických stran. Má sice většinu v poslaneckém sboru, ale pro zastánce nezávislosti nehlasovala většina Katalánců. Zdaleka ne všichni vidí rozchod se Španělskem jako nejlepší cestu. Co bude s Barcelonou a Katalánci dál? Odpoví pořad Zaostřeno, který připravil Pavel Novák. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Příběhy evropských měst na mapách a obrazech přiblížíme v pátečním Studiu Leonardo. V Praze se v tomto týdnu uskutečnila konference s názvem Od veduty k fotografii, inscenování města v jeho historii. Jak vypadala Praha na letácích v 17. a 18. století? Co nám říká srovnání české metropole s Vídní? A jak do dobového zobrazování města promlouvala politika? Odpoví historik Jiří Pešek. Moderuje Jan Burda. (30 min)
  16:40 Trendy Pořad o tom, co hýbe společností. Životní styl, urbanismus, kultura a média, nové technologie, byznys. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle... Události dnešního dne očima odborníků a analytiků. Moderuje Petr Šimůnek. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Archiv Plus Komentované ukázky z rozhlasového archivu k výročím daného týdne nebo měsíce. (30 min)
  20:40 Trendy Pořad o tom, co hýbe společností. Životní styl, urbanismus, kultura a média, nové technologie, byznys. (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Bylo vyvěšení rudých trenek nad Hradem výtržnictvím nebo skupina Ztohoven vyjádřila legitimním způsobem svůj názor na prezidenta Miloše Zemana? Otázkou, kterou už druhý týden řeší policie, se dnes budou ve studiu Pro a proti zabývat místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD a ředitel Občanského institutu Roman Joch. Do studia je pozvala Renata Kalenská. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Technika, medicína, svět, příroda a civilizace. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas