Rádio Junior

  08:00 Ušounoviště Vítá vás Ušounoviště čili Ušounovo hřiště. (240 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O počasí nám bude vyprávět meteoroložka Dagmar Honsová. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  11:00 Notováníčko Notováníčko (5) - Ha ty svatý Vavřinečku. - Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  11:30 Puntíkáři - Pachatelé dobrých skutků Černý puntík ještě před školou. + Abych nezačal koktat. - Michal Souček a Filip Fialka jsou kamarádi na život a na smrt. Mají dobré srdce, a tak mají-li pocit, že někdo v jejich okolí potřebuje pomoc, vrhají se do toho po hlavě. Jenže to občas dopadá tak, že místo pochvaly dostanou spíš černý puntík za zlobení nebo dokonce i poznámku. Dobrodružný seriál pro nás napsal Miloš Kratochvíl. V režii Lukáše Trpišovského účinkuje David Prachař. (10 min)
  12:00 Ušounovo po "O" Dobré odpoledne s Rádiem Junior. (120 min)
  12:00 Za zvířátky do pohádky Jak se kamarádila veverka s rybou. - Příběh pro nejmenší napsal na lidové motivy Jan Krůta. V režii Heleny Škáchové účinkuje Jolana Smyčková. (10 min)
  12:30 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  13:00 Pohádková ordinace doktora Bálka Pohádkového lékaře Bálka navštíví v jeho ordinačních hodinách posel s naléhavou žádostí od krále Bohouše XII. Tomu totiž záhadně onemocní jeho dvorní kouzelník Semtamtrik. A je v zájmu země okamžitě ho vykurývovat! Jenže jak? Dozvíte se to v příběhu nazvaném Pohádková ordinace doktora Bálka, kterou napsal Vladislav Kracík. V režii Hany Kovaříkové účinkují: Zdeněk Junák, Kateřina Liďáková, Marek Příkazký a další. Natočeno v roce 2013. (60 min)
  14:00 Ušounova herna Odpolední vysílání Rádia Junior si užijete společně s moderátorem Jirkou Kohoutem. (239 min)
  14:15 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  14:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O jacích a muflonech nám bude vyprávět Petra Zálešáková ze Zooparku Chomutov. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:17 Kašpárkovy poslouchačky Průvodce po textech superhusté bejbypankové kapely. (10 min)
  15:40 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku tentokrát na téma Máme rádi zvířata připravuje Jana Rychterová. (10 min)
  16:07 Kormidelník Vlnovský (5) Dobrodružný příběh mořských trosečníků. Napsali ho pro nás Radek Veselý a Vladimír Gromov. V režii Vladimíra Gromova účinkují: Antonín Molčík, Petr Neskusil, Johanka Kozáková a další. (18 min)
  17:40 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou V kondici. - Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek.

Účinkují: Tomáš Vacek, Jiří Kohout a Jaroslava Kretschmerová. Režie Helena Herbrychová. (3 min)
  18:00 Děsdějepis S podtitulem: Rožmberská strašidla. - Nejstrašnější loupežníci, staří alchymisté, krutí vládci, ... Ti všichni na vás čekají v rubrice Rádia Junior Děsdějepis. Ale pozor! Autorka Jitka Škápíková varuje. Tohle není nic pro poseroutky. Takže, kdo se nebojí, pro toho tu je Děsdějepis. V pořadu uslyšíte: Jana Hergeta, Jitku Škápíkovou a Daniela Moravce. (5 min)
  18:30 Neposedný Su Minutovou hru napsala Izabela Schenková. V režii Jaroslava Kodeše účinkují: Pavel Rímský, Simona Vrbická-Koptová, Marta Falvey Sovová a další. (5 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. V dnešním klubu Rádia Junior budeme jíst červy a broučky. Ano, slyšíte dobře. Tato zvířátka nemusíte najít jen na louce. Můžou skončit i na vašem talíři. Třeba v Číně je hmyz vyhlášenou pochoutkou a tato lahoda už dorazila i k nám do Česka. Více vám o tom řekne chovatel červíků Jan Škraňka. Chybět nebude ani Hajajova pohádka Vodníkova kmotra. Pořad moderuje Klára Nováková (60 min)
  20:00 O tom ševci Jakubovi Pohádka o ševci, který dokáže ušít střevíčky z měsíčního jasu pro rozmazlenou zámeckou slečnu. Napsal ji pro nás Jiří Kafka. V režii Marie Křepelkové účinkují: Vlastimil Brodský, Blanka Bohdanová, Josef Kemr a další. Natočeno v roce 1992. (55 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (239 min)
  20:55 Kolíbanky Kolíbanka - Wales. - Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička.Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje Ludmila Molínová. (5 min)
  21:15 Atrium Prostor pro všechny dospělé, kteří se chtějí lépe orientovat ve světě dětí. "Naše tipy." - Páteční Atrium vás zavede do zákulisí Rádia Junior. Co pro vás chystáme? Proč a jak vyrábíme pořady? S kým se setkáváte na Rádiu Junior? Jaké pro vás připravujeme novinky? Na to vše vám odpoví páteční večer na Rádiu Junior. - S šéfredaktorkou Rádia Junior Zorou Jandovou si bude povídat Jana Rychterová. Kontaktní e-mail: atrium@rozhlas.cz. (31 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas