ČRo Radio Wave

  01:00 Grundfunk Funk, soul, breakbeat, groove, garage, latino a spousta dalších směrů současné i minulé taneční a elektronické hudby. Kvalitní zahraniční i české kapely, které v českém éteru slyšíte málokdy. Moderuje DJ Maceo a Viktor Mašát. (120 min)
  03:00 Echo Jardy Petříka Elektronická hudba ze všech stran a směrů. Interpreti, které v českém éteru jen tak někde neuslyšíte. Přesvědčte se na vlastní uši. Moderuje Jarda Petřík. (60 min)
  04:00 Casablanca Svobodně se pohybujeme po horách, ve vodách, ve vzduchu nebo i v podzemí, respektujeme cizí kultury. Inspirujeme k cestám po vlastní ose a proti xenofobní šedi a fyzické pasivitě. Moderuje Pavel Sladký. (60 min)
  05:00 Modeschau Sledujeme současnou českou návrhářskou scénu a módní průmysl. Přinášíme reportáže z nezávislých i mainstreamových událostí a rozhovory se studenty i hotovými designéry, teoretiky, historiky i řemeslníky z oboru. Moderuje Veronika Ruppert. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (60 min)
  07:00 On Air s Jakubem Krásným a terezou Havlínkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderují Jakub Krásný a Tereza Havlínková. (240 min)
  11:00 On Air s Ivanou Veselkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Ivana Veselková. (240 min)
  15:00 On Air s Anitou Krausovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Anita Krausová. (180 min)
  18:00 Čelisti Čtvrteční filmově-kritické Čelisti budou patřit aktuálním premiérám. Jednou z nich je drama ze staré školy režiséra Giussepeho Tornatoreho Nejvyšší nabídka s mírně fobickým Geoffreym Rushem v hlavní roli znalce a prodejce umění. Druhá premiéra bude mít doslova Lidský rozměr, neboť tak se jmenuje dokument dánského režiséra Andrease Dalsgaarda, který řeší životní prostor člověka v současných velkoměstech. Do toho navíc novinky, opálený Aleš Stuchlý, natěšený Vít Schmarc a unavený Daniel Řehák. (repríza) (60 min)
  19:00 On Air s Jakubem Krásným Vysílání Radia Wave na vlnách Vltavy nabízí čerstvou hudbu v kontextech, reportáže z aktuálních událostí, rozhovory s osobnostmi a hudební, filmové nebo knižní recenze. Moderuje Jakub Krásný. (60 min)
  20:00 Stage Ve čtvrtečním vydání pořadu Stage vám nabídneme záznam vystoupení producenta Jamieho xx, který se se svým letošním albem In Colour s přehledem zařadil mezi nejlépe hodnocené autory letošního roku. Pustíme si první část jeho vystoupení z letošního ročníku festival Sónar, který se v červnu už tradičně konal v Barceloně. (60 min)
  21:00 Echo Václava Havelky V souvislosti s nedávnou koncertní návštěvou legendárního pianisty a zpěváka Dr. Johna na Pražském hradě uslyšíte v dalším dílu pořadu jeho profil. Dr. John kombinuje ve své tvorbě od 60. let blues, pop, jazz, zydeco, boogie woogie a rock and roll. Po nedávné spolupráci s Danem Aurbachem z The Black Keys na skvělé, Grammy oceněné desce Locked Down přišel minulý rok s albem vlastních interpretace Louise Armstronga. Moderuje Václav Havelka. (60 min)
  22:00 Scéna s Pavlem Zelinkou&Tomášem Hoyerem Návraty. To je společný průsečík řady skladeb, které si odehrajeme v 371. dílu Scény s Pavlem Zelinkou a Tomášem Hoyerem. Chris Connely se vrací s retro projektem Cocksure, C-Lekktor předělávají Kraftwerk, nové desky přinášejí staří harcovníci Lycia, KMFDM nebo bývalí spolupracovníci Coil - Thighpaulsandra nebo Drew McDowall. Moderuje Pavel Zelinka a Tomáš Hoyer. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas