ČRo Plus

  16:40 Trendy Propad čínské burzy znovu oživil obavy z celosvětové recese. Jak vypadá čínský akciový trh, kdo byli a jsou vlastně akcionáři v Číně? Do čeho lze v Číně investovat a proč se v této zemi tolik daří tzv. stínovému bankovnictví? Do čínského investičního světa nahlédla Daniela Vrbová. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle... Cesta prezidenta Miloše Zemana do Číny zahrnuje i velkou vojenskou přehlídku v Pekingu. Místopředsedkyně ANO a starostce Prahy 10 Radmila Kleslová prý dostává 100.000 korun měsíčně za poradenské služby pro ČEZ. Ze špinavého byznysu s uprchlíky mají mafie miliony. K poslechu zve Barbora Tachecí. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty V kauze pražské Opencard je obžalovaná městská rada, která ji nezaváděla. Nejsilnější vládní strana ČSSD diskutuje o svých vnitřních zásadách. Švýcarsko má problém s příliš silným frankem. Komentáři vás provede Ondřej Konrád. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Začleňování postižených žáků do škol žádá nový školský zákon, jeho realizace nebude asi úplně bez potíží. Podle průzkumu Univerzity Palackého a organizace Člověk v tísni chybí finance i metodika. Eva Rajlichová zjišťovala podrobnosti. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Prezident republiky Miloš Zeman odletěl na svou druhou čínskou cestu s nemalými ambicemi. Se svými protějšky z Ruska a Číny chce jednat o tvrdším postupu vůči Islámskému státu a situaci v Sýrii. Jaké jsou české zájmy vůči Číně? Jaké by měly být? Co si od nynější prezidentovy cesty slibujete? Moderuje Lucie Vopálenská. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Uprchlická krize a přístup k ní posílily v Evropě xenofobní pravici. Austrálie chce svůj problém s uprchlíky řešit jejich vystěhováním do Kambodže. Násilné nepokoje na Ukrajině jsou přesně to, na co Kreml čekal. Vybírala Šárka Daňková. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Kořeny Každý asi zažil situaci, kdy si myslel, že to prostě nemůže zvládnout. Že dané události, strasti - jak se říká - nemůže "unést". Jaký je pohled biblických textů, mezi kterými nalézáme výrok v listu apoštola Pavla Korintským: "Bůh nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet." A právě o tomto výroku bude pořad Kořeny. Připravila Ivana Denčevová. (30 min)
  20:40 Trendy Propad čínské burzy znovu oživil obavy z celosvětové recese. Jak vypadá čínský akciový trh, kdo byli a jsou vlastně akcionáři v Číně? Do čeho lze v Číně investovat a proč se v této zemi tolik daří tzv. stínovému bankovnictví? Do čínského investičního světa nahlédla Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Zavedení kariérního řádu učitelů, který měl od prvního září zajistit růst platů a spravedlivý profesní postup, se opět odsouvá. Nová ministryně školství ho chce ještě předělat. Dokáže z něj udělat skutečně funkční nástroj, jak objektivně hodnotit a finančně ocenit samovzdělávání učitelů? Tomáš Pavlíček a jeho hosté: náměstek ministryně Stanislav Štech a Zdeněk Sotolář, mluvčí Učitelského profesního sdružení. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Česko se stává oblíbeným místem studia pro Slováky. Láká je k nám geografická a jazyková blízkost, kvalita vyučování a studium zdarma na státních školách. Tématu se věnuje Dan Mrázek. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hudební festival Dvořákova Praha začíná za pět dní - 7. září. Jednou z programových linií je Komorní řada, kterou letos sestavil pianista Ivo Kahánek. Ve studiu Plusu ho přivítá David Šťáhlavský. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Uprchlická krize a přístup k ní posílily v Evropě xenofobní pravici. Austrálie chce svůj problém s uprchlíky řešit jejich vystěhováním do Kambodže. Násilné nepokoje na Ukrajině jsou přesně to, na co Kreml čekal. Vybírala Šárka Daňková. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty V kauze pražské Opencard je obžalovaná městská rada, která ji nezaváděla. Nejsilnější vládní strana ČSSD diskutuje o svých vnitřních zásadách. Švýcarsko má problém s příliš silným frankem. Komentáři vás provede Ondřej Konrád. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Začleňování postižených žáků do škol žádá nový školský zákon, jeho realizace nebude asi úplně bez potíží. Podle průzkumu Univerzity Palackého a organizace Člověk v tísni chybí finance i metodika. Eva Rajlichová zjišťovala podrobnosti. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas