ČRo Plus

  08:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Jan Bumba. (50 min)
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus Reportáže, rozhovory a analýzy nejnovějších událostí doma a ve světě. Moderují Renata Kropáčková a Jan Bumba. (20 min)
  09:30 Pro a proti Zavedení kariérního řádu učitelů, který měl od prvního září zajistit růst platů a spravedlivý profesní postup, se opět odsouvá. Nová ministryně školství ho chce ještě předělat. Dokáže z něj udělat skutečně funkční nástroj, jak objektivně hodnotit a finančně ocenit samovzdělávání učitelů? Tomáš Pavlíček a jeho hosté: náměstek ministryně Stanislav Štech a Zdeněk Sotolář, mluvčí Učitelského profesního sdružení. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Fatální problémy s uprchlíky hlásí Maďarsko. Rakouský kancléř kritizuje Česko a další východní země Evropské unie za jejich laxní postoj k řešení uprchlické krize. Jaké jsou postoje českých politiků k migrační vlně. Islámský stát údajně ničí další vzácné historické památky na obsazených územích. V Polsku proběhne referendum o volebním systému a financování politických stran. Pořadem provází Petr Hartman. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Ochrana ohrožených druhů: Nedávný úhyn jednoho z pěti posledních žijících jedinců nosorožce bílého ve Dvoře Králové připomněl, že na záchranu některých druhů je lidstvo krátké. Někdy se to ale daří, třeba jako v případě koní Převalského. Při letošním, už pátém transportu posledního druhu divokých koní z Česka do Mongolska byla Tea Parkanová. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory
  11:40 Svět ve 20 minutách Čínští komunisté se začínají bát svého prezidenta. Dramatický vývoj na čínských burzách se neobešel bez hledání viníků. Běžence převádí přes Balkán snad všechny tamní zločinecké gangy. Amazon zkouší vedle knih dovážet i čerstvé potraviny. Hlavní příčinou onemocnění chřipkou či rýmou je prý nedostatek spánku. Vybíral Rostislav Matulík. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Jak v dnešní době vypadá výzkum a vývoj nanotechnologií? Jedná se o dynamicky rozvíjející se vědní obor nebo už má největší rozmach za sebou? A jaká je využitelnost těchto materiálů v praxi? Jedná se o technologickou revoluci? Michael Rozsypal se na to bude ptát ředitelky společnosti Nanopharma Liliany Berezkinové. (30 min)
  12:40 Trendy Máte umělecký přetlak a chybí vám prostory, kde se svými díly pochlubit? Časy se mění a galerie dnes už nejsou jen zavedené obří instituce, kde je výstavní plán hotov na rok dopředu. Alternativní výstavní prostory rostou jako houby po dešti a proměňují i zážitky a interakci návštěvníků s umělci a uměním. Jak, to vám řekne Klára Janicki. (Pořad vysíláme v repríze) (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Lidé pera Filosof Karel Kosík v roce 1968 - pokračování. Prostřednictvím autentických postojů filosofa Karla Kosíka a dalších protagonistů roku 1968 přiblíží Ivan Štern toto zlomové údobí Československa a jeho obyvatel. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Čínští komunisté se začínají bát svého prezidenta. Dramatický vývoj na čínských burzách se neobešel bez hledání viníků. Běžence převádí přes Balkán snad všechny tamní zločinecké gangy. Amazon zkouší vedle knih dovážet i čerstvé potraviny. Hlavní příčinou onemocnění chřipkou či rýmou je prý nedostatek spánku. Vybíral Rostislav Matulík. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Zavedení kariérního řádu učitelů, který měl od prvního září zajistit růst platů a spravedlivý profesní postup, se opět odsouvá. Nová ministryně školství ho chce ještě předělat. Dokáže z něj udělat skutečně funkční nástroj, jak objektivně hodnotit a finančně ocenit samovzdělávání učitelů? Tomáš Pavlíček a jeho hosté: náměstek ministryně Stanislav Štech a Zdeněk Sotolář, mluvčí Učitelského profesního sdružení. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo IKEM zahájil novou éru operací srdce - bez otevření hrudníku. Poví nám o tom Ivan Netuka, přednosta Kardiocentra IKEMu. Regenerativní medicína, léčba za použití lidských buněk. Kde všude lze aplikovat, s jakými výsledky a jaká je budoucnost tohoto oboru? Odpoví Michal Zahradníček, zakladatel PrimeCell Therapeutics. Připravila Markéta Ševčíková. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Fatální problémy s uprchlíky hlásí Maďarsko. Rakouský kancléř kritizuje Česko a další východní země Evropské unie za jejich laxní postoj k řešení uprchlické krize. Jaké jsou postoje českých politiků k migrační vlně. Islámský stát údajně ničí další vzácné historické památky na obsazených územích. V Polsku proběhne referendum o volebním systému a financování politických stran. Pořadem provází Petr Hartman. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Ochrana ohrožených druhů: Nedávný úhyn jednoho z pěti posledních žijících jedinců nosorožce bílého ve Dvoře Králové připomněl, že na záchranu některých druhů je lidstvo krátké. Někdy se to ale daří, třeba jako v případě koní Převalského. Při letošním, už pátém transportu posledního druhu divokých koní z Česka do Mongolska byla Tea Parkanová. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Kulturní dědictví, jeho hodnoty a ochrana. Kdo a jak rozhoduje o zařazení našich kulturních památek do nominační listiny mezinárodního seznamu světového kulturního dědictví UNESCO? Nejen o tom promluví Josef Štulc, čestný předseda českého komitétu ICOMOS a dlouholetý vysokoškolský pedagog. Moderuje Robert Tamchyna. (pořad vysíláme v repríze) (30 min)
  16:40 Trendy Propad čínské burzy znovu oživil obavy z celosvětové recese. Jak vypadá čínský akciový trh, kdo byli a jsou vlastně akcionáři v Číně? Do čeho lze v Číně investovat a proč se v této zemi tolik daří tzv. stínovému bankovnictví? Do čínského investičního světa nahlédla Daniela Vrbová. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle... Události dnešního dne očima odborníků a analytiků. Moderuje Barbora Tachecí. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Kořeny Každý asi zažil situaci, kdy si myslel, že to prostě nemůže zvládnout. Že dané události, strasti - jak se říká - nemůže "unést". Jaký je pohled biblických textů, mezi kterými nalézáme výrok v listu apoštola Pavla Korintským: "Bůh nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet." A právě o tomto výroku bude pořad Kořeny. Připravila Ivana Denčevová. (30 min)
  20:40 Trendy Propad čínské burzy znovu oživil obavy z celosvětové recese. Jak vypadá čínský akciový trh, kdo byli a jsou vlastně akcionáři v Číně? Do čeho lze v Číně investovat a proč se v této zemi tolik daří tzv. stínovému bankovnictví? Do čínského investičního světa nahlédla Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Zavedení kariérního řádu učitelů, který měl od prvního září zajistit růst platů a spravedlivý profesní postup, se opět odsouvá. Nová ministryně školství ho chce ještě předělat. Dokáže z něj udělat skutečně funkční nástroj, jak objektivně hodnotit a finančně ocenit samovzdělávání učitelů? Tomáš Pavlíček a jeho hosté: náměstek ministryně Stanislav Štech a Zdeněk Sotolář, mluvčí Učitelského profesního sdružení. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Česko se stává oblíbeným místem studia pro Slováky. Láká je k nám geografická a jazyková blízkost, kvalita vyučování a studium zdarma na státních školách. Tématu se věnuje Dan Mrázek. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hudební festival Dvořákova Praha začíná za pět dní - 7. září. Jednou z programových linií je Komorní řada, kterou letos sestavil pianista Ivo Kahánek. Ve studiu Plusu ho přivítá David Šťáhlavský. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas