ČRo Plus

  04:50 Hovory
  05:20 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  05:40 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (19 min)
  06:00 Zprávy
  06:10 Ranní Plus
  07:00 Zprávy
  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus
  09:30 Pro a proti Kolik opuštěných, chátrajících domů minete na svých cestách? Spousta z nich bypřitom mohla sloužit jinak než jen jako útočiště pro bezdomovce. Proč necháváme krásné, staré domy chátrat? Mají radnice páky, jak donutit majitele domů starat se o ně? Patricie Strouhalová se na to zeptala starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP09 a autora nově spuštěného webu Prázdné domy Petra Zemana. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Ministerstvo dopravy stále řeší, jakým způsobem a kdo bude v budoucnosti vybírat mýto na českých dálnicích. Uprchlická krize ve francouzském přístavu Calais přivedla do obtížné situace britského premiéra Camerona. Současná německá kancléřka Merkelová hodlá znovu kandidovat ve volbách, stane se jí počtvrté? Komentáři vás provede Petr Hartman. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Stovky českých vojáků si stěžují na nekvalitní masové konzervy. Problémová strava se objevila ve třech posádkách. Vepřové i hovězí konzervy, které dostal Český rozhlas od vojáků k dispozici, jsou plné kuřecího separátu, sóji, emulgátorů a stabilizátorů a maso obsahují jen z poloviny. Na téma zaostřil Michal Malý. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Hostem bude evropská i česká šampionka ve skocích do vody Lucie Absolonová. Mluvit budeme o tom, jak se člověk cítí, když stojí na hraně dvacetimetrového skalního útesu a má se vrhnout do moře, o tom jak se trénuje nová skokanská generace a taky o filmovém kaskadérství. Moderuje Naděžda Hávová. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Bývalí generálové sovětské KGB se podělili o státní pozemky. Nejradikálnější řeckou političkou je předsedkyně parlamentu, přezdívaná "šílená Zoi". V Hollywoodu se opět přou, zda byl Walt Disney antisemita. Vybíral Rostislav Matulík. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Nanochemik Petr Cígler propojil nanočástice zlata, virové obaly a slepil je pomocí DNA. Netradiční oblast výzkumu, kterou nazývá molekulárním designem, považují vědci za mimořádně perspektivní. Dovedete si představit molekulární lepidlo? Proč je pro vědce tak důležitá možnost změny vlastností světla? Jakou perspektivu mají nanodiamanty v medicíně? O tom s Petrem Cíglerem mluvila Martina Mašková. Pořad je reprízou ze 17. 6. 2014. (30 min)
  12:40 Trendy Takzvaná autentická vína pěstovaná bio způsobem nalezneme čím dál častěji na zdejších vinicích a ve zdejších vinotékách. Čím se liší jejich pěstování, ukáže pořad, který připravil David Šťáhlavský. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Politická literatura Sedm let v gulagu - tak zní výmluvný titul knihy Františka Poláka. V případě původně komunistického právníka nejde jen o jeho osobní zkušenosti ze sovětských lágrů, ale také o tíživé prozření, které z něj postupně udělalo přesvědčeného antikomunistu. Připravil Libor Dvořák. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Bývalí generálové sovětské KGB se podělili o státní pozemky. Nejradikálnější řeckou političkou je předsedkyně parlamentu, přezdívaná "šílená Zoi". V Hollywoodu se opět přou, zda byl Walt Disney antisemita. Vybíral Rostislav Matulík. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Kolik opuštěných, chátrajících domů minete na svých cestách? Spousta z nich bypřitom mohla sloužit jinak než jen jako útočiště pro bezdomovce. Proč necháváme krásné, staré domy chátrat? Mají radnice páky, jak donutit majitele domů starat se o ně? Patricie Strouhalová se na to zeptala starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP09 a autora nově spuštěného webu Prázdné domy Petra Zemana. (Repríza) (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Ve vědeckém magazínu se podíváme, jak se vyvíjí záchranářský robot. Jeden takový vzniká na pražském ČVUT a jeho účelem je usnadnit práci hasičům při likvidaci požárů. Umí i za špatných podmínek prozkoumat terén a vytvořit prostorovou mapu místa zásahu. Připravil Marek Kuchařík. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Ministerstvo dopravy stále řeší, jakým způsobem a kdo bude v budoucnosti vybírat mýto na českých dálnicích. Uprchlická krize ve francouzském přístavu Calais přivedla do obtížné situace britského premiéra Camerona. Současná německá kancléřka Merkelová hodlá znovu kandidovat ve volbách, stane se jí počtvrté? Komentáři vás provede Petr Hartman. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Stovky českých vojáků si stěžují na nekvalitní masové konzervy. Problémová strava se objevila ve třech posádkách. Vepřové i hovězí konzervy, které dostal Český rozhlas od vojáků k dispozici, jsou plné kuřecího separátu, sóji, emulgátorů a stabilizátorů a maso obsahují jen z poloviny. Na téma zaostřil Michal Malý. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Kutná Hora si letos připomíná dvacetiletí na seznamu UNESCO. Navíc památkáři při rekonstrukci Dačického domu v Kutné Hoře objevili unikátní původní dlažbu. Jak se historické prostory vrací do své původní podoby? Genius loci Kutné Hory přiblížíme ve vědeckém interview s Alešem Pospíšilem, historikem umění, památkářem a vysokoškolským pedagogem. Moderuje Jan Burda, pořad je upravenou letní reprízou. (30 min)
  16:40 Trendy Bude na Zemi žít v roce 2050 devět miliard lidí? Zvládne to naše planeta a co to pro ni bude znamenat? Nejedná se jen o teoretické pesimistické scénáře? A opravdu rozvinuté státy vymírají a ty rozvojové mají stále větší populaci? O demografických změnách mluvil Michael Rozsypal s politickým geografem Bořivojem Hnízdem a demografem Zdeňkem Pavlíkem. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Najít po propuštění z vězení znovu své místo pro "nový" život - to je nelehký úkol. Jedním z nejdůležitějších předpokladů je sehnat si stálou práci, lidé s kriminální minulostí to mají těžké. Získání potřebných zkušeností jim umožnují takzvané Pohovory nanečisto. Zaostřila na ně Eva Rajlichová. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Lidé pera Kritické reflexe české (a nejen české) politické diskuse v současnosti, ale i v minulosti. (30 min)
  20:40 Trendy Bude na Zemi žít v roce 2050 devět miliard lidí? Zvládne to naše planeta a co to pro ni bude znamenat? Nejedná se jen o teoretické pesimistické scénáře? A opravdu rozvinuté státy vymírají a ty rozvojové mají stále větší populaci? O demografických změnách mluvil Michael Rozsypal s politickým geografem Bořivojem Hnízdem a demografem Zdeňkem Pavlíkem. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Kolik opuštěných, chátrajících domů minete na svých cestách? Spousta z nich by přitom mohla sloužit jinak než jen jako útočiště pro bezdomovce. Proč necháváme krásné, staré domy chátrat? Mají radnice páky, jak donutit majitele domů starat se o ně? Patricie Strouhalová se na to zeptala starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého z TOP09 a autora nově spuštěného webu Prázdné domy Petra Zemana. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Technika, medicína, svět, příroda a civilizace. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Najít po propuštění z vězení znovu své místo pro "nový" život - to je nelehký úkol. Jedním z nejdůležitějších předpokladů je sehnat si stálou práci, lidé s kriminální minulostí to mají těžké. Získání potřebných zkušeností jim umožnují takzvané Pohovory nanečisto. Zaostřila na ně Eva Rajlichová. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas