Rádio Junior

  00:00 Ušounův snář Písničky. (420 min)
  07:00 Ušounův start Dobrý den s Rádiem Junior. Celý tento týden si povídáme na téma Máme rádi zvířata. A těšit se můžete i na moderátorku Šárku Fenykovou. (60 min)
  07:15 Telátko Popleta: Nedělní oběd Minutovou hru napsal Petr Hudský. V režii Lukáše Hlavici účinkovali: Martina Hudečková, Marika Procházková a Jiří Knot. (3 min)
  07:30 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Karanténa. - Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (3 min)
  07:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O hlodavcích nám bude vyprávět chovatelka Nataša Velenská ze zoo Praha. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  08:00 Ušounoviště (240 min)
  08:05 Čarodějné pohádky Čtyři nevěsty. - Africkou pohádku na lidové motivy napsal Jiří Žáček. V režii Jiřího Tušla vypráví Petr Kostka. (10 min)
  08:35 Hurvínkova abeceda slušného chování Pozor, holky a kluci! Nenechte si ujít příhody a rady neposedy Hurvínka! - Rada šestá: Koncert a divadlo nejsou příležitost k řádění. - Napsali Miloš Kirschner a Vladimír Straka.

Účinkují: Helena Štáchová a Miloš Kirschner. (10 min)
  09:05 Notováníčko Notováníčko (1) - Nešťastný šafářův dvoreček. Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  10:00 S Hupem a Hopem po sedmi mořích Jak je kormidelník zachránil. - Na dobrodružnou plavbu se vydáme společně s dvěma veselými opičáky. Pohádkový seriál Jiřího Kafky zrežíroval Karel Weinlich.

Účinkují: Jiřina Jirásková, Jiří Sovák, Rudolf Hrušínský a další. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O hlodavcích nám bude vyprávět chovatelka Nataša Velenská ze zoo Praha. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  11:00 Notováníčko Notováníčko (1) - Nešťastný šafářův dvoreček. Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  11:30 Čarodějné pohádky Čtyři nevěsty. - Africkou pohádku na lidové motivy napsal Jiří Žáček. V režii Jiřího Tušla vypráví Petr Kostka. (10 min)
  12:00 Ušounovo po "O" (120 min)
  12:00 Hurvínkova abeceda slušného chování Pozor, holky a kluci! Nenechte si ujít příhody a rady neposedy Hurvínka! - Rada šestá: Koncert a divadlo nejsou příležitost k řádění. - Napsali Miloš Kirschner a Vladimír Straka.

Účinkují: Helena Štáchová a Miloš Kirschner. (10 min)
  12:30 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  13:00 Velryba Lízinka Pohádku o malé velrybě Lízince, která se zatoulala až do českých řek napsala Květa Kuršová. V režii Karla Weinlicha účinkují: Yvetta Blanarovičová, Marek Eben, Josef Kemr a další. Natočeno v roce 1992. (60 min)
  14:00 Ušounova herna V odpoledním vysílání Rádia Junior se můžete těšit na moderátora Petra Ševčíka. (360 min)
  14:15 Cvičíme uši Ten kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (3 min)
  14:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O hlodavcích nám bude vyprávět chovatelka Nataša Velenská ze zoo Praha. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Telátko Popleta: Nedělní oběd Minutovou hru napsal Petr Hudský. V režii Lukáše Hlavici účinkovali: Martina Hudečková, Marika Procházková a Jiří Knot. (3 min)
  16:05 Staré pověsti české O Přemyslu Otakarovi I. - Pro rozhlas připravili: Miroslav Steiner a Jiří Černý. V režii Marie Křepelkové. Vypráví Eduard Cupák. (20 min)
  17:15 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Karanténa. - Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (5 min)
  17:40 Prázdninový seriál Prázdninový seriál na téma Máme rádi zvířata připravila Šárka Fenyková. (5 min)
  18:00 Rytíř Ivanhoe - (4) - Boží soud Napínavý příběh o osudech Wilfreda Ivanhoea, nejslavnějšího rytíře anglického krále Richarda I., zvaného Lví srdce. Hru Rytíř Ivanhoe napsal na motivy Waltra Scotta František Pavlíček. V režii Karla Weinlicha účinkují: Michal Dlouhý, Josef Somr, Ivan Trojan a další. Natočeno v roce 1997. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Týden pod hvězdami. Vesmír je prý nekonečný. Co všechny v něm je? Hvězdy, souhvězdí, planety. Je to všechno? Určitě ne. Pondělní Klub Rádia Junior s vámi procestuje celý vesmír. Povídat do studia přijde astronom Jan Veselý. Uslyšíte také první část četby na pokračování Z Prahy k Baltickému moři v balónu a Hajajovu pohádku Matylda a tulipánový skřítek z cyklu Pohádky z letní zahrádky. Z Hradce Králové se na vás těší Zdeněk Novák. (60 min)
  20:00 Hadí kůže V příběhu Františka Pavlíčka na nás čeká královna všech hadů a Janek s Terezkou. co se jim všechno přihodí kvůli hadí kůži? To se dozvíte ve stejnojmenné pohádkce, kterou zrežíroval Jan Berger.

Účinkují: Luděk Munzar, František Smolík, Růžena Merunková a další. Natočeno v roce 1964. (55 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (60 min)
  20:55 Kolíbanky Kolíbanka - Německá/korejsky. - Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička.Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (5 min)
  21:00 Ušounův snář Písničky. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas