ČRo Radio Wave

  08:00 On Air s Anitou Krausovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Anita Krausová. (240 min)
  12:00 World Music Box Francie je jako továrna na world music. Díky vstřícné imigrační politice se sem už od poloviny 19. století dostává spousta cizinců, což z Francie dělá obrovský multikulturní tavící kotel, kde lze najít asi úplně všechno. Mimo jiné i hudbu z Balkánu. V tomto World Music Boxu se vydáme za balkánskou muzikou do Francie. Moderuje Petr Koláček. (60 min)
  13:00 Startér Startér přes léto nesoutěží, ale pilně cvičí s oblíbenými kapelami z uběhnuvšíuběhnuvšího ročníku hitparády neobjevených. Proč jste založili kapelu? Kdo vás inspiruje, kam to chcete dotáhnout? A co nám zahrajete ve studiu? Poslouchejte prázdninové živé Startéry s největšími talenty letoška a přijďte na koncerty na pražskou náplavku! Moderují Jonáš Zbořil a Jakub Johánek. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Jardou Petříkem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík. (240 min)
  18:00 Deska týdne Radio Wave během uplynulého týdne ovládl syrský zpěvák Omar Souleyman a jeho deska Bahdeni Nami, kterou proudukoval Modeselektor nebo Four Tet. V rekapitulaci rubriky Deska týdne vás kromě poslechu samotné nahrávky čeká dvojice recenzí i ukázky jeho starších skladeb. (60 min)
  19:00 On Air s Anitou Krausovou V sobotním On Air Radia Wave se budeme věnovat jednak novému albu amerických hiphopových legend Public Enemy a jednak knize Jíst zvířata Jonathana S. Foera, která zkoumá podmínky velkovýroby masa. Moderuje Anita Krausová (60 min)
  20:00 Selector DJ Goldierocks připravuje nabitý mix toho nejlepšího z nejnovější muziky na britských ostrovech. The Guardian o pořadu napsal, že je "radikálnější než kterákoli jiná rádio show v Británii." Od indie, hip hopu, UKG, jazzu, roots, kytarovek, punku až po jejich kombinace. (120 min)
  22:00 Kvér V aktuální vydání Kvéru vás čeká trošku bizarní mix témat. O genderu na školách budeme mluvit se socioložkou Lucií Jarkovskou, která nedávno vydala knihu Gender před tabulí. Prostřednictvím druhého rozhovoru vám představíme jednu hodně, ale hodně zapálenou fanynku Madonny. Moderuje Bára Šichanová a Josef Rabara. (repríza) (60 min)
  23:00 Stage V sobotním vydání Stage zamíříme do žánru, kterému se v koncertních záznamech často nevěnujeme - pustíme si vystoupení německého klavíristy a skladatele jménem Hauschka, který se ve své hudbě věnuje průniku moderní klasiky, ambientu a avantgardní elektroniky. Záznam pochází z loňského ročníku německého festivalu Reeperbahn v Hamburku. Koncert pro potřeby EBU a tedy i pro Radio Wave natočila německá stanice NDR. (60 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas