ČRo Vltava

  19:00 On Air Radia Wave V pátečním On Air Radia Wave na vltavských vlnách zamíříme na filmová plátna za dokumentem Filmový dobrodruh Karel Zeman. O významné osobnosti světového filmu a průkopníkovi filmových triků přijde do studia hovořit režisér snímku Tomáš Hodan. Star Wars, tak se jmenuje nejnovější a v pořadí už devátá kolekce chicagských klasiků alternativního rocku Wilco. Desku, kterou kapela vydala nečekaně a k překvapení svých fanoušků, zhodnotí Jiří Špičák. Moderuje Veronika Ruppert. (57 min)
  20:00 Pokračování za pět minut Kjóka Izumi: Mnich z hory Kója. Četba z novely japonského spisovatele. Z překladu Jana Levory připravila Vladimíra Bezdíčková. Účinkuje František Derfler. Hudbu vybral Petr Šplíchal. Režie Ivan Chrz (118 min). (120 min)
  22:00 Radioateliér PremEdice. Matouš Hejl, Ian Mikyska: Havel - hudební esej. Zvukově textová kompozice inspirovaná zlomky textů Václava Havla - jedná se především o Antikódy, Dopisy Olze a výběr z esejů. Připravil Michal Rataj. Natočeno v roce 2015. (29 min)
  22:30 Euroradio Jazz Season The Prague Six. Repríza jazzového koncertu z karlínského Studia A Českého rozhlasu v rámci koncertní řady Evropské vysílací unie. Nové skladby pro Concept Art Orchestra představili Luboš Soukup, Štěpánka Balcarová, Vít Křišťan, Tomáš Sýkora, Martin Brunner Jr. a Jan Jirucha Jr.. Koncert se uskutečnil 1. března 2013. Orchestr řídila Štěpánka Balcarová. Slovem provází Lucie Hradilová. Repríza z 28.3.2014. (90 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas