ČRo Plus

  01:30 Studio Leonardo Setkání s osobností ze světa vědy. (30 min)
  02:00 Trendy Pořad o tom, co hýbe společností. Životní styl, urbanismus, kultura a média, nové technologie, byznys. (20 min)
  02:20 Lidé pera Kritické reflexe české (a nejen české) politické diskuse v současnosti, ale i v minulosti. (30 min)
  02:50 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  03:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  03:40 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  04:10 Magazín Leonardo Technika, medicína, svět, příroda a civilizace. (20 min)
  04:30 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  04:50 Hovory
  05:20 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  05:40 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (19 min)
  06:00 Zprávy
  06:10 Ranní Plus
  07:00 Zprávy
  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus
  09:30 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Evropská unie navrhuje Řecku poslední možnosti k odvrácení dluhové krize. Proč chce Angela Merkelová zachránit Řecko v Evropské unii? V izraelském městě Haifa bylo pojmenováno náměstí po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi. Před 20 lety začalo vysílat Rádio Svobodná Evropa - Rádio Svoboda z Prahy. V USA se objevují další případní kandidáti do prezidentských voleb. Moderuje Petr Hartman. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Mezi chlapci a dívkami se už od základní školy vytvářejí velké rozdíly ve vzdělávání. Zatímco dívky lépe zvládají učení, chlapci stále více zaostávají. Tento rozdíl, který negativně podporuje i český školský systém, má pak neblahý vliv na jejich budoucí uplatnění v zaměstnání. A ovlivňuje to i jejich soukromý život. Výzkum, který se věnuje této problematice, probereme v pořadu, který připravila Petra Benešová. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Hostem Hovorů bude Iva Holmerová, lékařka, která se věnuje sociálnímu lékařství, lékařské etice a gerontologii. Upozorňuje na vratkou pozici geriatrie v tzv. vítězné medicíně, současně tento obor považuje za medicínu krásnou, laskavou a optimistickou. Zároveň podotýká, že demence limituje a zkracuje život a varuje před posunutím této problematiky jenom do sociální sféry. Moderuje Eva Hůlková. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Reportáž z uprchlického tábora v Calais, dluhové problémy eurozóny, ruské město v Severoatlantické alianci a nezadržitelný vzestup mladého saúdského prince - to jsou témata, která do dnešního pořadu vybral Rostislav Matulík. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Jaká byla Praha v časech Jana Husa? Co by nás v tehdejší metropoli překvapilo? A co se nám z oněch času zachovalo? Na to odpoví Václav Ledvinka, ředitel Archivu hl. m. Prahy. Společně s moderátorem Janem Burdou se vrátí i k nedávné historické konferenci věnované mýtům a realitě kolem postavy Jana Husa a jeho doby. (30 min)
  12:40 Trendy V Česku za posledních 10 let stoupl počet císařských řezů o 100 procent. Světová zdravotnická organizace tvrdí, že stále více žen chce rodit císařským řezem, aby se vyhnuly porodním bolestem. Jaká to má úskalí a jaké výhody císařské řezy přinášejí? Michael Rozsypal se v pořadu Trendy zeptá porodníků i porodní asistentky. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Lidé pera V roce 1895 vystoupil profesor Masaryk před Občanským klubem v Kolíně s přednáškou o Janu Husovi. Autor pořadu Ivan Štern se v tomto a následujícím vydání bude spolu s Masarykem na pozadí této rozsáhlé přednášky zamýšlet nad českou otázkou jako otázkou humanitní, jíž prvotní impuls dal právě Jan Hus. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Reportáž z uprchlického tábora v Calais, dluhové problémy eurozóny, ruské město v Severoatlantické alianci a nezadržitelný vzestup mladého saúdského prince - to jsou témata, která do dnešního pořadu vybral Rostislav Matulík. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Lidé, kteří prodělali cévní mozkovou příhodu, se musejí některým svým schopnostem a dovednostem učit znovu. V Magazínu Leonardo navštívíme jednu z klinik rehabilitační medicíny a představíme některé metody, jak znovu "rozhýbat" lidský mozek. V jednom z dalších příspěvků se zmíníme o studii, která se ohlíží za dosavadními experimenty s léčebným využitím konopí. Pořad připravil Martin Srb. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Evropská unie navrhuje Řecku poslední možnosti k odvrácení dluhové krize. Proč chce Angela Merkelová zachránit Řecko v Evropské unii? V izraelském městě Haifa bylo pojmenováno náměstí po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi. Před 20 lety začalo vysílat Rádio Svobodná Evropa - Rádio Svoboda z Prahy. V USA se objevují další případní kandidáti do prezidentských voleb. Moderuje Petr Hartman. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Mezi chlapci a dívkami se už od základní školy vytvářejí velké rozdíly ve vzdělávání. Zatímco dívky lépe zvládají učení, chlapci stále více zaostávají. Tento rozdíl, který negativně podporuje i český školský systém, má pak neblahý vliv na jejich budoucí uplatnění v zaměstnání. A ovlivňuje to i jejich soukromý život. Výzkum, který se věnuje této problematice, probereme v pořadu, který připravila Petra Benešová. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Setkání s osobností ze světa vědy. (30 min)
  16:40 Trendy Světlo v domovech, kancelářích a komerčních prostorech dnes významnou měrou aktivně vytváří atmosféru a styl dané místnosti. Čaroději se světlem jsou potom designéři a výrobci, kteří musí dodat ty správné lampy a zářivky pro dosažení žádaného efektu. Jaké trendy pozorujeme v této oblasti? To bude zkoumat David Štáhlavský v pořadu Trendy. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Podpora sportu v České republice není zrovna na vysoké úrovni. O tom, že je nutné podporovat vrcholový sport a zejména pohybové aktivity dětí a mládeže, se mluví takřka nepřetržitě. Co ale takoví senioři? Existují vůbec nějaké programy na zlepšení jejich fyzické kondice? Jaký je zájem o sport v populaci 60 plus? Na to všechno se pokusí najít odpovědi Zaostřeno, jehož autorem je Petr Kadeřábek. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Kořeny Malíř a spisovatel Josef Čapek, muž mnoha uměleckých řemesel, kdysi řekl: smrt lásku nezabíjí. Sám přitom strávil 6 let v koncetračním táboře, kde nakonec zemřel. Jaký byl duchovní svět Josefa Čapka? A jaké odrazy biblického sdělení můžeme v tomto jeho výroku nalézt? Po tom bude Ivana Denčevová pátrat spolu s religionistou Martinem Chadimou. (30 min)
  20:40 Trendy Světlo v domovech, kancelářích a komerčních prostorech dnes významnou měrou aktivně vytváří atmosféru a styl dané místnosti. Čaroději se světlem jsou potom designéři a výrobci, kteří musí dodat ty správné lampy a zářivky pro dosažení žádaného efektu. Jaké trendy pozorujeme v této oblasti? To bude zkoumat David Štáhlavský v pořadu Trendy. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Praha potvrzuje se začínajícím létem svou pověst velmoci v pořádání vědeckých kongresů. Vedle bohemistů, vulkanologů a experimentálních botaniků z celého světa se hlavní město v těchto dnech hemží i odborníky na pilotované kosmické lety. Více než dvě stovky se jich sjelo na sympozium nazvané Humans in Space. Právě o lidech ve vesmíru a o překážkách, které komplikují jejich dlouhodobou mimozemskou přítomnost, budou diskutovat až do pátku. Pořad k tématu připravila Tereza Burianová. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Jaké bylo umění první poloviny 15. století? Od kunsthistoričky Mileny Bartlové se dozvíte, že žádné. Umělecké předměty, tak jak je chápeme teď, byly jen komunikačními prostředky ve společnosti, kde většina lidí neuměla číst a psát. Z tohoto pohledu tedy vypadá husitské plenění a ničení "komunikačních prostředků" tehdejší církve a světské moci úplně jinak. Moderuje David Šťáhlavský. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Podpora sportu v České republice není zrovna na vysoké úrovni. O tom, že je nutné podporovat vrcholový sport a zejména pohybové aktivity dětí a mládeže, se mluví takřka nepřetržitě. Co ale takoví senioři? Existují vůbec nějaké programy na zlepšení jejich fyzické kondice? Jaký je zájem o sport v populaci 60 plus? Na to všechno se pokusí najít odpovědi Zaostřeno, jehož autorem je Petr Kadeřábek. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas