Rádio Junior

  12:00 Ušounovo po "O" (120 min)
  13:00 Zlatá jablka a devět pávic Princ hledá při putování po světě svou vyvolenou, která se dokáže proměnit z pestrobarevné pávice v půvabnou dívku. Podaří se mu ji najít? To se dozvíme v pohádce s názvem Zlatá jablka a devět pávic, kterou na motivy Karla Jaromíra Erbena napsal František Pavlíček. V režii Jana Bergera účinkují: Petr Haničinec, Václav Postránecký, Hana Davidová a další. Natočeno v roce 1977. (60 min)
  14:00 Ušounova herna V odpoledním vysílání Rádia Junior se můžete těšit na moderátora Petra Ševčíka. (360 min)
  14:15 Cvičíme uši Ten, kdo cvičí uši, tomu to moc sluší. Rašová Terka ušní trenérka pro vás má každý všední den jednu zvukovou hádanku. (5 min)
  14:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O mravenečnících nám bude vyprávět zoolog z pražské zoo Vít Lukáš. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Osel a cikády Ezopovu bajku na motivy Pavla Šruta napsala Kateřina Součková. V režii Dimitrije Dudíka účinkují: Josef Somr, Miroslav Táborský, Lucie Černíková a další. (3 min)
  16:05 Staré pověsti české O kouzelném kvítku. - Pro rozhlas připravili Miroslav Steiner a Jiří Černý. V režii Marie Křepelkové účinkují: Eduard Cupák, Petr Štěpánek, Svatopluk Skopal a další. (20 min)
  17:15 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Test DNA. - Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (30 min)
  17:40 Prázdninový seriál Prázdninový seriál na téma Pod plachtami - piráti a námořníci připravila Klára Nováková. (5 min)
  18:00 Princ a chuďas - (1) Příběh hry Princ a chuďas se odehrává v Anglii v polovině 16. století, kde na počátku všeho stojí záměna dvou chlapců, a to královského syna Edvarda a chudého Toma Cantyho. Na motivy Marka Twaina napsala Zuzana Bohdanecká. V režii Jiřího Horčičky účinkují: Ladislav Frej, Antonie Hegerlíková, Filip Blažek a další. Natočeno v roce 1999. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Od pondělí 29.6. do pátku 3.7. bude v Klubu Rádia Junior otevřena Prázdninová Linka důvěry. Kvůli penězům nepojedete nikam na prázdniny? Musíte na tábor, kam se vám nechce? Nechcete na dovolenou s tátovou novou přítelkyní? Psycholožka Bára bude radit a odpovídat na všechno, co vás zajímá a trápí. Kromě povídání se můžete těšit na seriál Bílá růže a pohádky od skřítka HajajiTetka Vrána (3/7) - dnes o tom, Jak to bylo, když byla Tetka v nemocnici. Průvodcem pořadů bude Magdalena Šorelová. (60 min)
  20:00 Spravedlivá kejchavice Příběh o malé rostlince, která dokáže zachránit celé Krkonoše. Pohádku Spravedlivá kejchavice napsala Marie Kubátová. V režii Jana Bergera účinkují: Petr Haničinec, Karolina Slunéčková, Josef Patočka a další. Natočeno v roce 1982. (55 min)
  20:00 Ušounův snář Písničky. (60 min)
  20:40 Kolíbanky Kolíbanka - Tanzanie. - Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička.Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (7 min)
  21:00 Ušounův snář Písničky. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas