Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (360 min)
  06:00 Ušounův start Dobrý den s Rádiem Junior. Celý tento týden si povídáme na téma Vítáme vás. A těšit se můžete na moderátorku Janu Rychterovou. (120 min)
  06:30 Jak se medvěd nestal králem zvířat aneb Lišák v pasti Minutovou hru napsal a zrežíroval Vít Vencl.

Účinkují: Ota Jirák a Jan Vondráček. (3 min)
  06:40 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku tentokrát na téma Vítáme vás - připravuje Jana Rychterová. (5 min)
  07:17 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Kurz slušného chování. - Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. (3 min)
  07:30 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O nosorožcích si budeme povídat s mluvčím zoo Plzeň Martinem Vobrubou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  08:00 Ušounoviště (240 min)
  08:05 Pohádky na celý týden Pohádky na celý týden napsal Emil Šaloun. Tu s názvem Kovářská nám bude vyprávět Hana Zagorová. (10 min)
  08:35 Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka chůvy. - Jak to všechno dopadlo. - Pohádkové příběhy dvou psích kamarádů a trochu poťouchlé vrány. Napsali Alena a Jiří Munkovi. V režii Tomáše Vondrovice účinkuje Oldřich Vízner. (10 min)
  09:05 Notováníčko Notováníčko (1) - Muziky, muziky. - Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  10:00 Pohádkové příběhy kominíka Valenty - (1) Kominík a Valenta a jedna stonavá vlaštovka. - Pohádkové příběhy o kominíkovi, který komu může, tomu pomůže. Na motivy knížky Václava Čtvrtka napsala Markéta Vítková. V režii Karla Weinlicha účinkují: Vlastimil Brodský, Radim Vašinka, Klára Jerneková a další. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O nosorožcích si budeme povídat s mluvčím zoo Plzeň Martinem Vobrubou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  11:00 Notováníčko Notováníčko (1) - Muziky, muziky. - Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková s Šárkou Fenykovou. Účinkuje Barbora Mošnová. (10 min)
  11:30 Pohádky na celý týden Pohádky na celý týden napsal Emil Šaloun. Tu s názvem Kovářská nám bude vyprávět Hana Zagorová. (10 min)
  12:00 Ušounovo po "O" (120 min)
  12:00 Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka chůvy. - Jak to všechno dopadlo. - Pohádkové příběhy dvou psích kamarádů a trochu poťouchlé vrány. Napsali Alena a Jiří Munkovi. V režii Tomáše Vondrovice účinkuje Oldřich Vízner. (10 min)
  13:00 Alenka a divy v domě za zrcadlem - (1) Nezapomenutelný příběh o malé Alence, která se vydá do zázračného světa skrytého za zrcadlem, v němž je všechno naruby. Rozhlasovou pohádku na motivy knihy Lewise Carrolla Alenka v kraji divů a za zrcadlem napsala Jitka Škápíková. V režii Karla Weinlicha účinkují: Lucie Kratěnová, Josef Somr, František Němec a další. Natočeno v roce 1998. (60 min)
  14:00 Ušounova herna V odpoledním vysílání Rádia Junior se můžete těšit na moderátora Petra Ševčíka. (360 min)
  14:15 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o písničkách vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:40 Pro slepičí kvoč Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. O nosorožcích si budeme povídat s mluvčím zoo Plzeň Martinem Vobrubou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Jak se medvěd nestal králem zvířat aneb Lišák v pasti Minutovou hru napsal a zrežíroval Vít Vencl.

Účinkují: Ota Jirák a Jan Vondráček. (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku tentokrát na téma Vítáme vás - připravuje Jana Rychterová. (5 min)
  16:05 O létání - (1) Vzhůru do stratosféry. - Dobrodružný seriál napsal Jaroslav Pacovský. V režii Marie Křepelkové účinkují: Jaroslav Pacovský, Jiří Šrámek a Ladislav Trojan. Natočeno v roce 1990. (20 min)
  17:15 Děsdějepis S podtitulem: Hydra. - Nejstrašnější loupežníci, staří alchymisté, krutí vládci, ... Ti všichni na vás čekají v rubrice Rádia Junior Děsdějepis. Ale pozor! Autorka Jitka Škápíková varuje. Tohle není nic pro poseroutky. Takže, kdo se nebojí, pro toho tu je Děsdějepis. V pořadu uslyšíte: Jana Hergeta, Jitku Škápíkovou a Daniela Moravce. (6 min)
  17:30 Pravděpodobně pirátské vysílání Báry Sedláčkové
  18:00 Dvacet tisíc mil pod mořem - (1) Jak dopadne napínavá plavba obrněné fregaty Abraham Lincoln, která se bude snažit dopátrat záhadného mořeského netvora. Samozřejmě, že se z něho posléze nevyklube živý tvor, nýbrž nejdokonalejší zázrak techniky - ponorka Nautilus, které velí kapitán Nemo. Hru Dvacet tisíc mil pod mořem napsal, na motivy Julese Verna, Ondřej Neff. V režii Jiřího Horčičky účinkují: Pavel Soukup, Ilja Racek, Radoslav Brzobohatý a další. Natočeno v roce 1995. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. V pondělní Lince důvěry Klubu Rádia Junior pomůžeme každému, který se trápí se svojí postavou a také s tím, co na sobě nemá rád. Nelíbí se vám, že jste "při těle"? Nebo naopak moc hubení? Máte velký nos nebo vám odstávají uši? Na všechny tyto otázky a ještě spoustu dalších vám bude odpovídat psycholožka Bára. Kromě povídání nás čeká seriál Stezkami napětí, a to jeho první díl s názvem O zlato severu. Ke slovu se, samozřejmě, dostane i pohádka od skřítka Hajaji Kluk, co spadl z měsíce. Už teď se na vás těší Magdalena Šorelová. (60 min)
  20:00 Alenka a divy v domě za zrcadlem - (2) Nezapomenutelný příběh o malé Alence, která se vydá do zázračného světa skrytého za zrcadlem, v němž je všechno naruby. Rozhlasovou pohádku na motivy knihy Lewise Carrolla Alenka v kraji divů a za zrcadlem napsala Jitka Škápíková. V režii Karla Weinlicha účinkují: Lucie Kratěnová, Jiří Langmajer, František Němec a další. Natočeno v roce 1998. (55 min)
  20:00 Ušounův snář (60 min)
  20:55 Kolíbanky Kolíbanka - Havaj. - Pro všechny nespavce chystají Kolíbanky Rádia Junior příjemné usínání, snění i spaní. S ukolébavkami z celého světa vás každý den postupně seznámí buď pohádkový dědeček nebo pohádková babička.Příjemný poslech vám všem přejí tvůrci pořadu: Zora Jandová a Maria Křepelková. Účinkuje David Schneider. (5 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas