ČRo Radio Wave

  13:00 Startér Čeká vás hitparáda Startér a v ní další dávka neobjevených hudebních talentů z Česka. Podívejte se na wave.cz/starter, zahlasujte pro svůj oblíbený song a jestli sami tvoříte, vytáhněte mp3ky z šuplíku a pošlete je na starter@rozhlas.cz odborné a lehce pubertální porotě ve složení Jakub Johánek a Jonáš Zbořil. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Ivanou Veselkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Ivana Veselková (240 min)
  18:00 Deska týdne O Desku týdne se tentokrát postaral mladý objev z Las Vegas jménem Shamir, který svým debutovým albem Ratchet okouzlil jak kritiku, tak posluchače. V rekapitulaci rubriky Deska týdne si budete moct poslechnout nejenom dvojici recenzí a tracky z loňského EP Northtown, ale samozřejmě i samotnou nahrávku. (60 min)
  19:00 On Air s Bárou Šichanovou V sobotním On Air Radia Wave na sesterské stanici Vltava, kterým vás provede Bára Šichanová, například zjistíte, jaká hudební alba zásadně formovala členy americké kapely Mudhoney, nebo jak sociální síť Facebook hodlá nahradit celý internet. Moderuje Bára Šichanová (60 min)
  20:00 Selector DJ Goldierocks připravuje nabitý mix toho nejlepšího z nejnovější muziky na britských ostrovech. The Guardian o pořadu napsal, že je "radikálnější než kterákoli jiná rádio show v Británii." Od indie, hip hopu, UKG, jazzu, roots, kytarovek, punku až po jejich kombinace. (120 min)
  22:00 Kvér Naším dnešním hostem bude polský umělec Karol Radziszewski, který má aktuálně dvě výstavy v Praze. První najdete v prostoru FUTURA, nese název America Is Not Ready For This a je jakousi poctou polské umělkyni Natalii LL a její výpravě do New Yorku v 70. letech. Na skupinové výstavě v Karlin Studios najdeme soubor MARIOS DIK, který vznikl v souvislosti s queer magazínem, který začal Karol vydávat v Polsku, ale díky angličtině a artovému pojetí nachází své čtenáře spíš v USA, Británii nebo v Německu. Karol je také autorem řady queer projektů a jedním z nich je i budování jakéhosi queer archivu zemí východní Evropy Moderuje Bára Šichanová a Josef Rabara. (repríza) (60 min)
  23:00 Echo Live Zahrajeme si vystoupení hudebníka, kterého už jsme mohli vidět i v Praze - londýnský producent a zpěvák Christopher Taylor, který vystupuje pod jménem Sohn, momentálně žije ve Vídni, kde tvoří hudbu na pomezí elektronického popu a současných podob R&B. Na curyšském festivalu M4Music zahrál především ukázky ze svojí debutové a dosud jediné desky Tremors, která vyšla v loňském roce. Koncert pro potřeby EBU a pro Radio Wave natočil Eurosonic. (60 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas