ČRo Vltava

  19:00 On Air Radia Wave On Air Radia Wave na frekvencích Vltavy přinese rozhovor se dvěma dokumentaristkami, které dělí rozdíl generace, Helenou Třeštíkovou a Apolenou Rychlíkovou. Recenzně pro vás zhodnotíme taky debutové album slovenské kapely Fresh Out Of The Bus. Moderuje Bára Šichanová. (57 min)
  20:05 Operní večer Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta. Přímý přenos z Velkého divadla v Plzni. Osoby a obsazení: Mařenka (Ivana Veberová), Jeník (Jaroslav Březina), Kecal (Jan Šťáva), Krušina (Jiří Hájek), Ludmila (Ivana Šaková), Mícha (Pavel Horáček), Háta (Jana Foff Tetourová), Vašek (Tomáš Kořínek), Principál (Jan Ježek), Esmeralda (Radka Sehnoutková), Indián (David Cody). Sbor a orchestr Divadla J. K. Tyla v Plzni řídí Oliver Dohnányi. Uvádí Vojtěch Babka. V přestávce: (174 min)
  21:40 Svět poezie Josef Hrubý: Miláček Arcimboldo Literární koláže známého plzeňského básníka, ve kterých se skládají příběhy a obrázky z dětství prožitého na Volyňsku s niternou reflexí současnosti a pocity nezadržitelně plynoucího času. Připravil Dominik Mačas. V režii Miroslava Buriánka účinkují Josef Somr a Josef Hrubý. (Plzeň) (15 min)
  23:00 Stránky na dobrou noc Virginia Woolfová: Dáma v zrcadle. Z překladu Zuzany Mayerové připravil a uvádí Rudolf Matys. Účinkuje Viola Zinková. Režie Olga Valentová. (15 min)
  23:15 Noční Čajovna Kateřiny Rathouské. Téma: prózy a dramata Doroty Masłowské. (45 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas