ČRo Radio Wave

  15:00 On Air s Petrem Bouškou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Petr Bouška. (180 min)
  18:00 Liberatura Magnesia Litera letos poprvé vyhlásila kategorii nejlepší blog a my jsme si pozvali dva ze šesti nominovaných blogerů: Marii Doležalovou, která každý čtvrtek práská detaily z hereckých šaten na stránce Kafe a cigárko, a satirické bonmotéry z Priglu. Jak se za posledních deset let změnila blogerská scéna? Mají blogy to nejlepší za sebou, nebo jsme svědky mediální revoluce? A co říkají na nominace? Nejen to zjistíme v Liberatuře od šesti. (60 min)
  19:00 On Air s Veronikou Ruppert On Air Radia Wave na frekvencích stanice Vltava vám přinese mimo jiné recenzi Desky týdne Radia Wave, kterou je aktuální album amerického písničkáře Sufjana Stevense s názvem Carrie & Lowell. Dočkáte se také přehledu knižních tipů na duben. Moderuje Veronika Ruppert. (60 min)
  20:00 Turban Turban vs DJ Tuco - beatová klenotnice Radia Wave uvádí guestmix od pražského-via-UK klubového expata a šéfa labelu Meanbucket. Moderuje Jan Bárta. (60 min)
  21:00 Echo Jiřího Špičáka Představíme si nové album kapely Death And Vanilla, která ve své hudbě kombinuje čistý retro pop s ozvuky hauntologie, ambientu nebo krautrocku. Zvuku nového alba pak přizpůsobíme i další skladby v hodině - čekají nás Broadcast, Stereolab nebo veterání německé experimentální scény. Moderuje Jiří Špičák. (60 min)
  22:00 Scéna s Jakubem Johánkem V roce 2011 založil dubový aktivista Simon Chaozlevel ojedinělý estonský label Strictly Dub Records. V těchto dnech si rodák z přístavního hlavního města Tallinn splnil celoživotní sen. Strictly Dub Records totiž po desítkách digitálních releasů vychází historicky první vinyl pod názvem Pressure. Moderuje Jakub Johánek.(repríza) (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas