ČRo Radio Wave

  04:00 Bourání Architektura je všude kolem nás. Zásadním způsobem ovlivňuje naši psychickou pohodu. Stejný vztah, který poutá film a jeho soundtrack, spojuje architekturu a naše životy. Bourání klišé, mýtů, předsudků a stereotypů architektury moderuje Adam Gebrian. (60 min)
  05:00 World Music Box Naše planeta je větší než si myslíte. A v každém jejím koutě najdete hudbu, která stojí za poslech. Petr Koláček vás provede hudebními kulturami celého světa. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (60 min)
  07:00 On Air s Jonášem Zbořilem a Šimonem Holým Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jonáš Zbořil a Šimon Holý (240 min)
  11:00 On Air s Terezou Havlínkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Tereza Havlínková (240 min)
  15:00 On Air s Jardou Petříkem Hostem On Airu bude po třetí hodině mladý americký producent Solpara, kterému na začátku roku vyšlo debutové EP u labelu Other People Nicolase Jaara. Nejen on, ale také dva britští producenti a DJové Tommy Four Seven a Ventress se představí už dnes večer na dalším techno večírku kolektivu Polygon, tentokrát v jedné z budov pražského hlavního vlakového nádraží. Moderuje Jarda Petřík (180 min)
  18:00 Distrikt Ostrava má spoustu skvělých věcí, ale centrum to není. O tom se dá dělat dál s místním centrem se nedávno konala debata na kterou přišlo přes 200 lidí, energie tak ve městě je. Druhým tématem Distriktu bude prvorepubliková vila v ulici Pevnostní, která je otevřená veřejnosti, ale zatím o sobě nedává moc vědět. Momentálně je v ní sochařská výstava, která je se starosvětskou atmosférou vilky provázaná jako by tam byla už roky. Spolu s Vilou Štvanice nebo Vilou Flora tvoří vila v Pevnostní zajímavou pražskou trojici, která stojí za návštěvu. Moderuje Táňa Zabloudilová. (60 min)
  19:00 On Air s Jakubem Krásným V On Air Radia Wave na frekvencích ČRo Vltava, kterým vás provede Jakub Krásný, uslyšíte mimo jiné reportáž ze čtvrtého ročníku filmařského workshopu Kino kabaret Praha. Tvůrci mají 48, respektive 80 hodin na to, aby vyrobili krátký film, který se hned poté odvysílá v pražském kině Pilot. Moderuje Jakub Krásný (60 min)
  20:00 Friday Ripple Loučíme se s březnem a přinášíme opět to nejlepší z afrických beatů. Nezapomeňte naladit Radio Wave, pro více informací se podívejte na náš web. Moderuje Jason The Shark (60 min)
  21:00 Echo Ghonzalese a Philipa T.B.C. Na konci loňského roku natočila parta Android Asteroid své nové album Ikaros během neskutečných tří dní. Album drží a dále rozvíjí kvalitu jejich první desky a za Echo ji moc doporučujeme. O desce příjde popovídát frontman kapely Jan Pospíšil. Moderuje DJ Ghonzales a Philip T.B.C. (60 min)
  22:00 Scéna s Alexem Dnes se vypravíme na návštěvu do Španělska za labelem Doma musique, jehož velmi pestrou produkci najdete jak ve free downloadech, tak ve všech známých digitálních obchodech. Label, který se profiluje především do oblasti minimal či dub techna s překryvy deep-housu a tech-housu, ukrývá ve svých archivech i spoustu experimentální elektroniky, kterou si výsledný mix okořeníme. Moderuje Alex Fish. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas