ČRo Radio Wave

  18:00 Distrikt Jak se dá začít revoluce v promýšlení budoucnosti měst? Jak se dá opustit modernistický způsob uvažování,model roztříštěného města a nahradit ho respektem k městu jako k celku, ke kompaktním ulicím a místům, která vzájemně dávají smysl? Praha se o to začíná sněžit prostřednictvím nového Metropolitního plánu. Kromě toho bude v Distriktu slyšet jeden z autorů českého pavilonu na Milánském Expu Michal Krištof a autoři výstavy Baugruppe is super!, která je o německém konceptu družstevnictví. Moderuje Táňa Zabloudilová. (repríza) (60 min)
  19:00 On Air s Veronikou Ruppert V dnešním On Air Radia Wave na frekvencích stanice Vltava s Veronikou Ruppert uslyšíte rozhovor se spisovatelkou a scenáristkou Petrou Soukupovou a dozvíte se i o webovém portálu Genius, který mění způsob, jakým fanoušci přemýšlejí o hudbě. Moderuje Veronika Ruppert. (60 min)
  20:00 Friday Ripple 8. března, tedy už tuto neděli, celý svět slaví Mezinárodní den žen. Dnešní Friday Ripple představí ty nejtalentovanější africké hudebnice. V osm večer vás čeká nefalšované hudební safari napříč africkým kontinentem pod velením kapitána Jasona The Sharka. (60 min)
  21:00 Echo Ghonzalese a Philipa T.B.C. Ghostface Killah z Wu-Tang Clanu vydal za poslední tři měsíce hned dvě alba - loňské s partou The Revelations, letošní únorové s další partou BaqdBadnotgood z Toronta. Kromě těchto releasů zazní i jeho deska Twelve Reasons To Die, kterou udělal společně s Adrianem Youngem. Všechny desky se mu povedly, stojí za to je trochu zkontrolovat. Moderuje DJ Ghonzales a Philip T.B.C. (60 min)
  22:00 Scéna s Alexem Závěr naší dramatické trilogie, která započala hluboko v maďarských útrobách a pokračovala přes Belgii, vyvrcholí návštěvou jihu Francie, kde svedeme těžkou bitvu s archivem netlabelu Pavillon36 recordings. Moderuje Alex Fish. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas