ČRo Plus

  13:10 Příběhy 20. století Dne 25. února uběhlo šedesát sedm let od komunistického převratu v Československu. Tak zvaný "Vítězný únor" je důležitou událostí a současně klíčovým symbolem moderních českých dějin - a přesto se připomíná mnohem méně než třeba nacistická okupace. Právě výročí Gottwaldova puče budou věnovány Příběhy 20. století, v nichž uslyšíte například pamětníky Ottu Bednářovou, Gertrudu Gruberovou-Goepfertovou, Jaroslava Meda a mnohé další. Jaká vlastně byla cesta k Únoru? Nakolik se dal převrat čekat? Na otázky bude hledat odpověď Adam Drda. (50 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Knížky Plus Literární magazín připravuje Jana Klusáková. Po tradičním výběru z nových knih promluví Adam Drda o svém novém díle Zvláštní zacházení a Filip Hrubý před soutěží vysvětlí, co znamená, když se řekne Táta mezi žirafami. (30 min)
  14:40 Za hranou Omega3 mastné kyseliny, koenzym Q10 nebo probiotika. Za módní potravinové doplňky zaplatí Češi ročně miliardy. Utrácejí za skutečný zázrak nebo za podvod? Téma pro experta na výživu Pavla Suchánka z IKEMu a Bohumila Hlavatého, předsedu Asociace výrobců a dovozců potravinových doplňků. Pořad připravila Markéta Bidrmanová. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Diskusi věnujeme tragické střelbě v Uherském Brodě, dění na Ukrajině a postoji Evropské unie k navrhovaným řeckým reformám a dluhu. Debatovat budou Václav Bělohradský, Daniel Kroupa, Václav Žák. Moderuje Markéta Ševčíková. (49 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Co obsahují zápisníky, dopisy a další písemnosti faráře Josefa Toufara nalezené nedávno na půdě fary v Číhošti na Vysočině? Za jakých okolností byl Josef Toufar v roce 1950 zatčen a mučen? Jak postupuje výzkum jeho ostatků exhumovaných z hromadného hrobu v Praze Ďáblicích? Hostem je spisovatel a rozhlasový redaktor Miloš Doležal, který se bádáním o Josefu Toufarovi zabývá 25 let. Moderuje Martina Mašková. (30 min)
  16:40 Trendy Chtěli byste si vyrobit židli nebo opravit stolek, ale nemáte nářadí, ani nevíte jak na to? Pak vítejte v hodinové dílně, kterých se po světě rodí čím dál víc. Tento koncept, kde vám poskytnou ponk i nářadí, a přispějí dobrou radou, vznikl i v Praze. Jak ho domácí kutilové využívají a nestává se z hodinové dílny spíše trvalé bydliště? Zjišťovala to Klára Janicki. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno V tuzemských sběrnách začal platit přísnější režim. Kovošroty už nesmí dávat za staré železo hotové peníze. Lidé dostanou za kovový odpad zaplaceno buď poštovní poukázkou, nebo převodem na účet. Novinku vítají hlavně na Karvinsku, kde obce bojují se zloději kovů. Zaostříme na svědectví lidí, kteří se stali oběťmi zlodějů, i na to jak budou nová pravidla ve sběrnách hlídat kontroloři České inspekce životního prostředí. Připravila Andrea Čánová. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Politická literatura Historické události celosvětového i domácího významu. (30 min)
  20:40 Trendy Chtěli byste si vyrobit židli nebo opravit stolek, ale nemáte nářadí, ani nevíte jak na to? Pak vítejte v hodinové dílně, kterých se po světě rodí čím dál víc. Tento koncept, kde vám poskytnou ponk i nářadí, a přispějí dobrou radou, vznikl i v Praze. Jak ho domácí kutilové využívají a nestává se z hodinové dílny spíše trvalé bydliště? Zjišťovala to Klára Janicki. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Technika, medicína, svět, příroda a civilizace. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hostem je historik Vítězslav Štajnochr. Mluvit budeme o tom, jak vystudoval keramiku a nakonec se dostal k náboženské ikonografii a historii všedního dne. Prozradí, jak v minulosti stolovala šlechta na svých sídlech, že šlechtické pokrmy nebývaly opulentní a kromě několika hostin a hodů se lidé hlavně postili. Moderuje Naděžda Hávová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno V tuzemských sběrnách začal platit přísnější režim. Kovošroty už nesmí dávat za staré železo hotové peníze. Lidé dostanou za kovový odpad zaplaceno buď poštovní poukázkou, nebo převodem na účet. Novinku vítají hlavně na Karvinsku, kde obce bojují se zloději kovů. Zaostříme na svědectví lidí, kteří se stali oběťmi zlodějů, i na to jak budou nová pravidla ve sběrnách hlídat kontroloři České inspekce životního prostředí. Připravila Andrea Čánová.(Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas