ČRo Plus

  22:10 Hovory Někdejší dětská filmová hvězda, zakladatelka a kytaristka dívčí hudební skupiny Zuby nehty, divadelnice a loutkářka, autorka pozoruhodných dětských knih. A aby toho nebylo málo, matka čtyř dětí a vůdčí osobnost projektu "Loutky v nemocnici", který už deset let baví a rozptyluje zejména malé, dlouhodobě hospitalizované pacienty. Tím vším je Marka Míková, kterou zpovídala Jana Šmídová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Hlavním tématem přehledu ze světových médií bude Ukrajina. Přineseme také nové informace o anexi Krymu a o stále nepřehlednější situaci v Jemenu nebo názor na opětovné zavedení pohraničních kontrol v Evropě. V závěru vás seznámíme se studií na téma vyučování o holokaustu. Připravila Gita Zbavitelová.(Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek odmítl výzvu prezidenta Miloše Zemana k ozbrojené akci proti Islámskému státu, a Hrad kontroval. Bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška čelí další žalobě. Při volbách v Řecku se prosadily dosud málo známé, těžko předvídatelné politické formace. Rok Andreje Babiše ve funkci místopředsedy vlády a ministra financí. Islamisté mají na svědomí další mrtvé, tentokrát na Sinaji. V USA se vede debata o tom, zda by Ukrajina měla dostat zbraně. Moderuje Jan Bednář. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Účastníci mezinárodního fóra Let My People Live! si připomněli tento týden v Praze a Terezíně oběti holocaustu a uctili jejich památku. Vyrovnala se česká společnost s následky holocaustu? Letos se má v Česku spustit databáze odškodnění za nemovitý majetek a databáze sociální péče pro přeživší holocaustu. Některé otázky kolem holocaustu ale zůstávají dosud nezodpovězeny. Pořad připravila Magdaléna Trusinová. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas