Rádio Junior

  14:00 Ušounova herna Moderuje Petr Ševčík. (360 min)
  18:00 Zpěv o Vinnetouovi (5/6) Vypravte se spolu s námi na západ Spojených států, kde leží indiánská území, přes která se bílí muži právě chystají postavit železnici. Sem přijíždí i mladý zeměměřič, kterého s trochou posměchu ostatní nazývají greenhornem, tedy zelenáčem. A zde dojde k jeho prvnímu setkání s Apači, které se později ukáže být osudovým. Rozhlasovou hru na motivy románu Karla Maye napsal Jaromír Ptáček. Účinkují František Peterka, Miloš Bílek a další. Režie Pavel Michal. Natočeno v roce 1967. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Musherství - jízda se psím spřežením. Původně se psí spřežení používalo jen na přepravu lidí, jídla nebo různých věcí tam, kde je celý rok sníh. Z Arktidy a Antarktidy se musherství postupem časem dostalo třeba i k nám do České republiky. A tak máme i spoustu českých musherů, třeba Radku Novotnou, která nám v úterním Klubu Rádia Junior prozradí, jak náročné je vycvičit psy na jízdu ve spřežení, kde se svými psy závodí a proč mají musheři také sáňky s kolečkama. V četbě na pokračování se pobavíte dalším dílem o Boříkových lapáliích a vyprávění skřítka Hajaji bude o Julince a mléčném baru. Připravila a moderuje Romana Lehmannová (České Budějovice). (60 min)
  20:00 Ušounův snář (60 min)
  20:00 Král kamenné srdce Původní rozhlasová pohádka Karla Šiktance vypráví příběh nejen o králi, kterého díky jeho kamennému srdci potkalo neštěstí, ale i o vládcích čtyř světových stran. Režie Karel Weinlich. Účinkují Věra Hučínová, Jaroslav Konečný, Vlastimil Zavřel, Pavel Soukup a další. Natočeno v roce 1992. (55 min)
  20:55 Kolíbanky Ukolébavky z celého světa. Kolíbanka bulharská. (5 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas