ČRo Plus

  21:40 Magazín Leonardo V prosinci slaví kulatá výročí zoologické zahrady po celém světě - ta nejstarší v Paříži byla založena před 220 lety, nejstarší tuzemská vznikla v Liberci a je jí 95 let. Jaká je budoucnost zoologických zahrad v ČR? Plní své základní funkce a má jejich provozování smysl? Podíváme se do nejstarší ZOO u nás v Liberci, nejnavštěvovanější v Praze a do čerstvě zrušené ZOO v Táboře. Pořad připravila Markéta Ševčíková. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Nejlepší propaganda je pravda, to je název knihy historika Prokopa Tomka, který se zaměřil na životní příběh rozhlasového novináře Pavla Pecháčka. Pořad Hovory připravila Ivana Denčevová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Svět ve 20 minutách se vrátí k předčasným parlamentním volbám v Japonsku. Rovněž přinese informace o zvýšené vojenské aktivitě ruské armády nad Baltskýmmořem nebo zamyšlení nad důvody odchodu Ukrajinců do Ruska. K dalším tématům patří ukrajinský plán vybudovat zeď na ruských hranicích, situace v Libyi a čínský zákon namířený proti Ujgurům. Zahraničními médii se probírala Gita Zbavitelová. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Prezident Ruské federace Vladimír Putin vystoupil na pravidelné tiskové konferenci. Dekrety novým profesorům předával ministr školství, prezident se omluvil. Co bude pro Kubu znamenat oteplení vztahů se Spojenými státy americkými? Před třemi lety zemřel Václav Havel - o čem vypovídá zpochybňování jeho myšlenek? Hamás vypadl na základě rozhodnutí soudu ze seznamu teroristických organizací. Moderuje Radko Kubičko. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Co mají společného Frank Zappa, Velvet underground, Rolling Stones, Joan Baez nebo třeba Pink Floyd? Všichni hráli v Praze a přijeli tam především kvůli Václavu Havlovi. Dnes už nikomu nepřijde neobvyklé, když se v Česku objeví významná světová kapela, ovšem těch několik měsíců a let po sametové revoluci byl československý prezident velkým tahákem i pro muzikanty, kteří by jinak v Československu zřejmě vůbec nehráli. A právě o tom je pořad, který připravil Lubomír Smatana. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas