Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Junior ráno Dobrý den s Rádiem Junior. Moderuje Jirka Kohout. (150 min)
  07:17 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Pochodem vchod. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  07:30 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku připravuje Magdalena Šorelová. (2 min)
  07:38 Minutová pohádka Vynalézavý Toník. Osoby a obsazení: Vypravěč (Ivan Řezáč), Toník (Prokop Košař) a Učitelka (Denisa Nová). Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Jaroslav Kodeš. Scénář Izabela Schenková. Natočeno v roce 2014. (2 min)
  07:46 Pro slepičí kvoč Pokračujeme v povídání o nosorožcích. Pro odpovědi jsme se vypravili do zoo Dvůr Králové za Janou Myslivečkovou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  08:05 Rákosníček a hvězdy Jak Rákosníček udělal z nebeského Draka kolotoč. Příhody skřítka neposedy, který je zvědavý jako opička. Napsal Jaromír Kincl, vypráví Jiřina Bohdalová. (10 min)
  08:37 Ferda Mravenec doma a v cizích službách Pytlík se vytahuje, beruška otravuje. Příběhy o trampotách Ferdy Mravence, sympatického všeuměla s puntíkovanou kravatou, napsal Ondřej Sekora. Účinkují František Filipovský, Jiřina Bohdalová, Jiří Adamíra a další. (6 min)
  09:00 Junior dopoledne (300 min)
  09:05 Notováníčko (3/5) Už se ten tálinskej rybník nahání. Hudební pořad národních písniček s Vílou Budínkou. Hrají Barbora Mošnová, režie Maria Křepelková. (8 min)
  10:00 S Hupem a Hopem po sedmi mořích Jak opravili stoleček. Původní pohádkový seriál Jiřího Kafky zrežíroval Karel Weinlich.

Účinkují: Jiřina Jirásková, Jiří Sovák, Rudolf Hrušínský st. a další. Natočeno v roce 1981. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Pokračujeme v povídání o nosorožcích. Pro odpovědi jsme se vypravili do zoo Dvůr Králové za Janou Myslivečkovou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  11:00 Notováníčko (3/5) Už se ten tálinskej rybník nahání. Hudební pořad národních písniček s Vílou Budínkou. Hrají Barbora Mošnová, režie Maria Křepelková. (10 min)
  11:30 Rákosníček a hvězdy Jak Rákosníček udělal z nebeského Draka kolotoč. Příhody skřítka neposedy, který je zvědavý jako opička. Napsal Jaromír Kincl, vypráví Jiřina Bohdalová. (8 min)
  12:00 Ferda Mravenec doma a v cizích službách Pytlík se vytahuje, beruška otravuje. Příběhy o trampotách Ferdy Mravence, sympatického všeuměla s puntíkovanou kravatou, napsal Ondřej Sekora. Účinkují František Filipovský, Jiřina Bohdalová, Jiří Adamíra a další. (8 min)
  13:00 Skřivánek Pohádka nás uvede do kouzelného světa zázraků. Malý skřivánek se totiž stane příčinou zvláštní proměny, při níž se můžeme bát, ale nakonec i radovat z prostého lidského štěstí, kterého není nikdy nazbyt. Na motivy bratří Grimmů napsal František Pavlíček. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich. Natočeno v roce 1980. (60 min)
  14:00 Junior odpoledne Moderuje Klára Nováková. (420 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Pokračujeme v povídání o nosorožcích. Pro odpovědi jsme se vypravili do zoo Dvůr Králové za Janou Myslivečkovou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Minutová pohádka Vynalézavý Toník. Osoby a obsazení: Vypravěč (Ivan Řezáč), Toník (Prokop Košař) a Učitelka (Denisa Nová). Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Jaroslav Kodeš. Scénář Izabela Schenková. Natočeno v roce 2014. (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku připravuje Magdalena Šorelová. (2 min)
  16:06 Pověsti starých hradů 7 Dobřenice a jak přišel čáp do znaku. Napsali Miloň a Hana Čepelkovi. Režie Ladislav Rybišar. Natočeno v roce 1991. (18 min)
  17:15 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Pochodem vchod. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  18:00 Dýmka strýce Bonifáce Dobrodružná hra, ve které jde všem o jediné, rozluštit tajemnou šifru vyrytou na Bonifácově dýmce, která určuje místo skrytého pokladu. Napsal František Pilař. Režie Vladimír Gromov.

Účinkují: Petr Neskusil, Alois Švehlík, Antonín Molčík a další. Natočeno v roce 2009. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Víte, co je to fyzika? Starší holky a kluci to vědí, protože mají právě fyziku jako předmět ve škole. Vy mladší se na ni můžete těšit, protože fyzika je všude okolo nás a můžete si při ní hrát hlavou! Dokáže třeba vysvětlit, proč se Země točí okolo Slunce. Těší se na vás Zdeněk Novák, který bude dělat se svým hostem přímo ve vysílání fyzikální pokusy! Četba: Trosečníci (3/5). Napsala Yvona Březinová, režie Vladimír Gromov, čte Vlasta Peterková. Hajaja má pro vás pohádku Prstýnek z trávy. Připravil a moderuje Zdeněk Novák. (ČRo Hradec Králové) (60 min)
  20:00 O princi Malíčkovi Pohádka o tom, že i malí dokáží velké věci. Na motivy stejnojmenné pohádky Jiřího Mahena napsala Helena Sýkorová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: David Novotný, Boris Rösner, Josef Somr a další. Natočeno v roce 2000. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas