ČRo Radio Wave

  07:00 On Air s Jonášem Zbořilem a Terezou Havlínkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jonáš Zbořil a Tereza Havlínková (240 min)
  11:00 On Air s Ivanou Veselkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Ivana Veselková (240 min)
  15:00 On Air s Anitou Krausovou Kapela Nod Nod složená ze členů jindřichohradeckých Five Seconds To Leave a někdejších táborských Veena (jejichž členové Veronika a David zároveň aktuálně tvoří duo Kalle) kombinuje valivou majestátnost Sekund s magickým ženským vokálem, který se ovšem posouvá do dřív neslýchaných expresivních poloh. Eponymní deska Nod Nod už je nějakou dobu venku v digitální podobě, do studia přijdou členové oslavit dlouho očekávanou vinylovou podobu alba. Moderuje Anita Krausová (240 min)
  19:00 Liberatura Jiří Hájíček v sedmnácti povídkách zaznamenává svým typickým civilním stylem příběhy obyvatel jihočeského venkova, z nichž některé později rozepsal ve svých úspěšných "vesnických" románech. Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku přinášejí texty z let 1995-2014 a nás bude kromě jiného zajímat, jak se za tu dobu proměnil "Hájíčkův" venkov a jeho vztah k němu. Moderuje Karolína Demelová a Jonáš Zbořil (60 min)
  20:00 Turban Turban pustí v exkluzivní světové premiéře tráčky, které mu poslal francouzský producent Tielsie z kolektivu PC Music. Zbytek doplní novinky od Palmistry, Drippin, Mr.Mitche a dalších hlav. Moderuje Jan Bárta. (60 min)
  21:00 Echo Jiřího Špičáka O Deanu Bluntovi, který přijede na letošní ročník olomouckého PAF, už jsme se v rámci Echa Jiřího Špičáka bavili. V následujícím díle si představíme i druhého hudebního hosta olomoucké přehlídky, sheffieldského producenta a experimentátora Marka Fella, který ve své tvorbě prozkoumává možnosti sound artu, klasického techna i jeho nejrůznějších mutací Moderuje Jiří Špičák. (60 min)
  22:00 Scéna s Jakubem Johánkem DubRajah je projekt ruského antropologa a etnomuzikologa Sergeye Gabbasova. V rámci studií na "Dhow Countries Music Academy" inicioval několik expedicí do různých částí Afriky a Indonésie a natočil o nich filmy. Po čtyřech letech od debutové desky India mu na labelu Dubophonic vychází první dubová nahrávka Enkang. Moderuje Jakub Johánek. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas