Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Junior ráno (150 min)
  08:00 O Bílé laňce Pohádka o princezně, která je přes den labutí a v noci princeznou. Na motivy stejnojmenné pohádky Františka Hrubína napsala Jarmila Turnovská. Hudba Josef Pech, režie Karel Weinlich.

Účinkují: Martina Hudečková, Alois Švehlík, Jorga Kotrbová, Jan Čenský, Jiří Holý, Eva Klepáčová, Věra Kubánková, Věra Kubánková, Irena Kačírková, Jana Andresíková, Helena Brabcová, Kateřina Seidlová, Zdeněk Kutil, Svatopluk Skládal, Antonín Hardt, Radim Vašinka, Miroslav Středa a Zlata Adamovská. Natočeno v roce 1983. (60 min)
  09:00 Junior dopoledne (300 min)
  09:00 Kouzelná kniha Káji Kučery Den a noc. Osoby a obsazení: Den (Jiří Hána), Děda (Tomáš Pergl), noc (Eliška Boušková) a Kája (Vít Říha). Průvodní slovo Zora Jandová. Dramaturg Tomáš Vacek. Scénář Justin Svoboda. Natočeno v roce 2014. (15 min)
  10:00 Marco Polo Původní rozhlasovou hru pro děti napsala Eva Košlerová. Dramaturg Ivan Hubač. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Boris Rösner, Lukáš Hlavica, Jaroslav Konečný, Jiří Samek, Mirko Musil, Věra Slunéčková, Antonín Hardt, Jan Řeřicha a Eduard Cupák. Natočeno v roce 1990. (60 min)
  12:00 Šípková růženka O princezně, která usla na 100 let. Rozhlasovou pohádku s použitím klasických pohádkových motivů napsal František Pavlíček. Autor hudby Petr Mandel. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Marcela Rojíčková, Jiří Plachý, Eliška Balzerová, Otakar Brousek ml., Jiří Holý, Steva Maršálek, Anna Lasotová, Marie Marešová, Marie Kubánková, Jana Kličková-Vasmutová a František Němec. (60 min)
  13:00 Junior odpoledne (480 min)
  14:00 Člověk obojživelník Rozhlasovou hru na motivy stejnojmenné knihy Alexandra Romanoviče Běljajeva napsal Radek Veselý. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Václava Ledvinková, režie Vladimír Gromov

Účinkují: Petr Oliva, Oldřich Vlach, Pavel Rímský, Luděk Munzar, Michal Zelenka, Anna Bendová, Matěj Hádek, Jaroslav Plesl, Miroslav Táborský, Jaroslav Horák, Jan Hanžlík, Bořivoj Navrátil, Jiří Schwarz, Jiří Litoš, Tomáš Pergl, Josef Plechatý, Petr Šplíchal, Dagmar Podlešáková, Renata Volfová a Vladimír Rusko. Natočeno v roce 2004. (60 min)
  16:00 Sivá princka Původní rozhlasová pohádka Karla Šiktance, která je plná kouzel a čarování. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Václava Ledvinková, režie Jaroslav Kodeš.

Účinkují: Jaroslav Satoranský, Ivan Jiřík, Sabina Laurinová, Drahomíra Fialková, Bohumila Dolejšová, Gabriela Wilhelmová, Karel Urbánek, Miloš Rozhoň, Zdeněk Hess, Petr Pulc, Alžběta Tučková, Gabriela Podgorná, Květoslava Straková, Zdenička Tichá a Miluše Vondráčková. Natočeno v roce 2001. (60 min)
  17:00 Čapí svět nás baví (8) Pojďte s námi sledovat život čápa Vendy, od jeho narození přes první let do Afriky až po čapí důchod. Autor pořadu: Petr Sobotka. Na pořadu spolupracovala Magdalena Šorelová. Režie Yvona Žertová. Natočeno v roce 2014. (15 min)
  18:00 Marco Polo Původní rozhlasovou hru pro děti napsala Eva Košlerová. Dramaturg Ivan Hubač. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Boris Rösner, Lukáš Hlavica, Jaroslav Konečný, Jiří Samek, Mirko Musil, Věra Slunéčková, Antonín Hardt, Jan Řeřicha a Eduard Cupák. Natočeno v roce 1990. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Lovy beze zbraní. Na návštěvu přijde dobrodruh, cestovatel a fotograf Jan Svatoš. Zora Jandová a Honzík Jan Špitálský si s ním budou povídat o lovech beze zbraní i o zajímavých úlovcích, ať už to jsou fotografie nebo zážitky, které vyloví z paměti. Nebude chybět ani minutová hra a pohádka od skřítka Hajaji. O králi Ječmínkovi (6/7) - Jak Ječmínek pomohl svému králi. Připravila Zora Jandová. Moderují Zora Jandová a Honzík Špitálský. (60 min)
  20:00 O princezně Jasněnce a ševci, který létal Tato krásná pohádka o ševci vás přesvědčí o tom, že láska hory přenáší. Na motivy pohádky Jana Drdy napsal František Pavlíček. Hudba Petr Skoumal, režie Maria Křepelková

Účinkují: Magdalena Reifová, Jan Šťastný, Vladimír Brabec, Vladimír Dlouhý, Věra Galatíková, Ladislav Trojan, Petr Štěpánek, Sylva Turbová a Eduard Cupák. Natočeno v roce 1993. (60 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas