ČRo Plus

  04:50 Hovory
  05:20 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  05:40 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (19 min)
  06:00 Zprávy
  06:10 Ranní Plus
  07:00 Zprávy
  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus
  09:30 Pro a proti Pětadvacet let po převratu si podle průzkumu více než polovina Čechů myslí, že za minulého režimu bylo lépe. Váží si ještě Češi demokracie? A kam směřují zemi naši politici? V Pro a proti Renaty Kalenské vám odpovědi dají bývalý ministr pro lidská práva a iniciátor odchodu sovětských vojsk z Československa Michael Kocáb a americký novinář Erik Best. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Zákruty komunální politiky: V Ostravě je dohodnutá koalice na vládním půdorysu, v Praze se stále jedná. Let českého prezidenta se společnostmi PPF aJ&T považuje premiér Sobotka za politickou chybu. Ruští disidenti zase kritizují proruské kroky prezidenta Zemana. Komentáři vás provede Jan Fingerland. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Bulharsko odvolilo a čeká ho zřejmě doba nestability. Mnozí voliči to věděli předem, a proto volit nešli vůbec. V krámku manželů Tsvetkovových se politika rozebírá dnes a denně. Obchod s kávou a croissanty si na penzi ale nepořídili jen tak. Po desetiletích zaměstnání mají penzi tak malou, že si obchodem musejí přivydělávat. Tsvetkovovi mají dobré srovnání s Českou republikou, protože jsou částečně českého původu a mluví česky. Připravil Martin Ježek. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Na film se můžeme dívat nejen jako na umění, ale i jako na nástroj propagandy. O roli československého filmu po roce 1948 při budování světlých zítřků bude mluvit Ivana Denčevová s filmovým historikem a publicistou Petrem Slintákem. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Situace v Jemenu. Taktika syrského prezidenta Bašára Asada proti povstalcům. Nové turecké zákony omezující svobodu shromažďování. Postup amerických úřadů vůči Němcům podezřelým z válečných zločinů. Vybírala Gita Zbavitelová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Přiblížíme spojení fyzioterapie rehabilitačního lékařství a psychosomatické medicíny. Jaké jsou možnosti současné rehabilitační medicíny? Dá se sladit péče o tělo i duši? A komu nové postupy pomáhají? Jan Burda o tom bude mluvit s Janou Týkalovou, ředitelkou dvou sesterských zařízení: Centra komplexní péče Dobřichovice a Centra komplexní péče Roseta. (30 min)
  12:40 Trendy K zářijovým týdnům módy se vrátí dnešní Trendy. Co se bude v nadcházející sezóně podle českých návrhářů nosit? Kromě jiného překvapivě tepláky, zjistila autorka pořadu Veronika Ruppert. (Pořad vysíláme v repríze.) (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Portréty Před deseti lety, v listopadu 2004, předalo Rusko České republice oficiální informace o osudu Sergeje Vojcechovského - nejvyššího vojenského velitele v Čechách před druhou světovou válkou. Na jejím konci byl sovětským komandem zavlečen z Prahy na Sibiř, kde po šesti letech věznění zemřel. Jeho život mapuje David Hertl. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Situace v Jemenu. Taktika syrského prezidenta Bašára Asada proti povstalcům. Nové turecké zákony omezující svobodu shromažďování. Postup amerických úřadů vůči Němcům podezřelým z válečných zločinů. Vybírala Gita Zbavitelová. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Pětadvacet let po převratu si podle průzkumu více než polovina Čechů myslí, že za minulého režimu bylo lépe. Váží si ještě Češi demokracie? A kam směřují zemi naši politici? V Pro a proti Renaty Kalenské vám odpovědi dají bývalý ministr pro lidská práva a iniciátor odchodu sovětských vojsk z Československa Michael Kocáb a americký novinář Erik Best. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Může ve volné přírodě přežít sněhobílý vrabec či černobílý kos? I ptáci trpí leucismem a albinismem. Mýty o "ptačím mozečku" mizí v propadlišti dějin - mnozí ptáci si umějí vyrobit a efektivně používat nástroje. Vědci zkoumali, co dokáže Kakadu Goffinův. Drobní pěvci jsou v ohrožení: současné počasí je vražedné pro sýkory modřinky, koňadry a uhelníčky. Připravila Markéta Ševčíková (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Zákruty komunální politiky: V Ostravě je dohodnutá koalice na vládním půdorysu, v Praze se stále jedná. Let českého prezidenta se společnostmi PPF aJ&T považuje premiér Sobotka za politickou chybu. Ruští disidenti zase kritizují proruské kroky prezidenta Zemana. Komentáři vás provede Jan Fingerland. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Bulharsko odvolilo a čeká ho zřejmě doba nestability. Mnozí voliči to věděli předem, a proto volit nešli vůbec. V krámku manželů Tsvetkovových se politika rozebírá dnes a denně. Obchod s kávou a croissanty si na penzi ale nepořídili jen tak. Po desetiletích zaměstnání mají penzi tak malou, že si obchodem musejí přivydělávat. Tsvetkovovi mají dobré srovnání s Českou republikou, protože jsou částečně českého původu a mluví česky. Připravil Martin Ježek. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Co vlastně víme o jazyce jako centru vědeckého zkoumání? Co všechno lingvisté zkoumají a co je zajímá? A jaká je současnost a budoucnost studijních oborů Filozofické fakulty UK? Robert Tamchyna o tom bude mluvit s lingvistkou Mirjam Friedovou, děkankou FF UK v Praze. (30 min)
  16:40 Trendy S čím dál lehčím přístupem na internet sleduje dnes mnoho lidí filmy spíše online na počítači, než aby zapínali televizi v konkrétní čas, nebo vyrazili do kina. Stává se tedy kino mrtvou platformou? A může lepší dostupnost filmů online pomoct menšinovým snímkům, jako jsou dokumenty, artové filmy, anebo počiny evropské kinematografie, které tak mohou lépe konkurovat hollywoodským velkorozpočtovým blockbusterům? Daniela Vrbová natáčela na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty
  18:40 Zaostřeno Jak se seznámit s cizinci? Nebo jinak, jak se seznámit s Čechy? Tisíc sto třicet dvě rodiny na tuto otázku odpovídají: Umožnilo nám to u oběda sdružení Slovo 21. Jaké výsledky kromě impozantních čísel byly dosud zaznamenány při setkáních českých a migrantských rodin na neformálních obědech, které si rodiny samy vařily? O tom bude mluvit s účastníky společných stolování Goranka Oljača. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Archiv Plus Říjen 1989. Miroslav Štěpán shání v Budapešti, Bělehradě a Sofii inspiraci a spojence, Ladislav Adamec ostře kritizuje špatný stav přestavby u nás, v Rudém právu vychází inzerát s narozeninovým přáním Václavu Havlovi a v Praze probíhají monstrózní Dny Moskvy i protirežimní demonstrace. Rozhlasovým archivem se probíral Pavel Hlavatý. (30 min)
  20:40 Trendy S čím dál lehčím přístupem na internet sleduje dnes mnoho lidí filmy spíše online na počítači, než aby zapínali televizi v konkrétní čas, nebo vyrazili do kina. Stává se tedy kino mrtvou platformou? A může lepší dostupnost filmů online pomoct menšinovým snímkům, jako jsou dokumenty, artové filmy, anebo počiny evropské kinematografie, které tak mohou lépe konkurovat hollywoodským velkorozpočtovým blockbusterům? Daniela Vrbová natáčela na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Pětadvacet let po převratu si podle průzkumu více než polovina Čechů myslí, že za minulého režimu bylo lépe. Váží si ještě Češi demokracie? A kam směřují zemi naši politici? V Pro a proti Renaty Kalenské vám odpovědi dají bývalý ministr pro lidská práva a iniciátor odchodu sovětských vojsk z Československa Michael Kocáb a americký novinář Erik Best. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo V cyklu Zapomenuté portréty představíme osudy Františka Kuchaře. Muže, který se od mládí připravoval na převzetí rodinné živnosti holiče, ale nakonec vše bylo jinak. Mimo jiné prožil nucené nasazení na území nacistického Německa i okupovaného Polska. Byl sice přijat jako kandidát do KSČ, ale vstoupil také do protistátní organizace Věrni zůstaneme, která zcela změnila jeho další život. Připravil Petra Slintáka. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hostem Jany Šmídové je archivář, kurátor, výtvarník a publicista Jiří Hůla. Před třiceti lety založil v polních podmínkách neoficiální archív dokumentů o českém a slovenském moderním umění a dnes jeho iniciativa přerostla v respektovanou instituci celoevropského významu. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty
  23:40 Zaostřeno Jak se seznámit s cizinci? Nebo jinak, jak se seznámit s Čechy? Tisíc sto třicet dvě rodiny na tuto otázku odpovídají: Umožnilo nám to u oběda sdružení Slovo 21. Jaké výsledky kromě impozantních čísel byly dosud zaznamenány při setkáních českých a migrantských rodin na neformálních obědech, které si rodiny samy vařily? O tom bude mluvit s účastníky společných stolování Goranka Oljača. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas