ČRo Radio Wave

  15:00 On Air s Ivanou Veselkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Ivana Veselková. (240 min)
  19:00 Čelisti Ve čtvrtečních Čelistech rozloží Aleš Stuchlý, Vít Schmarc a Daniel Řehák všechny Mapy ke hvězdám. Tak se totiž jmenuje nové drama režiséra Davida Cronenberga o vnitřním rozkladu Hollywoodu a jiných temných zákoutích našich duší. Mladý režisér Xavier Dolan křičí Mami! ve svém novém stejnojmenném snímku, který si odbyl premiéru v Cannes. I toto emocionální drama natočené ve čtvercovém formátu si vezmeme na paškál. (60 min)
  20:00 Špína Social Party, kteří koncem září pokřtili svou už čtvrtou desku, přijedou do Špíny nejenom z oblasti, kam se prý každá kapela bojí jet zahrát (v záhlaví svých stránek mají hrdě uvedeno "Bruntál"), ale taky strojem času z devadesátkové říše riffu. Obstarožní postupy s aktualizovaným nasazením a zvukem, co vyhání pavouky z jejich sítí? Za Boba a Kaziho dvakrát ano. Moderují Robert Candra a Petr Wagner. (60 min)
  21:00 Echo Live Ve čtvrtečním Echu Live se přemístíme do Švýcarska na tamní Paléo Festival, kde letos kromě jiných vystoupil i velký objev funku a soulu, britská dvojice Jungle. Právě jejich koncert vám nabídneme. (60 min)
  22:00 Scéna s Pavlem Zelinkou&Tomášem Hoyerem Roman "Ergo" Petro je na temně elektronické scéně ostříleným kozákem. Vždyť první kazeta jeho projektu Gaping Chasm vyšla již v roce 1994. Navíc pro milovníky nezávislé elektroniky byl Ergo důležitou pražskou spojkou sdružení Crewzine, které v první polovině 90. let vydávalo stejnojmenný fanzin a svojí jedinečnou distribucí zásobovalo české fanoušky rozdělené federace nezávislou elektronikou od ambientu až po EBM. Roman po letech vzkřísil svůj projektu, aby se s ním představil tento pátek v pražské MeetFactory jako support slavných Suicide Commando. O jeho autorské hudbě, ale také o situaci na temné scéně druhé poloviny 90. let si budeme povídat na Scéně. Moderuje Pavel Zelinka a Tomáš Hoyer. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas