ČRo Radio Wave

  15:00 On Air s Jakubem Krásným Závěr týdne tráveného v Ústí nad Labem se blíží, stejně jako výročí studentských demonstrací. Naším hostem proto bude člen Stávkového výboru Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a zpravodaj Českého rozhlasu Robert Mikoláš. V Ústí vystudoval základní, střední i vysokou školu a povídat si s námi bude mimo jiné o převratném roce 1989 na severozápadě Čech. Moderuje Jakub Krásný. (240 min)
  19:00 Distrikt Týden v Ústí nad Labem končí, v Distriktu uslyšíte jeho rekapitulaci, anketu o tom, co město startuje a co ho brzdí, i záznam z krátké cesty po skvělé i ostudné architektuře. V pražské Libuši vyrostla na sídlišti zahrada ve stylu berlínského Tempelhofu, slyšet budou i zvuky odsud. Moderuje Táňa Zabloudilová. (60 min)
  20:00 Friday Ripple Zambie dneska slaví 50 let nezávislosti. Historické příležitosti využijeme a pustíme vám tu nejlepší současnou hudbu z této jihoafrické země. Moderuje Jason The Shark. (60 min)
  21:00 Echo Ghonzalese a Philipa T.B.C. DJ JS-1 z legendární party tanečníků a DJs Rock Steady Crew, která s rozmanitým line-upem funguje už od roku 1977, patří k těm producentům, kteří se inspirují ve zlaté éře hiphopu 90. let a zároveň je jedním z nejvíc přehlížených beatmakerů současnosti. Producentské desky má přitom nabušené veterány, jako krs one, AG, kool g rap, erick sermon a desítky dalších. Nedávno mu vyšla nová deska nazvaná It Is What It Isn't a nejen té se budeme věnovat. Moderuje DJ Ghonzales a Philip T.B.C. (60 min)
  22:00 Scéna s Alexem Už od počátků svých průzkumů světa svobodné hudby narážím na maďarský netlabel AudioExit. Projekt zaměřený především na klubovou scénu nabízí ve svém archivu nespočet šťavnatých kousků a dnes z nich umíchám lahodně ostrý dvouhodinový koktejl. Moderuje Alex Fish. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas