ČRo Radio Wave

  11:00 On Air s Jardou Petříkem Dneškem počínaje hostí Jihlava další ročník Mezinárodního Festivalu Dokumentárních Filmů, který letos potrvá do 28. října. Po půl třetí vyzpovídáme přes telemost v jihlavském studiu ČRo ředitele festivalu Marka Hovorku a přímo ve studiu s námi bude dramaturgyně sekce experimentálních dokumentů Andrea Slováková. Moderuje Jarda Petřík. (240 min)
  15:00 On Air s Ivanou Veselkovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Ivana Veselková. (240 min)
  19:00 Čelisti K příležitosti vydání nového filmu Benedeka Fliegaufa si v repríze připomeneme exkluzivní díl Čelistí. Dnešní lunatická hodinka bude totiž probíhat ve zcela výjimečné sestavě - pánové Schmarc a Stuchlý přivítají maďarského dealera vizuální rozkoše Benedeka Fliegaufa. S jedním z nejtalentovanějších současných evropských režisérů a porotcem právě probíhajícího Fresh Film Festu budou popíjet tokajské a zajídat to čabajkou. Čeká vás houština slov a mléčná dráha zvuků! (repríza) (60 min)
  20:00 Lament Není nic milejšího než zasvětit Lament současné australské nezávislé scéně. Často se zdá, že zvlášť v Melbourne mají ve vodě něco, co způsobuje roj skvělých talentů, kapel a producentů, kteří k hudbě přichází zkrátka odjinud, než je ve zbytku světa zvykem. Jména jako New War, HTRK, Kirin J Callinan, The Drones nebo Witch Hats rozhodně nelze vnímat jen jako lokální fenomény, ale hlavně coby originální a mimořádné umělce. Poslouchejte a nechte se inspirovat od osmi večer. Připravuje ho a uvádí Tomáš Turek. (repríza) (60 min)
  21:00 Echo Live Vydáme se do Paříže za písničkářkou Joan As Police Woman. Pustíme si záznam koncertu, který Joan As Police Woman zahrála v Café de la Danse letos v březnu. (60 min)
  22:00 Scéna s Pavlem Zelinkou&Tomášem Hoyerem Jedna z největších hvězd electro/industriální scény belgičtí Suicide Commando poprvé po osmadvaceti letech od svého založení živě vystoupí v České republice. Kapela, v jejímž čele stojí frontman Johan Van Roy, zahraje v pátek 31. října 2014 v pražské Meet Factory. Při této příležitosti jsme s charismatickým Belgičanem spáchali exkluzivní rozhovor. Moderuje Pavel Zelinka a Tomáš Hoyer. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas