ČRo Plus

  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus
  09:30 Pro a proti Z komunálních voleb vyšlo nejlépe hnutí ANO. Čím Andrej Babiš láká voliče? A jak dlouho bude okouzlení Andrejem Babišem trvat? V Pro a proti se na to dnes Renata Kalenská zeptá komentátorky deníku Echo.24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Mladé fronty Dnes Jaroslava Plesla. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Komunální i senátní volby jsou za námi. Věnujeme jim několik komentářů: všimli jsme si třeba toho, že i když skončené hlasování nezmění vládu, přece jen trochu překreslilo politickou mapu v tuzemsku. Zajímavé také může být, že ODS definitivně ztratila i Prahu. A proč je důležité míti Senát? Většina voličů totiž vůbec k senátním volbám nechodí, horní komoru parlamentu považují za zbytečnou. A do politiky míří další firmy - po Agrofertu i JZD Slušovice a Synot. Moderátor Petr Hartman ale zařadí i zahraniční komentář k pokračujícím bojům mezinárodní koalice s radikály z Islámského státu. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Proč se boří památníky? Je to obdoba ikonoklasmu, tedy odstraňování model? Jde v kvasu revoluce o nevyhnutelný projev souboje s mocí? Máme co do činění s přepisováním dějin či dokonce vandalismem? Právě odstraňování památníků - zejména politických vůdců - se budeme věnovat v pořadu Zaostřeno. Připravila Lucie Vopálenská. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Hostem pořadu Hovory je Michal Bregant, ředitel Národního filmového archivu, filmový historik a teoretik. Naděžda Hávová s ním bude mluvit o uchovávání téměř sto let starých filmů nebo o tom, kolik stojí jejich restaurování a jak asi budeme chránit digitální filmy pro budoucí generace. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Dnešní Svět ve 20 minutách se vrátí k milánskému jednání mezi ukrajinským a ruským prezidentem a ke komunálním volbám v Maďarsku. Přineseme také informace o stále složitější situaci v Jemenu, o nekonvenčním postoji nové první dámy Afghánistánu a iniciativě Střediska Simona Wiesenthala. Seznámíme vás i s jedním záhadným americkým vesmírným projektem. Připravila Gita Zbavitelová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Jak funguje česká vědecká stanice na Papui- Nové Guineji? Jak se dá objevit nový druh tropického hmyzu? Proč vypadá les v tropech úplně jinak, než evropské doubravy a bučiny? Hostem Martiny Maškové ve Studiu Leonardo je entomolog, ekolog a tropický biolog Vojtěch Novotný, zakladatel a vedoucí terénní výzkumné stanice na Papui - Nové Guineji. (30 min)
  12:40 Trendy Vypadá to, že k internetu bude brzy připojena většina věcí okolo nás. Jak bude takzvaný svět internetu věcí vypadat, nakolik bude bezpečný a začnou stroje sledovat, případně ovlivňovat i nás samotné? O tom v pořadu Trendy, který připravila Klára Janicki. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Politická literatura O válečném utrpení Židů už bylo napsáno mnoho knih. Publikace izraelského spisovatele Toma Segeva Sedmý milion však v této záplavě vyčnívá. Zabývá se totiž postojem židovského státu k holocaustu, který je dodnes určujícím segmentem izraelské identity. A Segev na základě podrobného zkoumání shledává, že i v současnosti jde o dědictví tíživé a nesmírně komplikované. Pořad připravil Josef Mlejnek. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Dnešní Svět ve 20 minutách se vrátí k milánskému jednání mezi ukrajinským a ruským prezidentem a ke komunálním volbám v Maďarsku. Přineseme také informace o stále složitější situaci v Jemenu, o nekonvenčním postoji nové první dámy Afghánistánu a iniciativě Střediska Simona Wiesenthala. Seznámíme vás i s jedním záhadným americkým vesmírným projektem. Připravila Gita Zbavitelová. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Z komunálních voleb vyšlo nejlépe hnutí ANO. Čím Andrej Babiš láká voliče? A jak dlouho bude okouzlení Andrejem Babišem trvat? V Pro a proti se na to dnes Renata Kalenská zeptá komentátorky deníku Echo.24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Mladé fronty Dnes Jaroslava Plesla. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Senzory takzvaných hyperspektrálních kamer umožňují snímat informace celého elektromagnetického spektra kolem určitého objektu a zachytit tak množství informací, neviditelných pouhým okem. Pomocí hyperspektrálního snímkování je možné například zjistit množství cukru ve snímaném ovoci, je možné z letadla odhalit množství chlorofylu v plodinách nebo zkoumat horniny či třeba najít zásoby ropy. Také se tak například dají odhalit nebezpečné plyny v hořící budově a podobně. Jak tato technologie funguje a co nám v budoucnosti přinese, se dozvíte v Magazínu Leonardo, který připravil Dalibor Zíta. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Komunální i senátní volby jsou za námi. Věnujeme jim několik komentářů: všimli jsme si třeba toho, že i když skončené hlasování nezmění vládu, přece jen trochu překreslilo politickou mapu v tuzemsku. Zajímavé také může být, že ODS definitivně ztratila i Prahu. A proč je důležité míti Senát? Většina voličů totiž vůbec k senátním volbám nechodí, horní komoru parlamentu považují za zbytečnou. A do politiky míří další firmy - po Agrofertu i JZD Slušovice a Synot. Moderátor Petr Hartman ale zařadí i zahraniční komentář k pokračujícím bojům mezinárodní koalice s radikály z Islámského státu. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Proč se boří památníky? Je to obdoba ikonoklasmu, tedy odstraňování model? Jde v kvasu revoluce o nevyhnutelný projev souboje s mocí? Máme co do činění s přepisováním dějin či dokonce vandalismem? Právě odstraňování památníků - zejména politických vůdců - se budeme věnovat v pořadu Zaostřeno. Připravila Lucie Vopálenská. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Setkání s osobností ze světa vědy. (30 min)
  16:40 Trendy České sklo, to nejsou jen křišťálové lustry. České firmy dnes dodávají sklo i takovým luxusním značkám jako je Ashton Martin nebo Bentley. Co tyto společnosti žádají a co to znamená pro české skláře? O tom budou Trendy s Davidem Šťáhlavským. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Lidé pera Kritické reflexe české (a nejen české) politické diskuse v současnosti, ale i v minulosti. (30 min)
  20:40 Trendy České sklo, to nejsou jen křišťálové lustry. České firmy dnes dodávají sklo i takovým luxusním značkám jako je Ashton Martin nebo Bentley. Co tyto společnosti žádají a co to znamená pro české skláře? O tom budou Trendy s Davidem Šťáhlavským. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Z komunálních voleb vyšlo nejlépe hnutí ANO. Čím Andrej Babiš láká voliče? A jak dlouho bude okouzlení Andrejem Babišem trvat? V Pro a proti se na to dnes Renata Kalenská zeptá komentátorky deníku Echo.24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Mladé fronty Dnes Jaroslava Plesla. (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Obyvatelstvo řady zemí v tropickém pásmu trápí nakažlivé choroby, o nichž často většina lidí v našich oblastech nemá ani ponětí. Dozvídáme se o nich jen v situaci, kdy hrozí jejich zavlečení do jiných částí světa, jako je tomu v případě eboly. Rozmanitých "exotických" nemocí je ale celá řada. Které z nich představují skutečnou hrozbu a kterým by se naopak současnými prostředky dalo úspěšně čelit? Jak pomáhají lidem v zasažených oblastech specialisté, jako jsou Lékaři bez hranic? Magazín Leonardo připravil Martin Srb. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas