Rádio Junior

  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  12:00 Bob a Bobek - králíci z létajícího klobouku Bob a Bobek - hvězdy reklamy. Napsal Pavel Šrut, vypráví Josef Dvořák. (8 min)
  13:00 Pamprlice Pohádka vypráví o povýšené princezně Jiřince alias Žeoržíně, ale také o lesních strašidlech zvaných pamprlice. Pohádkovou hru napsala Helena Sýkorová. Hudba Miroslav Kořínek. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Michal Dlouhý, Magdalena Chrzová, Alena Vránová, Iveta Dušková, Jiří Langmajer, Věra Kubánková, Vlastimil Brodský, Sylva Sequensová, Barbora Hrzánová, Václav Kotva a Ivan Trojan. Natočeno v roce 1997. (60 min)
  14:00 Junior odpoledne Moderuje Jiří Kohout. (420 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Povídání o mravenečnících. Pro odpovědi jsme se vypravili do zoo Praha za Vítem Lukášem. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Jak Josífek odpovídal panu králi Osoby a obsazení: Vypravěčka (Valérie Zawadská), vypravěč (Zdeněk Maryška), král (Josef Somr) a Josífek (Kamil Halbich). Dramaturgie Václava Ledvinková. Režie Dimitrij Dudík. Scénář Josef Michal Černík. Natočeno v roce 2014. (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Ze světa zvířat. Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku připravuje Zora Jandová. (2 min)
  16:06 Mauglí - Kniha džunglí Mauglí se učí a V zajetí opic. Dobrodružné příběhy z džungle o chlapci, který je vychováván vlčí smečkou. Napsal Rudyard Kipling. Hrají: Michal Suchánek, Dana Medřickká, Václav Postránecký, Ladislav Torjan a další. (18 min)
  17:15 Venda a Fráňa ve škole i po škole Fráňa je drzý na maminku. Osoby a obsazení: Fráňa (Tomáš Vacek) a Venda (Jiří Kohout). Režie Helena Herbrychová. Scénář Tomáš Vacek. Natočeno v roce 2014. (2 min)
  18:00 Robur Dobyvatel Rozhlasovou hru na motivy románu Julese Verna napsal Michal Lázňovský. Hudba Michal Rataj. Dramaturgie Ivan Hubač, Václava Ledvinková. Režie Dimitrij Dudík.

Účinkují: Alois Švehlík, Jiří Štěpnička, David Novotný, Jan Hartl, Ivan Řezáč, Pavel Nový, Ilja Racek, Daniel Rous, Aleš Procházka, Petr Šplíchal, Tomáš Pergl, Vladimír Gromov, Vladimír Rusko, Robert Tamchyna, Ladislav Reich, Jiří Litoš, Václav Balák, Jan Kostroun, Bedřich Švácha, Jana Knappová a Libuše Pražáková. Natočeno v roce 2005. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Víte, jaký je rozdíl mezi obyčejným kačerem a "GEO KAČEREM"? Víte, co je to KEŠKA? A chodíte rádi na neobyčejné výlety? - Všechny tyto otázky probereme v úterním Klubu Rádia Junior 30. září. Majda se vám, holčičky a kluci, společně se svým hostem Slávkem Hoblíkem, chystá prozradit něco o tajemných procházkách, na jejichž konci čeká překvapení! Překvapit se necháme i tím, kam zavede myšku Šupito další díl zbrusu nového seriálu Myši patří do nebe a Hajaja nám bude vyprávět o tom, jak Vrba vyrostla a šla tancovat. Tak nezapomeňte, že na dobrodružnou výpravu se všichni společně vydáme v 19 hodin na stanici Rádio Junior a Dvojce Českého rozhlasu. Pořad připravuje a moderuje Magdalena Reifová. (60 min)
  20:00 Pohádka loupežnická Na motivy Karla Čapka pro rozhlas zdramatizoval František Pavlíček. Scénickou hudbu složil a řídí Karel Sodomka. Režie Jiří Horčička.

Účinkují: František Filipovský, Antonín Šůra, Josef Gruss, Vladimír Leraus, Jiří Šašek, Vladimír Hlavatý, Felix Le Breux, Luděk Kopřiva, Stanislav Neumann, Václav Trégl a Štěpánka Holečková. Natočeno v roce 1963. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas