ČRo Plus

  15:40 Zaostřeno Afrika je v českých médiích a hlavách mnohých Čechů stále černým kontinentem, zdrojem nebezpečných tropických nemocí a cílem evropské rozvojové pomoci. Pravdou ale je, že Afrika vykazuje v posledních letech jasný hospodářský růst, a to i navzdory světové krizi. Proč o Africe v Česku stále panují zastaralé představy a jaký potenciál nám tím uniká? K poslechu zve Daniela Vrbová. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Leonardo Plus Astronomický Nebeský cestopis připravili Petr Sobotka a Jiří Grygar. Hlavním tématem je měření vzdáleností ve vesmíru: Jak lidé poprvé měřili vzdálenost Slunce? Které metody se používají pro měření vzdáleností hvězd? Jakým způsobem se měří vzdálenosti těch nejvzdálenějších kosmických objektů? A na Měsíci už dokonce jsou odrazky pro laser. Pořad je reprízou z 8. 2. (50 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Týden v kultuře Patricie Polanská vám poví o premiéře opery Alfred, operní prvotiny Antonína Dvořáka. Podívá se s vámi na výstavu v galerii Vysoké školy uměleckoprůmyslové, pod názvem Věci a slova se tam představuje sto let vývoje užitého umění a designu. A v domě U Kamenného zvonu začíná výstava věnovaná vztahu Josefa Váchala k magii a okultismu. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. (50 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Ekofórum Válka na Ukrajině utichla, otázka zní na jak dlouho. Na místě je však dílčí bilance, jaké škody pět měsíců způsobilo pět měsíců občanské války. Některé státy bývalé Jugoslávie ještě nepřekonaly důsledky občanské války v devadesátých letech, stejné důsledky hrozí nejen pohraniční oblasti Ukrajiny a Ruska. Více o tom uslyšíte od Petra Holuba. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Pozornost se tento týden obrátila na Skotsko a jeho referendum o nezávislosti. Předcházela mu spousta výzkumů voličských nálad a my se soustředíme na jejich úskalí. Skotského příkladu se chopila i ruská propaganda, která ho chtěla využít k odůvodnění záborů cizího území a podněcování nepokojů za hranicemi. Vybíral Jan Černý. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Dobrá vůle Plus
  21:00 Zprávy
  21:10 Historie Plus Polsko a Maďarsko se v roce 1989 naplno vydaly cestou k demokracii, i když odlišností v demontáži socialismu mezi těmito dvěma zeměmi bylo víc než dost. Z časů Sinatrovy doktríny - takový je podtitul pořadu Historie Plus, který právě začíná. Proč Sinatrova doktrína, dozvíte se od Jana Sedmidubského. (30 min)
  21:40 Média Plus V rámci ještě prázdninových Velehradských rozhovorů pohovoří Radko Kubičko se svými hosty na téma médií a rodiny. Přijdou Marie Oujezdská, ředitelka Národního centra pro rodinu, Jan Zajíček z Centra pro rodinu, Lucia Petrůjová, fotografka a autorka fotografické výstavy o rodině a Petra Michalová, spoluautorka výstavy. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Zosobněná Múza je Vladivojna La Chia. Svoje nezaměnitelné skladby sama nejen komponuje a textuje, ale také interpretuje, produkuje, opatřuje videem z vlastní dílny a po nocích akvarely maluje obaly svých cédéček, aby každé album bylo originál. Nejen o desce "Tajemství (s) prostěradel" si s Vladivojnou povídá Vladimír Kroc. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Pozornost se tento týden obrátila na Skotsko a jeho referendum o nezávislosti. Předcházela mu spousta výzkumů voličských nálad a my se soustředíme na jejich úskalí. Skotského příkladu se chopila i ruská propaganda, která ho chtěla využít k odůvodnění záborů cizího území a podněcování nepokojů za hranicemi. Vybíral Jan Černý. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. /Repríza/ (50 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas