Rádio Junior

  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  11:30 Příběhy včelích medvídků (3/10) Další díl z alba se jmenuje Jak našli poklad. Příběhy neposlušných čmeláčích kluků Čmeldy a Brumdy napsala Eva Košlerová. Vypráví Václav Vydra. (8 min)
  12:00 O vodníku Čepečkovi Jak se vodník Čepeček popadl s kupcem Rejžkem. Vodník Čepeček je hodný, spravedlivý a dobrosrdečný vodník, který se vždy řádně staral o svůj rybník a jeho obyvatele. Pohádku pro nejmenší napsal Václav Čtvrtek a vypráví Josef Dvořák. (8 min)
  13:00 Markétka a sedmero krkavců Zoufalým výkřikem matky začíná příběh sedmi krkavčích bratrů a jejich mladičké sestry Markétky. Volně na motivy pohádky Boženy Němcové napsal Milan Navrátil. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Václava Ledvinková, režie Karel Weinlich

Účinkují: Linda Rybová, Matěj Hádek, Michal Pavlata, Valérie Zawadská, Boris Rösner, Miroslava Hozová, Jiří Klem, Otakar Brousek ml., Otakar Brousek st., David Novotný, Jiří Klika, Jiří Konvalinka, Věra Kubánková, Magdalena Chrzová a Tomáš Töpfer. Natočeno v roce 2003. (60 min)
  14:00 Junior odpoledne Moderuje Petr Ševčík. (420 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme povídat o sobech. Na zvídavé dětské otázky odpovídají odborníci. Pro odpovědi jsme se vypravili do zoo Praha za Barborou Dobiášovou. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Vendelínovy snové výpravy - Hřebínek (minutová pohádka) Krátká dramatická pohádka v nejširším slova smyslu. Osoby a obsazení: Vypravěč (Hynek Chmelař), máma (Lucie Trmíková), Vendelín (Vlastimil Kaňka), Žorž (Jiří Knot), Kohout (Eduard Jenický) a Princezna (Marta Falvey Sovová). Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Petr Vodička. Scénář Petr Vodička. Natočeno v roce 2014. (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Názvy kontinentů. Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku připravuje Magdalena Šorelová. (2 min)
  16:06 Heidi děvčátko z hor Heidi má hosta. Jmenuje se Heidi. Maminku s tatínkem už nemá. Zato má Petra, Kláru, ale hlavně dědu Konráda. Poutavý příběh osiřelé dívenky napsala Johanna Spyriová, čte Lucie Vondráčková. (18 min)
  17:15 Venda a Fráňa ve škole i po škole Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová. Napsal Tomáš Vacek. (2 min)
  18:00 Syn Padající hvězdy Příběh muže nazývaného Ten, díky kterému nedojde k závěrečnému boji mezi bílými přistěhovalci a původními obyvateli - indiány. Dobrodružný příběh o problémech kolonizace a zotročování indiánského obyvatelstva na americkém kontinentu. Původní rozhlasovou hru napsal Zdeněk Zábranský. Hudba Mlhoš Kafka. Dramaturgie Bořivoj Horák. Režie Gustav Heverle. Natočeno v roce 1979. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Z čeho vzniká blesk, hrom a co je to kulový blesk? V Klubu Rádia Junior si budeme povídat o bouřkách, o tornádech a dalších extrémech v počasí. Eva Plášilová z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích vám odpoví i na vaše dotazy, pište už teď na radiojunior@rozhlas.cz. Pokud budete pozorně poslouchat četbu na pokračování o galaktickém dobrodružství kapitána Mokošábra, tak levou zadní uhádnete otázku, za kterou dostanete pěknou odměnu. A Skřítek Hajaja i tentokrát přečte pohádku na dobrou noc. (60 min)
  20:00 Ten chytrák Nasreddin Orientální pohádka O chytrákovi, kterému se podaří napravit hlavu mladému princi. Rozhlasovou pohádku napsal František Pavlíček. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Eva Košlerová, režie Karel Weinlich

Účinkují: František Němec, Vlastimil Brodský, Martin Zounar, Věra Hučínová, Josef Kemr, Milena Steinmasslová, Antonín Hardt, Jiří Klem, Iveta Dušková a Ivan Gübel. Natočeno v roce 1992. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas