Rádio Junior

  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  11:00 Notováníčko (2/5) Ivánku náš. Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková a Šárka Fenyková. Účinkuje Barbora Mošnová. Režie Maria Křepelková 2014. (10 min)
  11:30 Hurvínkovo trápení se školou (2/5) Další díl z alba se jmenuje Hurvínkovo trápení se školou. Hurvínek má trápení se školou, což není nic divného, protože to školáci občas mívají. Napsala: Helena Štáchová. Hrají: Martin Klásek, Helena Štáchová a Miroslav Polák. (8 min)
  12:00 Vodníci z pohádkové řeky Díl s názvem O lakomém mlynáři Hermanovi. Vodníci z pohádkové řeky nás budou provázet pohádkami, které pro vás napsal Jaroslav Mejzlík a vyprávět nám je bude Miloslav Mejzlík. (8 min)
  13:00 Junior odpoledne Moderuje Petr Ševčík. (480 min)
  13:00 O tom ševci Jakubovi Pohádka o ševci, který dokáže ušít střevíčky měsíčního jasu pro rozmazlenou zámeckou slečnu. Rozhlasovou pohádku napsal Jiří Kafka. Hudbu složil Vladimír Truc. Režie Maria Křepelková.

Účinkují: Vlastimil Brodský, Otakar Brousek ml., Magdalena Reifová, Josef Kemr, Blanka Bohdanová, Zora Jandová, Veronika Žilková, Zdeněk Hruška, Jiří Šrámek, Hana Středová, Simona Vrbická a Mária Dolanská. (60 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme povídat o domácích zvířatech. Pro odpovědi jsme se vypravili do Zoo parku Vyškov za Petrem Bláhou. Rubriku připravila Šárka Fenyková. (2 min)
  15:07 Minutová hra Dobrodružství v penálu (2/5). Krátká dramatická pohádka v nejšiřším slova smyslu. Napsal Vít Vencl. Hrají: Otakar Jirák, Miroslava Pleštilová, Václav Jan Podrazil, Andrea Elsnerová, Eva Kodešová, Režie Dimitrij Dudík (2013). (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Pojmy z architektury. Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Pravidelnou rubriku připravuje Šárka Fenyková. (2 min)
  16:06 Heidi děvčátko z hor (2/18) U dědečka. Jmenuje se Heidi. Maminku s tatínkem už nemá. Zato má Petra, Kláru,ale hlavně dědu Konráda. Napsala Johanna Spyriová, čte Lucie Vondráčková. (18 min)
  17:15 Venda a Fráňa ve škole i po škole Díl s názvem Vzpomínky na prázdniny (Hory). Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  18:00 Útěk z lodi Hurikán Volně na motivy románu R. L. Stevensona Únos pro rozhlas napsal Radoslav Lošťák. Hudba Leoš Kosek, režie Jan Berger.

Účinkují: Libor Hruška, Ota Sklenčka, Jan Šťastný, Ilja Racek, Miloš Hlavica, Alexandra Tomanová, Boris Rösner, Ivan Gübel, Rudolf Pellar, Petr Pelzer, Ondřej Kepka, Mirko Musil a Svatopluk Skládal. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Mnoho holek a kluků už má zkušenosti s každodenní péčí o domácí mazlíčky - křečky, morčata, andulky, pískomily, psy nebo kočky. Není to nic jednoduchého. A dovedete si představit, že se dnes a denně staráte o zvířata v ZOO? Jednu takovou chovatelku, a to ze zoologické zahrady Plzeň, přivítáme v úterním Klubu Rádia Junior. Jmenuje se Alena Faflíková a pečuje hlavně o opice. Už teď se těší na vaše dotazy společně s moderátorem Standou Juríkem, se skřítkem Hajajou i s Klaudií, Tomášem a boxerem Brunem. Nalaďte si v 19:00 stanici Rádio Junior nebo Dvojku Českého rozhlasu. (60 min)
  20:00 Pohádka pošťácká Na poštovním úřadě pracuje listonoš Kolbaba, který celý rok hledá adresáta zatoulaného psaníčka. Dramatizace pohádky Karla Čapka se scénickou hudbou V. P. Mlejnka. Režie Jiří Horčička.

Účinkují: Jiří Horčička, Stanislav Neumann, František Kovářík, Josef Vošalík, Vladimír Hlavatý a Artuš Kalous. Natočeno v roce 1956. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas