ČRo Radio Wave

  07:00 On Air s Terezou Havlínkovou a Jakubem Krásným Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Tereza Havlínková a Jakub Krásný (240 min)
  11:00 On Air s Veronikou Ruppert Sice dneska začíná nový školní rok, ale česko-slovenský elektropopový projekt Monikino Kino vydává debut s názvem Prázdniny. Monika Midriaková a Petr Marek (MIDI LIDI) se potkali před pěti lety, dva roky dělají společně hudbu a před rokem a půl poprvé koncertovali coby předkapela projektu DVA. Album Prázdniny zvolila naše hudební redakce deskou týdne a osobně ji přijde Monika s Petrem představit dnes po 14. hodině. Moderuje Veronika Ruppert (240 min)
  15:00 On Air s Anitou Krausovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Anita Krausová (240 min)
  19:00 Bourání Hostem bude teoretička kultury Lucie Zadražilová, která se zabývá historií, současností i budoucností panelových sídlišť. V Česku žije celá třetina obyvatel na panelových sídlištích. Přesto jsou dějiny této výstavby zmapovány jen částečně. Lucie Zadražilová je jedním z průkopníků, kteří se touto oblastí zabývají. A to nejen z hlediska dějin architektury, ale i z pohledu sociologického, antropologického či kulturně historického. Tématem našeho rozhovoru je především střet ideálů levného, ale kvalitního bydlení pro všechny s podmínkami stavebnictví reálného socialismu. A také úvahy o možné budoucnosti našich sídlišť. Moderuje Karolína Jirkalová (60 min)
  20:00 Startér Čeká vás hitparáda Startér a v ní další dávka neobjevených hudebních talentů z Česka. Podívejte se na wave.cz/starter, zahlasujte pro svůj oblíbený song a jestli sami tvoříte, vytáhněte mp3ky z šuplíku a pošlete je na starter@rozhlas.cz odborné a lehce pubertální porotě ve složení Jakub Johánek a Jonáš Zbořil. (60 min)
  21:00 Echo Jardy Petříka Desáté a poslední prázdninové festivalové Echo zamíří do švýcarského města Lausanne, které bude mezi 4. a 6. zářím hostit další ročník příznačně nazvaného festivalu Electrosanne. V line-upu letošní deváté edice figurují mimo jiné Laurent Garnier, Motor City Drum Ensemble, Hudson Mohawke, Jacques Greene, Diplo nebo Jackmaster. Moderuje Jarda Petřík. (60 min)
  22:00 Scéna s MaryC Dnešní speciální díl představí opět novinky z oblasti hudebního hardwaru a softwaru. Moderuje MaryC. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas