ČRo Radio Wave

  03:00 Scéna s MaryC Představuje hudbu, která mluví jazykem rapu, především tedy hip hop, jeho kořeny, současné proměny a nové směry. Důležitou roli hraje text, komunikujeme tedy nejen hudbou, ale i slovem. Moderuje MaryC. (120 min)
  05:00 Čelisti 60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálních filmových událostí. To vše uvízne každý týden v Čelistech. Moderují Aleš Stuchlý, Vít Schmarc a Daniel Řehák. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (120 min)
  08:00 On Air s Jardou Petříkem Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Jarda Petřík. (240 min)
  12:00 World Music Box Malý ostrov Réunion leží uprostřed Indického oceánu a obývá ho pouhých 850 tisíc lidí. Přesto zde vychází úctyhodných 200 - 300 hudebních nahrávek ročně. Nezanedbatelný podíl na této produkci má maloya. Hudba, která prožívá v posledních letech obrovský comeback. Jěště před 34 lety byste se ze ní ale mohli dostat do vězení. Moderuje Petr Koláček (60 min)
  13:00 Startér Čeká vás hitparáda Startér a v ní další dávka neobjevených hudebních talentů z Česka. Podívejte se na wave.cz/starter, zahlasujte pro svůj oblíbený song a jestli sami tvoříte, vytáhněte mp3ky z šuplíku a pošlete je na starter@rozhlas.cz odborné a lehce pubertální porotě ve složení Jakub Johánek a Jonáš Zbořil. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Anitou Krausovou Proud vysílání nabitý muzikou, kulturními tipy a redakčními příspěvky na nejrůznější témata. Moderuje Anita Krausová (240 min)
  18:00 Deska týdne Deskou uplynulého týdne bylo album Angels & Devils od vizionářského britského producenta a basového teroristy Kevina Martina, který vystupuje jako The Bug. Kromě starších tracků a recenzí Karla Veselého a Jana Bárty zazní pochopitelně i deska samotná. (60 min)
  19:00 Selector DJ Goldierocks připravuje nabitý mix toho nejlepšího z nejnovější muziky na britských ostrovech. The Guardian o pořadu napsal, že je "radikálnější než kterákoli jiná rádio show v Británii." Od indie, hip hopu, UKG, jazzu, roots, kytarovek, punku až po jejich kombinace. (120 min)
  21:00 Echo Live V sobotním vydání pořadu Echo Live nás čeká elektronická hudba v podání jednoho z jejích nejzručnějších zástupců, producenta Kierana Hebdena, který vystupuje jako Four Tet. Pustíme si hodinový set, který Four Tet připravil v rámci Solid Steel Radio Show. (60 min)
  22:00 Kvér Tématem budou ženy v médiích. S ředitelkou Fóra 50 % Janou Smiggels Kavkovou se podíváme nejen na to, jakým způsobem média o ženách informují, ale také jak si stojí ženy v rámci médií profesně. Dotkneme se nedávného konaného historicky prvního Kongresu žen a probereme i citlivé téma kvót, pro něž je typické, že je většina postkomunistických zemí odmítá. Startovní výstřel Kvéru se ozve tradičně v deset večer, poslouchejte! Moderuje Bára Šichanová a Josef Rabara. (60 min)
  23:00 Turban Pořad o beatech, co se nebojí jít za beat. Komentáře, rozhovory, hosté - a zvuk, co neuslyšíte posté. Moderuje Jan Bárta. (repríza) (60 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas