Rádio Junior

  08:30 Za tajemstvím lesa Prázdninový seriál připravila Tereza Rašová. (930 min)
  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  10:00 Tatrmani (46/52) 46. část - Hotel. Osoby a obsazení: Účinkuje (Jiří Lábus). Napsala Zora Jandová. Režie Jaroslav Kodeš. Natočeno v roce 2012. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme v rubrice Pro slepičí kvoč povídat o dravcích. Proč mají dravci zahnutý zobák? Šárka se pro odpovědi vypravila opět do pražské zoo, tentokrát za kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem. Rubriku připravila Šárka Fenyková (2014). (2 min)
  11:00 Notováníčko (4/5) Pod dubem, za dubem. Zpívání národních písniček s vílou Budínkou. Připravily Maria Křepelková a Šárka Fenyková. Účinkuje Barbora Mošnová. Režie Maria Křepelková 2013. (10 min)
  11:30 Jak Křemílek a Vochomůrka hospodařili Díl s názvem Jak šili kalhoty. Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku, dva mužíčky z pařezové chaloupky na pasece. Radostně spolu hospodaří a přitom stihnou spoustu zábavných a užitečných věcí. Napsal Václav Čtvrtek. Vypráví Jiřina Bohdalová. (8 min)
  12:00 Pohádky pro Dášeňku (3/4) Další díl z alba se jmenuje O Alíkovi. Psí příběhy drsnosrstého teriéra Dášenky napsal Karel Čapek. Vypráví Karel Höger. (8 min)
  13:00 Junior odpoledne Moderuje Klára Nováková. (480 min)
  13:00 O statečné princezně Pohádku Josefa Lady pro rozhlas zdramatizovala Marie Lhotáková. Hudba Petr Mandel. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Jiří Krampol, Jan Kanyza, Oldřich Vízner, Jorga Kotrbová, Josef Patočka, Jaroslava Adamová, Jiří Mikota, Helena Bendová, Václav Stýblo, Věra Laňková, Jan Kotva, Miroslav Grác, Artur Šviha, Eva Žižková, Zuzana Kolářová a Viktor Nejedlý. Natočeno v roce 1976. (50 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchali vaši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme v rubrice Pro slepičí kvoč povídat o dravcích. Proč mají dravci zahnutý zobák? Šárka se pro odpovědi vypravila opět do pražské zoo, tentokrát za kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem. Rubriku připravila Šárka Fenyková (2014). (2 min)
  15:07 Minutová hra Ztracený den. Krátká dramatická hra v nejširším slova smyslu. Napsal Miloš Kratochvíl. Hrají: Dalimil Klapka, Markéta Macáková, Matěj Převrátil, Ladislav Hampl. Režie Jaroslav Kodeš (2013). (3 min)
  15:17 Za tajemstvím lesa Prázdninový seriál připravila Tereza Rašová. (2 min)
  15:50 Za tajemstvím lesa Prázdninový seriál připravila Tereza Rašová. (2 min)
  16:05 Stínadla se bouří Hádka s Rezavými klíči. Dobrodružné příběhy party kluků, kteří si říkají Rychlé šípy. Četbu na pokračování napsal Jaroslav Foglar. Hrají: Martin Hejný, Jakub Heřmánek, Marek Šmidrkal, Valerie Šámalová, Jan Komínek, Jakub Plzák, Matěj Trojan a další. Režie: Petr Obdržálek (2010). (20 min)
  17:07 Ušounova štafeta Prázdninová soutěž Rádia Junior. Každý týden vám ve vysílání řekneme, kde nebo jak se máte s Ušounem vyfotit. Jak se do soutěže zapojit a jak si vedou již zapojené týmy můžete sledovat na našich webových stránkách radiojunior.cz. (2 min)
  17:15 Venda a Fráňa ve škole i po škole Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  17:40 Za tajemstvím lesa Prázdninový seriál připravila Tereza Rašová. (2 min)
  18:00 Černé korálky (2/3) Původní rozhlasovou hru ze současnosti napsala Milena Mathausová. Hudba Petr Mandel. Dramaturgie Václava Ledvinková. Režie Vlado Rusko.

Účinkují: Lucie Vondráčková, Sabina Laurinová, Taťjana Medvecká, Jan Vlasák, Petr Lněnička, Nela Boudová, Apolena Veldová, Hana Marie Maroušková, Klára Klepáčková, Šárka Vaculíková, Adriana Máčiková, Jan Teplý mladší, Marcel Rošetzký a Miroslava Pleštilová. Natočeno v roce 2010. (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Ve čtvrtečním Klubu Rádia Junior se můžete, holčičky a kluci, těšit na pohádku Jana Wericha Moudrý Honza, kterou vám přečte Bořivoj Navrátil. Ani čtvrtý příběh od Bobří řeky na sebe nenechá čekat. A k tomu ještě povídání o lesním tajemství, spousta krásných písniček a týdenní soutěž o hru pro celou rodinu Česko junior i celoroční vstupné do galerie Sladovna v Písku. - Nalaďte si v 19 hodin stanici Rádio Junior nebo Dvojku Českého rozhlasu. Připravuje a moderuje Romana Růžičková. (60 min)
  20:00 Cínový poklad Původní rozhlasová pohádka Marie Kubátové. Pohádka Cínový poklad vzdává hold řemeslu, které dnes už ani neznáme. Osoby a obsazení: Ondřej (Martin Zahálka), Kordula (Ilona Vaňková), Zeman (René Přibil), Zemanka (Monika Švábová), Cechmistr (Jan Gross), Fajrmon (Jaroslav Konečný), 1.sudička (Daša Neblechová), 2.sudička (Jarmila Balašová), 3.sudička (Eva Wimmerová), vypravěč (Václav Neužil), 1.tovaryš (Zdeněk Mahdal) a 2.tovaryš (Martin Velda). Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Jan Berger. Natočeno v roce 1987. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas