ČRo Plus

  10:10 Názory a argumenty V rámci pravidelné diskuse u kulatého stolu pořadu Názory a argumenty si můžete poslechnout část debaty nad českou i světovou politikou, která proběhla v rámci Národní pouti na Velehradě. Moderuje Radko Kubičko. (50 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Jak dětem vytvořit z pokojíků útulné pelíšky. Proč holčičky chtějí v pokoji toaletní stolky s malováním a kluci zase bunkry se žebříky a provazy? Řeč bude i o tom, že by Češi měli nechávat návštěvy obuté a nepřezouvat je do bačkor. A zeptáme se i na to, jak pořídit dítěti ideální postel a psací stůl, než půjde do školy. Hostem Naděždy Hávové odbornice na bydlení pro děti Šárka Richtrová. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Sankce Evropské unie proti ruské ekonomice. Širší souvislosti tragédie malajsijského letadla na Ukrajině. Zoufalá situace syrských civilistů, závislých na humanitární pomoci. Vybírala Jana Šmídová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Leonardo Plus
  13:00 Zprávy
  13:10 Příběhy 20. století Během oslav konce II. světové války se obvykle zapomíná, jak to na konci války v tehdejším protektorátu opravdu vypadalo. Je skoro společenské tabu mluvit o zločinech na německých spoluobčanech. Představíme Vám člověka, který jen zázrakem přežil jeden z hromadných masakrů, spáchaných na konci války ve středočeské Loděnici. Dokument připravil Mikuláš Kroupa. (50 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Knížky Plus Po výběru z nových knih vás Jana Klusáková spolu s editorem Liborem Svobodou seznámí s důležitým sborníkem Kolektivizace v Československu. Psycholog Petr Bakalář před soutěží vysvětlí, proč opatřil svou novinku Otázky do kavárny podtitulem Revoluce v konverzaci a sebepoznání. (30 min)
  14:40 Za hranou Je možné smíření na Blízkém východě? O jakých řešeních se mluví? A jak velký vliv má na politické názory Izraelců a Palestinců jejich víra a příslušnost k různým náboženským proudům? Odpovědi hledala Magdaléna Trusinová. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty V rámci pravidelné diskuse u kulatého stolu pořadu Názory a argumenty si můžete poslechnout část debaty nad českou i světovou politikou, která proběhla v rámci Národní pouti na Velehradě. Moderuje Radko Kubičko. (49 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Vojenský historický ústav připravil v Armádním muzeu na pražském Žižkově výstavu V zákopech 1. světové války. Prostřednictvím konkrétních osudů vojáků můžete poznávat strasti, které zcela změnily chod společnosti a přepsaly mapu Evropy. Právě před sto lety došlo k vyhlášení Velké války a naši předci si mohli přečíst dnes už legendární manifest Mým národům. Adriena Krobová pozvala do studia Zdeňka Polčáka, vědeckého pracovníka a kurátora Vojenského historického ústavu. (30 min)
  16:40 Trendy Až 18 % finančních profesionálů se setkalo s neetickým jednáním vedení firmy v oblasti financí, a přibližně každý desátý z nich řešil tuto situaci výpovědí. Vyplývá to z průzkumu Asociace certifikovaných účetních. Jaké možnosti má dnes účetní nebo finanční ředitel, pokud narazí na nesrovnalosti ve firemním účetnictví? O povolání profesionálních účetních a výzvách, kterým čelí v souvislosti s dozvuky ekonomické krize, stále se měnící legislativou a tváří v tvář rozvoji technologií, bude mluvit Daniela Vrbová. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Před sto lety se svět propadl do válečného konfliktu, jaký do té doby nepoznal. Země válčily až do listopadu 1918. Českým zemím se frontové operace první světové války vyhnuly, jejich hrůzy ale postihly milion 400 tisíc českých vojáků, kteří do války narukovali. Přes 130 tisíc z nich se nevrátilo. Válečnou anabázi jednoho z nich - Václava Šindeláře - zmapoval jeho pravnuk Václav Červený. Zaostřeno připravil Jaroslav Skalický. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Politická literatura Solženicyn: Jak bychom si měli zařídit Rusko. V červenci 1990 ještě v americkém Vermontu napsal Alexandr Solženicyn tento slavný esej. Přináší zcela praktické návody, jak by země mohla od kasárenského komunismu přejít k něčemu normálnějšímu. Po návratu do Ruska se však v proměně krutě zklamal. A sám sobě odpověděl dalším esejem s výmluvným názvem Rusko v troskách. Oba - dnes až mrazivě aktuální - texty připomene Libor Dvořák. (30 min)
  20:40 Trendy Až 18 % finančních profesionálů se setkalo s neetickým jednáním vedení firmy v oblasti financí, a přibližně každý desátý z nich řešil tuto situaci výpovědí. Vyplývá to z průzkumu Asociace certifikovaných účetních. Jaké možnosti má dnes účetní nebo finanční ředitel, pokud narazí na nesrovnalosti ve firemním účetnictví? O povolání profesionálních účetních a výzvách, kterým čelí v souvislosti s dozvuky ekonomické krize, stále se měnící legislativou a tváří v tvář rozvoji technologií, bude mluvit Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Minimální mzda se od příštího roku zvedne - o 700 korun. Jaký to bude mít ekonomických efekt? A proč tolik lpíme na minimální mzdě, když ji třeba v sousedním Německu vůbec nemají? Tomáš Pavlíček položí tyto otázky bývalému ministrovi financí a poslanci Miroslavu Kalouskovi a odborářskému předákovi Josefu Středulovi. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Počítač Watson, to je stroj, který rozumí lidské řeči a má schopnost se učit. Jaké je budoucí využití této technologie? Jak moc se zkracuje cesta k inteligentnímu stroji s nějakou formou vědomí? Odpovědi zajistil Dalibor Zíta. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hostem jedna z nejlepších instruktorek výcviku vodicích psů v České republice Hana Jasenovcová. Víte, že vodicí pes přijde na čtvrt milionu korun? Jak dlouho jeho výcvik trvá? Kdo se může stát trenérem vodicích psů? A jak a kdy se na psovi pozná, že jednou bude svému nevidomému pánovi dobrým pomocníkem? Zeptá se Naděžda Hávová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Před sto lety se svět propadl do válečného konfliktu, jaký do té doby nepoznal. Země válčily až do listopadu 1918. Českým zemím se frontové operace první světové války vyhnuly, jejich hrůzy ale postihly milion 400 tisíc českých vojáků, kteří do války narukovali. Přes 130 tisíc z nich se nevrátilo. Válečnou anabázi jednoho z nich - Václava Šindeláře - zmapoval jeho pravnuk Václav Červený. Zaostřeno připravil Jaroslav Skalický. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas