Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Junior ráno Dobrý den s Rádiem Junior. (150 min)
  08:00 Hadí kůže V pohádce Františka Pavlíčka na nás čeká Hadí královna, Janek a Terezka. Osoby a obsazení: Janek (Luděk Munzar), toulavý šumař, vandrovník, stařeček (František Smolík), gazda, hospodář (František Hanus), Hadí královna (Ljuba Benešová), Terezka (Růžena Merunková) a Cyril, otec Terezky (Karel Beníško). Režie Jan Berger. Natočeno v roce 1964. (60 min)
  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  09:00 Kouzelná kniha Káji Kučery Časová přímka. Příběhy o klukovi, možná stejně starém jako jste vy, který od dědečka dostal encyklosnář. Kája prožívá ve svých snech nádherná dobrodružství a tím se dozvídá o světě kolem sebe. Napsal Justin Svoboda.

Účinkují: Tomáš Pergl, Jiří Hána, Vít Říha, Lukáš Jůza, Eliška Boušková. Režie Tomáš Vacek (2014). (15 min)
  10:00 Neptej se a skákej Původní hru pro děti napsali Jana a Oldřich Knitlovi. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Ivan Hubač, režie Karel Weinlich

Účinkují: Pavel Chalupa, Martin Sobotka, Jan Přeučil, Martin Stropnický, Jana Andresíková, Jan Kukla, Karel Bělohradský, Pavel Lagner, Stanislav Hájek, Jan Řeřicha, Antonín Hardt, Jiří Schwarz, Jiří Langmajer, Josef Vinklář, Pavel Toufar a Ivan Franěk. (60 min)
  12:00 Čarovné prstýnky Prstýnky z pouti leckdy předčí i drahé šperky, obzvlášť když jsou čarovné. Původní rozhlasovou pohádku napsala Markéta Zinnerová. Hudba Václav Hybš. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Gabriela Vránová, Jan Řeřicha, Lenka Kořínková, Jan Kanyza, Ivanka Devátá, Zdeněk Řehoř, Antonín Hardt, Věra Laňková, Oldřich Vlach, Karel Oprich, Josef Patočka, Miroslav Šváb, Miroslav Grác, Radim Vašinka, Petr Pospíchal, Stanislava Vránová, Oldřich Šmalcl, Hana Mašková a Eva Svobodová. Natočeno v roce 1973. (60 min)
  13:00 Junior odpoledne (480 min)
  14:00 Povídka o chlapci a divoké huse Příběh o přátelství malého chlapce a divoké husy. Původní rozhlasovou hru napsala Zuzana Križková. Hudba Petr Mandel. Dramaturgie Václava Ledvinková. Režie Hana Kofránková.

Účinkují: Jiří Köhler, Ivan Trojan, Alois Švehlík, Jaroslava Obermaierová, Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Petr Halíček, Jaroslav Horák, Karel Vlček, Bohumila Dolejšová, Zdeněk Hess, Miloš Hlavica, Dalimil Klapka, Rudolf Pellar, Václav Balák, Jiří Knot a Libuše Šplíchalová. Natočeno v roce 2010. (60 min)
  16:00 Víláček Divoženky, rusalky, víly a další až nadpřirozeně krásné bytosti se vyskytují v pohádkách běžně. Ovšem s víláčkem se můžeme setkat jen ojediněle. Stane se tak v pohádce Marie Kubátové Víláček. Hudba Vladimír Truc. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují: Zdeněk Řehoř, Otakar Brousek st., Jitka Molavcová, Věra Slunéčková, Jana Svobodová, Jiřina Jirásková, Luka Brousková, Petra Janů, Jiří Lábus, Antonín Hardt, Dagmar Weinlichová a Zuzana Davidová. Natočeno v roce 1992. (60 min)
  17:00 Řemesla nás baví (3) Kuchař. Pořad o řemeslech připravily Šárka Fenyková a Magdalena Šorelová. Režie Yvona Žertová (2014). (15 min)
  18:00 Neptej se a skákej Původní hru pro děti napsali Jana a Oldřich Knitlovi. Hudba Petr Mandel, dramaturgie Ivan Hubač, režie Karel Weinlich

Účinkují: Pavel Chalupa, Martin Sobotka, Jan Přeučil, Martin Stropnický, Jana Andresíková, Jan Kukla, Karel Bělohradský, Pavel Lagner, Stanislav Hájek, Jan Řeřicha, Antonín Hardt, Jiří Schwarz, Jiří Langmajer, Josef Vinklář, Pavel Toufar a Ivan Franěk. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. V sobotním Klubu Rádia Junior vás čeká "pěkný tanec". Zjistíte, že netancují jenom lidé, ale že schopní tanečníci se najdou i mezi zvířaty. Dozvíte se, jak se nacvičují historické tance a také, že když na hasičské zbrojnici zazvoní zvonec, tak to rozhodně není konec, ale začátek akce. A to je potom tanec! Těšit se můžete i na Hajajovu Pohádku žluté růže. Pořad připravuje a moderuje Šárka Fenyková. (60 min)
  20:00 Pět kluků, kocour a velryba Pět kluků, kocour a velryba dokáží pořádně zamotat hlavu. Jisté je jenom jedno - pohádka bude, i když to zpočátku vypadá, že vůbec být nemůže. Na motivy pohádky Jiřího Trnky Zahrada napsal a režijně nastudoval Jiří Horčička. Dramaturgie Eva Košlerová. Hudba Leoš Kosek.

Účinkují: Blanka Bohdanová, Jiřina Bohdalová, Viktor Preiss, Vladimír Brabec, Josef Dvořák, Miroslav Masopust, Jaroslav Drbohlav, Miroslav Středa, Pavel Trávníček a David Vejražka. Natočeno v roce 1982. (60 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas